C geo - przecięcie obiektu zamkniętego

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

C geo - przecięcie obiektu zamkniętego

Post autor: pomiar »

Witam, można troszkę usprawnić przecięcie obiektu zamkniętego ? Np. wybieram obiekt klikam ppm albo jakimś skrótem i wywołuje mi się przecięcie i wtedy tworzę sobie linie cięcia. Niepotrzebnie teraz ona musi zostać utworzona wcześniej a później kasowana
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo - przecięcie obiektu zamkniętego

Post autor: Jurek B. »

Witam, niestety przy obecnej konstrukcji tej funkcji nie jest to możliwe, napisanie jej na nowo zajęłoby co najmniej dwa tygodnie, a tyle wolnego czasu nie mamy :(
Pozdrawiam Jurek B.
margo
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 08 kwie 2019, 09:48

Re: C geo - przecięcie obiektu zamkniętego

Post autor: margo »

Witam, czy jest jakaś opcja "przerwania" obiektu zamkniętego w jednym punkcie ? Znalazłam tylko rozgrupowanie na odcinki, ale chodzi o opcję żeby z obiektu domkniętego zrobić jedną linię łamaną .
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: C geo - przecięcie obiektu zamkniętego

Post autor: Wojtek P. »

Zrobiłem tak: Edycja obiektu. Pojawia się tabela z punktami i współrzędnymi obiektu. Skasowałem ostatni punkt (który jest także pierwszym obiektu - ctrl-K). Zapisałem obiekt
-To serve and protect-
margo
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 08 kwie 2019, 09:48

Re: C geo - przecięcie obiektu zamkniętego

Post autor: margo »

Wojtek P. pisze: 15 cze 2022, 13:35 Zrobiłem tak: Edycja obiektu. Pojawia się tabela z punktami i współrzędnymi obiektu. Skasowałem ostatni punkt (który jest także pierwszym obiektu - ctrl-K). Zapisałem obiekt
Dzięki za podpowiedź , to wystarczające rozwiązanie .
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: C geo - przecięcie obiektu zamkniętego

Post autor: marcinn »

Wojtek P. pisze: 15 cze 2022, 13:35 Zrobiłem tak: Edycja obiektu. Pojawia się tabela z punktami i współrzędnymi obiektu. Skasowałem ostatni punkt (który jest także pierwszym obiektu - ctrl-K). Zapisałem obiekt
Dzięki temu otrzymujemy obiekt otwarty i likwidowany jest jeden odciek. Ale co zrobić, jeżeli chcemy przerwać obiekt w innym miejscu? Jeżeli jezdnia składa się z kilkuset punktów, to likwidując pierwszy=ostatni punkt, obiekt jest przerywany w konkretnym miejscu- nie koniecznie w tym które nas interesuje
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: C geo - przecięcie obiektu zamkniętego

Post autor: FaFaL »

marcinn pisze: 17 sie 2022, 21:32
Wojtek P. pisze: 15 cze 2022, 13:35 Zrobiłem tak: Edycja obiektu. Pojawia się tabela z punktami i współrzędnymi obiektu. Skasowałem ostatni punkt (który jest także pierwszym obiektu - ctrl-K). Zapisałem obiekt
Dzięki temu otrzymujemy obiekt otwarty i likwidowany jest jeden odciek. Ale co zrobić, jeżeli chcemy przerwać obiekt w innym miejscu? Jeżeli jezdnia składa się z kilkuset punktów, to likwidując pierwszy=ostatni punkt, obiekt jest przerywany w konkretnym miejscu- nie koniecznie w tym które nas interesuje
W edytorze obiektów jest też funkcja (pod prawą myszą) zmieniająca punkt początkowy .. można by tą funkcję wykorzystać przed otwarciem obiektu.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: C geo - przecięcie obiektu zamkniętego

Post autor: marcinn »

FaFaL pisze: 17 sie 2022, 21:34 W edytorze obiektów jest też funkcja (pod prawą myszą) zmieniająca punkt początkowy .. można by tą funkcję wykorzystać przed otwarciem obiektu.
Trochę kombinowania i przy tej opcji kasowania punktu usuwany jest też jeden odcinek. Nie dałoby się np. udoskonalić funkcji przecinania obiektu zamkniętego? W ten sposób że rysujemy linie i w miejscu przecięcia dodawany byłby punkt z @ i od razu obiekt byłby otwarty? Aktualnie można byłoby wyliczyć przecięcie, dodać ten punkt do obwodnicy obiektu zamkniętego, potem edytować obiekt ustawiając nowo wyliczony punkt jako początkowy i go usunąć. Ale to wszystko takie na około i dalej będzie usuwany ten jeden odcinek, a fajnie gdyby obiekt został otwarty bez usuwania odcinków. Ewentualnie opcja w edytorze pod ppm>otwórz w tym punkcie
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: C geo - przecięcie obiektu zamkniętego

Post autor: Wojtek P. »

Jeden jest usuwany , bo to obiekt otwarty. Jeżeli koniecznie chce Pan go zamknąć (ale żeby nadal był obiektem otwartym) można złapać (myszką) ostatni punkt i z klawiszem (lewy ALT) przeciągnąć do pierwszego. TUjeszcze jest opis funkcji "przecięcie obiektu otwartego"
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo - przecięcie obiektu zamkniętego

Post autor: Jurek B. »

Dzięki temu otrzymujemy obiekt otwarty i likwidowany jest jeden odciek. Ale co zrobić, jeżeli chcemy przerwać obiekt w innym miejscu? Jeżeli jezdnia składa się z kilkuset punktów, to likwidując pierwszy=ostatni punkt, obiekt jest przerywany w konkretnym miejscu- nie koniecznie w tym które nas interesuje
A można wiedzieć do czego przydaje się takie rozcinanie obiektów powierzchniowych - np. jezdni, o której Pan pisał?
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ