Wykorzystanie kodu w formularzach

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Wykorzystanie kodu w formularzach

Post autor: Aoschin »

Staram się ułatwić sobie życie ulepszając formularze do map i szkiców.
Mam już mapki dostosowujące rozmiar tabelki do zawartości, zmieniające położenie tabelek w zależności od rozmiaru mapy, zmianę pieczątek w zależności od kierownika, czy włączanie i wyłączanie pieczątek w okienku dialogowym.

Między kawą a kanapką postanowiłem pobawić się OnPreviewClick - myślę, że opanowanie tego pozwoliłoby na parę ciekawych opcji, ale napotkałem na ciekawą przeszkodę.

Założenie jest takie:
- kliknięcie w CheckBox1 zmienia wartość jego Checked na true, a pozostałych chechboxów na false;

O ile w podglądzie w czasie edycji wszystko śmiga zgodnie z założeniem, tak po otwarciu tak przygotowanego formularza w oknie Formularzy, kliknięcie w CheckBox1, zmienia Checked dla 6, kliknięcie w 2 zmienia wartość dla 5, w 3 dla 4, etc. Nie mam pojęcia jak to ugryźć samemu, więc proszę o jakąś poradę.

Przydała by się też koncepcja jak wywoływać różne efekty jednym kliknięciem w obiekt (konkretnie w tym wypadku zmiana Checked true<->false)
Próbowałem
if checked := true then
if checked := false then
ale coś się nie chciało kleić.

Za wszelkie porady z góry dziękuję :D
Załączniki
EventTestv4.zip
(1.04 KiB) Pobrany 39 razy
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Wykorzystanie kodu w formularzach

Post autor: grzes »

Ciezka sprawa chyba nikt z nas nie zna tak dobrze fastreport-a.
O ile dobrze pamietam to w OnPreviewClick mozna posługiwać sie tylko zmienna sender np tak:

Kod: Zaznacz cały

procedure CheckBox2OnPreviewClick(Sender: TfrxView; Button: TMouseButton; Shift: Integer; var Modified: Boolean);
begin
    TfrxCheckboxView(sender).checked := not TfrxCheckboxView(sender).checked;
    modified := true;                                             
end;
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Wykorzystanie kodu w formularzach

Post autor: Aoschin »

Wielki krok dla małego użytkownika, dzięki! :D
Pozdrawiam
Ao
ODPOWIEDZ