Wykaz współrzędnych punktów granicznych

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Wykaz współrzędnych punktów granicznych

Post autor: Tomek83 »

Po ostatniej aktualizacji skasowały się moje wykazy współrzędnych punktów granicznych, które opracowałem dla siebie. Siedzę nad tym edytorem od rana i nie mogę zrobić aby poprawnie ustawić generowanie tabeli. W załączniku przesyłam wzór który chciałbym osiągnąć. Poproszę o pomoc.
Schowek01.jpg
Schowek01.jpg (61.54 KiB) Przejrzano 4259 razy
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Wykaz współrzędnych punktów granicznych

Post autor: KZibi »

Tomek83 pisze: 11 gru 2021, 11:32 Po ostatniej aktualizacji skasowały się moje wykazy współrzędnych punktów granicznych, które opracowałem dla siebie. Siedzę nad tym edytorem od rana i nie mogę zrobić aby poprawnie ustawić generowanie tabeli. W załączniku przesyłam wzór który chciałbym osiągnąć. Poproszę o pomoc.

Schowek01.jpg
Witam
Należy wejść w edycję formularza, interesującą nas wartość pola np. STB wstawia się z zakładki (lewy górny róg) "Wstaw pole z tabeli" następnie najechać na "Dowolne pole (z tabeli) otworzy się okno i tam wybrać wartość która jest potrzebna.
Pozdrawiam
KZibi
Załączniki
Rys2.png
Rys2.png (20.55 KiB) Przejrzano 4244 razy
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Re: Wykaz współrzędnych punktów granicznych

Post autor: Tomek83 »

Dokładnie tak to zrobiłem i mój formularz nie działa. Usunąłem z tej tabeli 2 ostatnie kolumny.
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Wykaz współrzędnych punktów granicznych

Post autor: KZibi »

Tomek83 pisze: 11 gru 2021, 14:56 Dokładnie tak to zrobiłem i mój formularz nie działa. Usunąłem z tej tabeli 2 ostatnie kolumny.
Witam
Załączam zrzuty na wszystkie wykazy współrzędnych. Jedno co zauważyłem to to że i w tych formularzach data modyfikacji
ma znaczenie. Mam trzy pkty nowoprojektowane z tym że jeden punkt był z inną datą. Do wykazy wchodziły tylko dwa pkty.
Zmodyfikowałem je zmieniając BBP i z powrotem na właściwe i w tedy zatrybiło, godzina była ustawiona na pierwszy zmodyfikowany.
Tego dowiedziałem się jak dzwoniłem do serwisu ( w piątek jeszcze przy aktualizacji z 08.12.2021)), że godzina też musi być ustawiona.
Nie wiem o co chodzi z tą datą i godziną widocznie tak musi być, a to oznaczałoby że trzeba być systematyczny i zaprojektować wszystkie pkty w tym samym dniu inny dzień już nie wrzuci tych starszych lub młodszych do wykazu w zależności jaką datę i godzinę wstawimy.
Przy zmodyfikowanych na 13 pktów wrzuca 7 na razie poddałem się do czasu aż zrozumiem o co chodzi pewnie coś prozaicznego i dlatego nie widzę.
Pozdrawiam
KZibi
Załączniki
Wsp. nowe.png
Wsp. nowe.png (31.19 KiB) Przejrzano 4219 razy
Wsp. zmodyfikowane.png
Wsp. zmodyfikowane.png (26.83 KiB) Przejrzano 4219 razy
Wsp. nie zmodyfikowane.png
Wsp. nie zmodyfikowane.png (24.71 KiB) Przejrzano 4219 razy
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Re: Wykaz współrzędnych punktów granicznych

Post autor: Tomek83 »

Chodzi mi dokładnie o taki formularz. Niestety nie chce działać u mnie tak jak jest u Ciebie. Czy możesz udostępnić twój formularz abym go wgrał do siebie?
Damian
Team
Team
Posty: 93
Rejestracja: 12 lis 2019, 09:09

Re: Wykaz współrzędnych punktów granicznych

Post autor: Damian »

Tomek83 pisze: 17 gru 2021, 11:10 Chodzi mi dokładnie o taki formularz. Niestety nie chce działać u mnie tak jak jest u Ciebie. Czy możesz udostępnić twój formularz abym go wgrał do siebie?
Witam,
załączam formularze - do zapisania w lokalizacji: c-geo/bin/wsp2.
W przypadku dalszych niepowodzeń przy generowaniu wykazu pkt. granicznych proszę o kontakt tel. 504 289 110
Załączniki
formularze.zip
(5.75 KiB) Pobrany 85 razy
pozdrawiam
Damian M.
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Re: Wykaz współrzędnych punktów granicznych

Post autor: MACIERZ »

A ja mam pytanie odnośnie wartości atrybutów. Co właściwie wpisujemy w kolumnach SPD i ISD. Ostatnio zdawałem operaty (pozytywnie zweryfikowane) i wpisywałem w tych kolumnach zgodnie z rozporządzeniem wartość słowną np.odpowiednio: ustalony i spełnia. W kolumnie STB natomiast wartość liczbową. Kolumny ZRD już przecież nie ma jest tylko dod. info. Czy może mnie ktoś oświecić jak powinno być prawidłowo ?
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Wykaz współrzędnych punktów granicznych

Post autor: pomiar »

Prawidłowo powinno być cyfrowo 1,2 itp. Nawet ggk o tym mówił i pouczał wingikow i starostów
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Wykaz współrzędnych punktów granicznych

Post autor: marcinn »

Damian pisze: 17 gru 2021, 13:55
Tomek83 pisze: 17 gru 2021, 11:10 Chodzi mi dokładnie o taki formularz. Niestety nie chce działać u mnie tak jak jest u Ciebie. Czy możesz udostępnić twój formularz abym go wgrał do siebie?
Witam,
załączam formularze - do zapisania w lokalizacji: c-geo/bin/wsp2.
W przypadku dalszych niepowodzeń przy generowaniu wykazu pkt. granicznych proszę o kontakt tel. 504 289 110
W tych formularzach jest jeszcze błąd, bo są kolumny zrd i bpp (tylko się schowały) i dopiero widać je po zapisaniu pliku do rtf- rozsypują całą tabelę
Damian
Team
Team
Posty: 93
Rejestracja: 12 lis 2019, 09:09

Re: Wykaz współrzędnych punktów granicznych

Post autor: Damian »

Witam
proszę pobrać załączone formularze - teraz po zapisie do rtf powinno być w porządku. Przepraszam za przeoczenie.
Załączniki
formularze2.zip
(5.33 KiB) Pobrany 79 razy
pozdrawiam
Damian M.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Wykaz współrzędnych punktów granicznych

Post autor: marcinn »

Mam pytanie odnośnie atrybutów dla wartości SPD i ISD. Zgodnie ze schematem powinna być to wartość integer. Eskport do pliku txt z cgeo jest w formie liczbowej. Natomiast import do programu Intermap/Turbomap musi mieć format np: SPD-1 ISD-1. Chyba nie jest to zgodne z przepisami?
Teraz mam problem bo w pliku muszę dopisywać SPD i ISD, żeby mi się tam współrzędne zaimportowały. Uderzać do Geomatyki, żeby to poprawili czy dałoby się jakoś w Cgeo zrobić eksport w takim formacie?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wykaz współrzędnych punktów granicznych

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 27 sty 2023, 08:50 Mam pytanie odnośnie atrybutów dla wartości SPD i ISD. Zgodnie ze schematem powinna być to wartość integer. Eskport do pliku txt z cgeo jest w formie liczbowej. Natomiast import do programu Intermap/Turbomap musi mieć format np: SPD-1 ISD-1. Chyba nie jest to zgodne z przepisami?
Teraz mam problem bo w pliku muszę dopisywać SPD i ISD, żeby mi się tam współrzędne zaimportowały. Uderzać do Geomatyki, żeby to poprawili czy dałoby się jakoś w Cgeo zrobić eksport w takim formacie?
Na pewno zapis SPD-1 czy ISD-1 w wykazach współrzędnych w plikach tekstowych nie ma żadnej podstawy w przepisach - jeśli ma Pan zakupiony program Geomatyki - najlepiej zgłosić to do nich.
Z drugiej strony, łatwo plik tekstowy z C-GEO otworzyć w np. Excelu, tam dodać do wpisów w kolumnach SPD i ISD przedrostek "SPD-" i zapisać plik po edycji.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ