przycięcie mapy
przycięcie mapy
Witam,
Zauważyłem że podczas używania funkcji "Przycięcie mapy" / Przytnij do wskazanego obiektu (mam włączone funkcje "pozostaw treść mapy znajdującą się wewnątrz zadanego obiektu" oraz "Nie domykaj obiektów powierzchniowych") usuwa i niektóre obiekty np: jedną krawędź budynku, jedną stronę jedni gdzie obiekty powinny zostać ponieważ znajdują się wewnątrz obiektu. Usuwanie nie dotyczy wszystkich obiektów tylko wybranych przypadkowo.
Ma ktoś podobny problem? Jak sobie radzicie z tym?
Zauważyłem że podczas używania funkcji "Przycięcie mapy" / Przytnij do wskazanego obiektu (mam włączone funkcje "pozostaw treść mapy znajdującą się wewnątrz zadanego obiektu" oraz "Nie domykaj obiektów powierzchniowych") usuwa i niektóre obiekty np: jedną krawędź budynku, jedną stronę jedni gdzie obiekty powinny zostać ponieważ znajdują się wewnątrz obiektu. Usuwanie nie dotyczy wszystkich obiektów tylko wybranych przypadkowo.
Ma ktoś podobny problem? Jak sobie radzicie z tym?
Re: przycięcie mapy
Witam, jeśli ma Pan mapę, której przycięcie daje opisany efekt - proszę ją przesłać na nasz serwis - sprawdzimy i może uda się znaleźć przyczynę, ewentualnie proszę o telefon - spróbujemy pomóc online jeśli uda się powtórzyć taki efekt.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: przycięcie mapy
Jeśli będzie miał ktoś podobny problem proszę włączyć funkcję "zapisz jako wielolinie/multipoligon" pod opcją przycięcie mapy.
Re: przycięcie mapy
Przydałoby się globalne zapamiętywanie tej opcji. Zauważyłem, że przy nowym projekcie opcja jest domyślnie odznaczona. Inne wartości są zapamiętywane
Re: przycięcie mapy
W wersji testowej dodaliśmy zapamiętywanie.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: przycięcie mapy
Coś z tym zapamiętywaniem jest nie tak- po utworzeniu nowego projektu opcja znowu się odhacza. Dopóki nie zrobię nowego projektu to jest ok.
Re: przycięcie mapy
U mnie ta opcja raz włączona, jest pamiętana także po założeniu i otwarciu nowego projektu i mapy, po powrocie do mapy w poprzednim projekcie również.Coś z tym zapamiętywaniem jest nie tak- po utworzeniu nowego projektu opcja znowu się odhacza. Dopóki nie zrobię nowego projektu to jest ok.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: przycięcie mapy
U mnie również po założeniu nowego projektu opcja "zapisz jako wielolinie/multipoligon" jest odznaczona.
Re: przycięcie mapy
Zauważyłem że jak przycinam mapę i nią eksportuję do innej mapy to usuwa mi granice działek, które zostały przycięte. Tabela zakładam dla pierwszej i drugiej mapy z szablonem mapa zasadnicza 2015
Re: przycięcie mapy
Tak będzie niezależnie od tego czy potem mapa jest eksportowana, jeśli w opcjach przycinania jest zaznaczona opcja "nie domykaj obiektów powierzchniowych".
Pozdrawiam Jurek B.
Re: przycięcie mapy
Można przed eksportem warstwie z działkami usunąć atrybut "Działki" wtedy chyba nie będzie kontroli i usuwania obiektów otwartych. Pewnie na mapie docelowej przed eksportem też będzie trzeba zmienić ten atrybut.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Re: przycięcie mapy
Skoro zostają granice działek (linie granic działek) wewnątrz zadanego obszaru to dlaczego nie mogę wysłać tak przyciętej mapy do innej tabeli.
Jak rozumiem to muszę wysłać sobie mapę do innej tabeli przed przecięciem?
Jak rozumiem to muszę wysłać sobie mapę do innej tabeli przed przecięciem?
Re: przycięcie mapy
Działki to obiekty, które mogą istnieć wyłącznie jako powierzchnie. Ich granice zapisywane w bazie jako odcinki, są podczas eksportu do innej mapy kontrolowane i jeśli nie spełniają wymagań topologii (nie tworzą obiektów powierzchniowych), wówczas są usuwane. Można to ominąć tak jak opisał kolega FaFaL - zmieniając przed eksportem status warstwy Działki na Inny i podobnie w mapie docelowej - tamta warstwa Działek nie może mieć tego statusu.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: przycięcie mapy
Nie można wprowadzić jakiegoś wyboru przy eksporcie, np. zamieniaj działki na łamane. Często po przycięciu gmla mam gotowy np. wstępny projekt podziału, robię eksport do osobnej tabeli jako podział nieruchomości i działki znikają czego niekiedy nie zauważę
Re: przycięcie mapy
Przy takim trybie pracy, najlepiej zmienić nazwę warstwy działek na np. DziałkiProjektowane i wyłączyć im status Działki.Nie można wprowadzić jakiegoś wyboru przy eksporcie, np. zamieniaj działki na łamane. Często po przycięciu gmla mam gotowy np. wstępny projekt podziału, robię eksport do osobnej tabeli jako podział nieruchomości i działki znikają czego niekiedy nie zauważę
Pozdrawiam Jurek B.