Import dwg/dxf

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Import dwg/dxf

Post autor: pomiar »

Witam, mam problem. Przy imporcie dwg/dxf w c geo wczytują się mi np. 6 map od projektanta przesuniętych i nałożonych trochę na siebie. Przy odczycie w innym programie jest okej. Podejrzewam że te inne mapy o złym położeniu są zrobione jako odnośnik zewnętrzny problem z tym że importuje się do c geo i jest chaos. Proszę o poradę jak to rozwiązać
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import dwg/dxf

Post autor: Jurek B. »

Witam, chyba lepiej, jak zwykle zalecam, kontaktować się bezpośrednio z naszym serwisem, niż pisać na forum w przypadku indywidualnych problemów.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1123
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Import dwg/dxf

Post autor: marcinn »

Podczas importu dxf warstwa 0 zostaje przypisana Warstwie zerowej i nie mogę tego zmienić. Założyłem warstwę 0 i przypisałem import warstwy 0 do warstwy 0 cgeo, ale przy następnym imporcie program znowu przypisuje do warstwy zerowej. Jest to celowy zabieg? można to jakoś zmienić?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import dwg/dxf

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 21 mar 2022, 13:00 Podczas importu dxf warstwa 0 zostaje przypisana Warstwie zerowej i nie mogę tego zmienić. Założyłem warstwę 0 i przypisałem import warstwy 0 do warstwy 0 cgeo, ale przy następnym imporcie program znowu przypisuje do warstwy zerowej. Jest to celowy zabieg? można to jakoś zmienić?
Programista to analizuje, tak było od początku, że dane z warstwy 0 trafiały na naszą warstwę zerową - czyli jej odpowiednika w C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1123
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Import dwg/dxf

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 21 mar 2022, 17:00
marcinn pisze: 21 mar 2022, 13:00 Podczas importu dxf warstwa 0 zostaje przypisana Warstwie zerowej i nie mogę tego zmienić. Założyłem warstwę 0 i przypisałem import warstwy 0 do warstwy 0 cgeo, ale przy następnym imporcie program znowu przypisuje do warstwy zerowej. Jest to celowy zabieg? można to jakoś zmienić?
Programista to analizuje, tak było od początku, że dane z warstwy 0 trafiały na naszą warstwę zerową - czyli jej odpowiednika w C-GEO.
Dobrze,gdyby dało się to zmienić, bo chyba nie ma potrzeby żeby te obiekty lądowały na warstwie zerowej. Jak ktoś będzie chciał to zawsze może sobie ustawić warstwę zerową jako docelową.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1123
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Import dwg/dxf

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 21 mar 2022, 17:00 Programista to analizuje, tak było od początku, że dane z warstwy 0 trafiały na naszą warstwę zerową - czyli jej odpowiednika w C-GEO.
Czy wiadomo coś w tym temacie?

Jest jeszcze jedna prośba. Podczas importu BLOKÓW z dxf mam ustawione, żeby importował je jako obiekty (np. symbole granic niestabilizowanych, punkty o określonej wysokości na przewodach). Dla warstwy w cgeo mam ustawiony kolor wypełnienia. Po imporcie w cgeo kolor wypełnienia jest taki jak kolor warstwy. Ale po eksporcie do dwg jest biały. Muszę pamiętać, żeby przed eksportem dać w legendzie pod PPM "ustaw obiektom domyślny kolor wypełnienia". Nie można tego jakoś poprawić, żeby podczas importu automatycznie były przypisywane poprawne kolory? nie chcę ich za bardzo importować jako symbole, ponieważ wtedy kolor obiektu jest zgodny z kolorem bloku w pliku dxf, a nie warstwy cgeo.
Dzieje się tylko tak dla obiektów które są blokami i domyślam się, że tutaj leży problem. Ponadto zauważyłem, że w dxf mam obiekty typu HATCH, a podczas importu w zakładce wypełnienia nic nie ma
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Import dwg/dxf

Post autor: pomiar »

Mam dużo plików od projektantów ,które posiadają bardzo dużo małych obiektów typy wypełnienie obiektów trawą, jakieś wypełnienia przez co do tabeli importuje się nawet milion punktów. Praca na takim podkładzie jest niemożliwa ,ponieważ zwykłe przybliżenie trwa 2-3 minuty. Można to jakoś rozwiązać ? W tym momencie zostaje tylko obróbka danych do tyczenia w cadzie
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import dwg/dxf

Post autor: Jurek B. »

pomiar pisze: 29 wrz 2022, 09:54 Mam dużo plików od projektantów ,które posiadają bardzo dużo małych obiektów typy wypełnienie obiektów trawą, jakieś wypełnienia przez co do tabeli importuje się nawet milion punktów. Praca na takim podkładzie jest niemożliwa ,ponieważ zwykłe przybliżenie trwa 2-3 minuty. Można to jakoś rozwiązać ? W tym momencie zostaje tylko obróbka danych do tyczenia w cadzie
Jeśli ta trawa to zdefiniowane celki (bloki) to gdy w oknie importu ustali się symbol z C-GEO, wówczas zamiast pojedynczych odcinków będą symbole traw. Jeśli jednak nie miałoby w ogóle być tych symboli po imporcie - w tym oknie importu można włączyć pomijanie importu takich celek.
Tu również pomoc najlepiej przez serwis.
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Import dwg/dxf

Post autor: pomiar »

To nie są bloki tylko obiekty zrobione jako linia lub punkt przez co zwalnia to strasznie
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import dwg/dxf

Post autor: Jurek B. »

To wyłączyć ich warstwę z importu, albo usunąć przed importem do C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Import dwg/dxf

Post autor: pomiar »

Niestety często to nie działa ponieważ projektanci robią dużo rzeczy na warstwie 0
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import dwg/dxf

Post autor: Jurek B. »

A to jest pewne że trawy nie są celkami?
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Import dwg/dxf

Post autor: pomiar »

Mogę przesłać kilka przykładowych plików na maila
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import dwg/dxf

Post autor: Jurek B. »

Jasne - nie zaszkodzi
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import dwg/dxf

Post autor: Jurek B. »

To są "patterns" - wypełnienia, można je wyłączyć przy imporcie - zakładka Wypełnienia, podwójne kliknięcie myszki na tych wierszach i wybrać "puste" wypełnienie:
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-09-29 144501.png
Zrzut ekranu 2022-09-29 144501.png (48.12 KiB) Przejrzano 3952 razy
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Import dwg/dxf

Post autor: pomiar »

Niestety nie pomaga ponieważ dużo elementów jest na warstwie zerowej i w dalszym ciągu importują się jako punkty. Jest w ogóle możliwość Żeby program nie zapisywał punktów do tabeli chodzi o punkty z małpą bo wydaje mi się że między innymi przez to zwalnia to tak strasznie
Bartol
___
___
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2008, 10:08

Re: Import dwg/dxf

Post autor: Bartol »

Dzień dobry,

podłącze się pod ten wątek.
Czasem po imporcie pliku DXF/DWG pojawia się sytuacja że mapa po użyciu funkcji 'Całość' rozjeżdża się. Dzieje się tak, pomimo wyświetlania wszystkich punktów ukrytych jak i usunięcia wszystkich punktów z 'odstającymi współrzędnymi'. Zazwyczaj odpowiedzialna za to jest jakaś jedna warstwa, i niemożliwym jest wyszukanie co ewentualnie 'ciągnie' ten widok. Funkcja 'Kontrola spójności mapy' również nie zawsze pomoga pozbyć się problemu...
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import dwg/dxf

Post autor: Jurek B. »

Bartol pisze: 21 paź 2022, 10:56 Dzień dobry,

podłącze się pod ten wątek.
Czasem po imporcie pliku DXF/DWG pojawia się sytuacja że mapa po użyciu funkcji 'Całość' rozjeżdża się. Dzieje się tak, pomimo wyświetlania wszystkich punktów ukrytych jak i usunięcia wszystkich punktów z 'odstającymi współrzędnymi'. Zazwyczaj odpowiedzialna za to jest jakaś jedna warstwa, i niemożliwym jest wyszukanie co ewentualnie 'ciągnie' ten widok. Funkcja 'Kontrola spójności mapy' również nie zawsze pomoga pozbyć się problemu...
Wtedy pozostaje usunięcie wszystkiego poza właściwym obszarem mapy przez funkcję "nożyczek". Ewentualnie proszę zadzwonić do serwisu - pomożemy.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ