Znak północy

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Znak północy

Post autor: drelson »

Witam, dotychczas miałem ustawiony zestaw kodów zasadnicza 2015 + K1, obecnie po aktualizacji ustawiłem sobie zasadnicza 2021. W tym zestawie nie ma symbolu znaku północy który występował w K1. Przydaje się to podczas robienia szkiców lub innych że można sobie wybrać symbol znaku północy i wstawić w miejscu w którym się chce. Jak obecnie po aktualizacji i zmianie zestawu kodów na najnowszy poradzić sobie ze wstawianiem znaku północy na mapę ? (Generalnie jak robię szkice przez formularze mam tam zdefiniowany swój obrazek znaku północy i jak mapa mieści się w kącie obrotu 0 na formularz to jest gitara ale czasami trzeba obrócić mapę i wtedy ta zdefiniowana grafika z formularza zostaje w swoim miejscu więc wtedy wstawiam bezpośrednio na mapę symbol - może jest inny sposób ?) Dziękuję.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Znak północy

Post autor: Jurek B. »

Witam, symbol znaku północy dodamy też w tym nowym zestawie kodów. Można go także dodać samemu - dodać nowy kod, przypisać mu symbol z listy symboli (nr 134). Symbol północy można także umieszczać jako linię z listy linii, a także jako obraz z okna Wstaw grafikę.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (125.43 KiB) Przejrzano 1986 razy
Pozdrawiam Jurek B.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: Znak północy

Post autor: drelson »

Ok grafiką to kumam chociaż zależałoby mi na takim symbolu jaki był w k1 :) Ale nie bardzo wiem jak dodać właśny kod ? Oraz jak zrobić to z linią ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Znak północy

Post autor: Jurek B. »

drelson pisze: 02 wrz 2021, 15:40 Ok grafiką to kumam chociaż zależałoby mi na takim symbolu jaki był w k1 :) Ale nie bardzo wiem jak dodać właśny kod ? Oraz jak zrobić to z linią ?
Proszę wejść w menu Pomoc-Wyszukaj w bazie wiedzy, wpisać np. kod, znajdzie tam Pan opis jak dodawać nowy symbol, a na końcu artykułu link do opisu definiowania kodu z tym nowym symbolem.
Co do użycia linii o stylu takim jak strzałka północy, to proszę wpisać w to okno wyszukiwania: linie, znajdzie się artykuł o tytule "Styl linii" - tam można zobaczyć jak ustalić styl linii dla narysowanej linii w kierunku północy.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (50.78 KiB) Przejrzano 1945 razy
Pozdrawiam Jurek B.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: Znak północy

Post autor: drelson »

Ok z tymi kodami już doszedłem :D W instrukcji jest napisane żeby wejść w okno-kody i kliknąć "dodaj nowy kod" a tymczasem trzeba strzałką w dół z ostatniej pozycji zejść żeby dodać nowy kod :) ale już ogarnąłem dziękuję.
A z tą linią to już nieważne już nie potrzebuje ale taka ciekawostka - zrobiłem to tak że dodałem sobie nową warstwę styl lini "znak północy" ale kiedy rysuje tą linię na mapie ona po prostu znika :D zapewne coś źle robię ale już kodami sobie poradzę :) Dziękuję.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Znak północy

Post autor: Jurek B. »

ale kiedy rysuje tą linię na mapie ona po prostu znika
Żeby nie znikała, musi być dłuższa niż około 115 m przy mapie w standardowej skali 1:500.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ