Obliczenie neutralnej rzędnej dla terenu przy robotach ziemnych

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Aoschin
_____
_____
Posty: 332
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Obliczenie neutralnej rzędnej dla terenu przy robotach ziemnych

Post autor: Aoschin »

Witam!

Jak i czy w ogóle można w C-Geo obliczyć, jaką rzędna terenu należy przyjąć, aby po robotach ziemnych "wyjść na zero"?

Mam pomierzone pikiety i szczegóły terenowe (skarpy) na zadanym obszarze. Zrobiłem NMT (mam nadzieję, że poprawnie) i potrzebuję teraz obliczyć rzędną, do której mieliby się odnosić operatorzy ciężkiego sprzętu, taką, żeby teren zrównać i żeby nie trzeba było żadnej ziemi wywozić, ani dowozić.

Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Obliczenie neutralnej rzędnej dla terenu przy robotach ziemnych

Post autor: FaFaL »

Objętość podzielić przez pole powierzchni - wyjdzie dh które dodać należy do wysokości płaszczyzny odniesienia i będzie to wysokość zerowych robót ziemnych
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Aoschin
_____
_____
Posty: 332
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Obliczenie neutralnej rzędnej dla terenu przy robotach ziemnych

Post autor: Aoschin »

Witam!

Mogę prosić, aby ktoś spojrzał na moje obliczenia i model, aby ocenił, czy tak z grubsza są w porządku? To pierwszy raz jak korzystam z obliczeń objętości jak i tworzenia modelu w C-GEO i nie jestem pewien, czy aby na pewno dobrze zrozumiałem porady z WIKI.
Zgodnie z moimi obliczeniami, to na rzędnej 130.279 osiągnę potrzeby mi poziom neutralny.
Punkty obrysu i terenowe przekopiowałem jak pokazane na WIKI, a w połączeniach stałych na rysunku połączyłem trójkąty tak jak linie skarpy na mapie.
Załączniki:
Model v2.zip
(397.06 KiB) Pobrany 30 razy
Pozdrawiam
Ao
ODPOWIEDZ