Opisy budynków

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Opisy budynków

Post autor: Aoschin »

Witam!

Tworząc budynek poprzez edytor mapy obiektowej, (w danych wpisana tylko funkcja i kondygnacje - na razie tylko opracowanie wstępne) generują się błędne etykiety - najpierw ilość kondygnacji, dopiero potem funkcja.

Przykład poniżej:
Zrzut ekranu 2021-12-22 132007.jpg
Zrzut ekranu 2021-12-22 132007.jpg (6.4 KiB) Przejrzano 1974 razy
Pozdrawiam
Ao
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Opisy budynków

Post autor: Asia T. »

Aoschin pisze: 22 gru 2021, 13:20 Witam!

Tworząc budynek poprzez edytor mapy obiektowej, (w danych wpisana tylko funkcja i kondygnacje - na razie tylko opracowanie wstępne) generują się błędne etykiety - najpierw ilość kondygnacji, dopiero potem funkcja.

Przykład poniżej:
Zrzut ekranu 2021-12-22 132007.jpg
Dzień dobry,
prosimy dzwonić na nasz serwis, zobaczymy na zdalnej pomocy, o co chodzi - sprawdziłam mzas2015, mapę ewidencyjną 2015 i mzas2021 i nigdzie nie tworzy się napis w konfiguracji liczbaKondygnacji + główna funkcja budynku (lub kśt w przypadku 2021)
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Opisy budynków

Post autor: Aoschin »

Z rozpędu napisałem funkcję, a na myśli miałem KŚT.
Wszystko wynikło z tego, że to co robimy takie nasze robocze dopasowanie do nowych przepisów - zalecenie z Ośrodka jest takie, aby mapy oddawać w starej wersji, ale elementy inwentaryzowane już po nowemu, dlatego importujemy GML na MZ2015 i dodajemy elementy MZ2021. Do ostatniej aktualizacji ta metoda działała.

Problem występuje na 3 komputerach przy konfiguracji:
- MZ2015, w budynku uzupełnione tylko KŚT i kondygnacje nadziemne-> błędna kolejność,
- MZ2015, oznaczenia po staremu, czyli główna funkcja budynku i kondygnacje naziemne -> generuje się okay.

Jeżeli to nie pomoże to będę jutro dzwonił na serwis.
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Opisy budynków

Post autor: FaFaL »

A wybrano właściwą konfigurację edytora mapy obiektowej ?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Opisy budynków

Post autor: Asia T. »

Aoschin pisze: 22 gru 2021, 14:15 Z rozpędu napisałem funkcję, a na myśli miałem KŚT.
Wszystko wynikło z tego, że to co robimy takie nasze robocze dopasowanie do nowych przepisów - zalecenie z Ośrodka jest takie, aby mapy oddawać w starej wersji, ale elementy inwentaryzowane już po nowemu, dlatego importujemy GML na MZ2015 i dodajemy elementy MZ2021. Do ostatniej aktualizacji ta metoda działała.

Problem występuje na 3 komputerach przy konfiguracji:
- MZ2015, w budynku uzupełnione tylko KŚT i kondygnacje nadziemne-> błędna kolejność,
- MZ2015, oznaczenia po staremu, czyli główna funkcja budynku i kondygnacje naziemne -> generuje się okay.

Jeżeli to nie pomoże to będę jutro dzwonił na serwis.
Raczej w aktualizacji nie zmienialiśmy nic w opisach budynków dla MZ2015, po prostu zawsze tak było, ale widocznie nie wychwyciliśmy wcześniej, bo jednak główna funkcja budynku jest wymagana w przepisach dla MZ2015. Poprawimy definicję obiektów dla MZ2015 i wrzucimy do kolejnej aktualizacji i tutaj na forum.
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Opisy budynków

Post autor: Asia T. »

Asia T. pisze: 22 gru 2021, 15:23
Aoschin pisze: 22 gru 2021, 14:15 Z rozpędu napisałem funkcję, a na myśli miałem KŚT.
Wszystko wynikło z tego, że to co robimy takie nasze robocze dopasowanie do nowych przepisów - zalecenie z Ośrodka jest takie, aby mapy oddawać w starej wersji, ale elementy inwentaryzowane już po nowemu, dlatego importujemy GML na MZ2015 i dodajemy elementy MZ2021. Do ostatniej aktualizacji ta metoda działała.

Problem występuje na 3 komputerach przy konfiguracji:
- MZ2015, w budynku uzupełnione tylko KŚT i kondygnacje nadziemne-> błędna kolejność,
- MZ2015, oznaczenia po staremu, czyli główna funkcja budynku i kondygnacje naziemne -> generuje się okay.

Jeżeli to nie pomoże to będę jutro dzwonił na serwis.
Raczej w aktualizacji nie zmienialiśmy nic w opisach budynków dla MZ2015, po prostu zawsze tak było, ale widocznie nie wychwyciliśmy wcześniej, bo jednak główna funkcja budynku jest wymagana w przepisach dla MZ2015. Poprawimy definicję obiektów dla MZ2015 i wrzucimy do kolejnej aktualizacji i tutaj na forum.
Dzień dobry,
poprawka etykietowania jest do pobrania z załącznika - w pliku są dwa zestawy obiektów dla mapy zasadniczej i ewidencyjnej. Proszę je wypakować do katalogu C-GEO/bin, zamienić z istniejącymi plikami.

Czasami zmiana od razu nie zadziała, trzeba będzie "przeładować" plik definicji obiektów - w edytorze mapy obiektowej należy wejść w ikonę [...] -> Definicja obiektów i tam ikoną otwierania pliku otworzyć zestaw dob z katalogu C-GEO/bin.
Załączniki
Mapa_Zasadnicza_2015.zip
(298.39 KiB) Pobrany 59 razy
ODPOWIEDZ