przycięcie mapy

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
viadro
___
___

przycięcie mapy

Post autor: viadro »

Witam,
Zauważyłem że podczas używania funkcji "Przycięcie mapy" / Przytnij do wskazanego obiektu (mam włączone funkcje "pozostaw treść mapy znajdującą się wewnątrz zadanego obiektu" oraz "Nie domykaj obiektów powierzchniowych") usuwa i niektóre obiekty np: jedną krawędź budynku, jedną stronę jedni gdzie obiekty powinny zostać ponieważ znajdują się wewnątrz obiektu. Usuwanie nie dotyczy wszystkich obiektów tylko wybranych przypadkowo.
Ma ktoś podobny problem? Jak sobie radzicie z tym?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team

Re: przycięcie mapy

Post autor: Jurek B. »

Witam, jeśli ma Pan mapę, której przycięcie daje opisany efekt - proszę ją przesłać na nasz serwis - sprawdzimy i może uda się znaleźć przyczynę, ewentualnie proszę o telefon - spróbujemy pomóc online jeśli uda się powtórzyć taki efekt.
Pozdrawiam Jurek B.
viadro
___
___

Post autor: viadro »

Jeśli będzie miał ktoś podobny problem proszę włączyć funkcję "zapisz jako wielolinie/multipoligon" pod opcją przycięcie mapy.
marcinn
VIP
VIP

Post autor: marcinn »

viadro pisze: czwartek, 26 sierpnia 2021, 15:06 Jeśli będzie miał ktoś podobny problem proszę włączyć funkcję "zapisz jako wielolinie/multipoligon" pod opcją przycięcie mapy.
Przydałoby się globalne zapamiętywanie tej opcji. Zauważyłem, że przy nowym projekcie opcja jest domyślnie odznaczona. Inne wartości są zapamiętywane
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team

marcinn pisze: czwartek, 26 sierpnia 2021, 17:10
viadro pisze: czwartek, 26 sierpnia 2021, 15:06 Jeśli będzie miał ktoś podobny problem proszę włączyć funkcję "zapisz jako wielolinie/multipoligon" pod opcją przycięcie mapy.
Przydałoby się globalne zapamiętywanie tej opcji. Zauważyłem, że przy nowym projekcie opcja jest domyślnie odznaczona. Inne wartości są zapamiętywane
W wersji testowej dodaliśmy zapamiętywanie.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: poniedziałek, 30 sierpnia 2021, 12:00
marcinn pisze: czwartek, 26 sierpnia 2021, 17:10
W wersji testowej dodaliśmy zapamiętywanie.
Coś z tym zapamiętywaniem jest nie tak- po utworzeniu nowego projektu opcja znowu się odhacza. Dopóki nie zrobię nowego projektu to jest ok.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team

Coś z tym zapamiętywaniem jest nie tak- po utworzeniu nowego projektu opcja znowu się odhacza. Dopóki nie zrobię nowego projektu to jest ok.
U mnie ta opcja raz włączona, jest pamiętana także po założeniu i otwarciu nowego projektu i mapy, po powrocie do mapy w poprzednim projekcie również.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ