C geo protokół ustalenia przebiegu granic

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

C geo protokół ustalenia przebiegu granic

Post autor: pomiar »

Witam. Tworzę protokoły ustalenia i chciałbym żeby oznaczone na niebiesko komórki były scalane ewentualnie żeby oznaczone na czerwono linie były niewidoczne. W tym momencie tworzą się tak jakby np. lp 1 składała się z dwóch osobnych komórek dla szkicu daty sposobu ustalenia i adnotacji.
Można gdzieś to zmienić ??
Załączniki
1.jpg
1.jpg (190.34 KiB) Przejrzano 2912 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: C geo protokół ustalenia przebiegu granic

Post autor: grzes »

Protokół w wersji 2 ma to ukrywanie linii - troche to skomplikowane (na zakładce Kod w opcji edycji szablonu jest to realizowane)
pozdrawiam
grzes
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: C geo protokół ustalenia przebiegu granic

Post autor: pomiar »

Za dużo kombinacji a za mało czasu :mrgreen: dzięki za odpowiedź
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: C geo protokół ustalenia przebiegu granic

Post autor: marcinn »

Jest w protokole trochę literówek w stosunku do wzoru z rozporz.- nie jest to "jota w jotę"
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: C geo protokół ustalenia przebiegu granic

Post autor: marcinn »

Czy jest możliwość generowania protokołu na zasadzie: wykonaj protokół dla zaznaczonych działek (zaznaczam je na liście z ctrl), a działki sąsiednie pobierz z działek zaznaczonych na liście? Mam taką sytuację, że mam 4 działki dla których chcę wykonać protokół, ale nie ze wszystkimi sąsiednimi działkami (część jest ustalonych granic). Zastanawiam się czy da się to w pełni automatycznie zrobić? Gdyby generował się protokół tak jak opisałem to wtedy powinno to się udać
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: C geo protokół ustalenia przebiegu granic

Post autor: grzes »

marcinn pisze: 20 gru 2021, 17:22 Czy jest możliwość generowania protokołu na zasadzie: wykonaj protokół dla zaznaczonych działek (zaznaczam je na liście z ctrl), a działki sąsiednie pobierz z działek zaznaczonych na liście? Mam taką sytuację, że mam 4 działki dla których chcę wykonać protokół, ale nie ze wszystkimi sąsiednimi działkami (część jest ustalonych granic). Zastanawiam się czy da się to w pełni automatycznie zrobić? Gdyby generował się protokół tak jak opisałem to wtedy powinno to się udać
O jakich listach mówimy " wykonaj protokół dla zaznaczonych działek (zaznaczam je na liście z ctrl), a działki sąsiednie pobierz z działek zaznaczonych na liście"?
Czyli protokoły mają być dla 4 działek, działki sąsiednie mają być wyznaczone automatycznie ale z tych wyznaczonych automatycznie mają być uwzględnione tylko te które są na dodatkowej liście? Dobrze rozumiem?
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: C geo protokół ustalenia przebiegu granic

Post autor: marcinn »

Chodzi o protokół ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych. Mam 4 działki dla których robię ustalenie. Niektóre granice są ustalone i w efekcie z 20 pozycji możliwych potrzebuje 17- czyli granice z 3 działkami odpadają. Teraz jest taka opcja że jak zaznaczę na liście działki sąsiednie to program wygeneruje protokół dla zaznaczonej działki i sąsiednie pobierze z zaznaczonych na liście.chcialbym żeby program zrobił coś takiego ale dla kilku działek (czyli z ctrl zaznaczył bym działki jako główne) a sąsiednie pobrał z zaznaczonych na liście. Na obrazku poniżej to zaprezentowałem
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (103.27 KiB) Przejrzano 1897 razy
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: C geo protokół ustalenia przebiegu granic

Post autor: marcinn »

Potrzebuję pomocy bo sobie chyba nie poradzę. Zrobiłem szablon protokołu ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych. Na pierwszej stronie drukuje się tylko nagłówek, a na pozostałych już tylko działki i reszta danych. Czy jest możliwość, żeby program przerzucał pozycję do następnej strony, gdy ta nie mieści się na pierwszej? Zobrazowałem tą sytuację na poniższym przykładzie. Pozycja nr 5 nie mieści się w całości i została rozbita- działka 831/3 jest na jednej stronie, a 834/4 jest już na kolejnej. Może ktoś kto bardziej się orientuje w fast report powie czy w ogóle jest coś takiego do zrobienia?
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (46.16 KiB) Przejrzano 1328 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: C geo protokół ustalenia przebiegu granic

Post autor: grzes »

Muszę posypać głowę popiołem - ten raport jest źle zaprojektowany. W tej chwili chyba nie ma jak tego zrobić. Jedyne co to eksport i edycja w edytorze tekstów (przetestowałem eksport do ODT i edycję w libreoffice - dość szybko to idzie).
A sam raport będzie w przyszłości lepiej oprogramowany. Powinien wyglądać tak:
fr_new.png
fr_new.png (30.39 KiB) Przejrzano 1296 razy
Jak będzie rozbity na dwa wiersze to mamy opcję żeby raport blokował możliwość rozdzielania (KeepTogether).
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ