Witam!
Tworząc budynek poprzez edytor mapy obiektowej, (w danych wpisana tylko funkcja i kondygnacje - na razie tylko opracowanie wstępne) generują się błędne etykiety - najpierw ilość kondygnacji, dopiero potem funkcja.
Przykład poniżej:
Opisy budynków
Re: Opisy budynków
Dzień dobry,Aoschin pisze: ↑22 gru 2021, 13:20 Witam!
Tworząc budynek poprzez edytor mapy obiektowej, (w danych wpisana tylko funkcja i kondygnacje - na razie tylko opracowanie wstępne) generują się błędne etykiety - najpierw ilość kondygnacji, dopiero potem funkcja.
Przykład poniżej:
Zrzut ekranu 2021-12-22 132007.jpg
prosimy dzwonić na nasz serwis, zobaczymy na zdalnej pomocy, o co chodzi - sprawdziłam mzas2015, mapę ewidencyjną 2015 i mzas2021 i nigdzie nie tworzy się napis w konfiguracji liczbaKondygnacji + główna funkcja budynku (lub kśt w przypadku 2021)
Re: Opisy budynków
Z rozpędu napisałem funkcję, a na myśli miałem KŚT.
Wszystko wynikło z tego, że to co robimy takie nasze robocze dopasowanie do nowych przepisów - zalecenie z Ośrodka jest takie, aby mapy oddawać w starej wersji, ale elementy inwentaryzowane już po nowemu, dlatego importujemy GML na MZ2015 i dodajemy elementy MZ2021. Do ostatniej aktualizacji ta metoda działała.
Problem występuje na 3 komputerach przy konfiguracji:
- MZ2015, w budynku uzupełnione tylko KŚT i kondygnacje nadziemne-> błędna kolejność,
- MZ2015, oznaczenia po staremu, czyli główna funkcja budynku i kondygnacje naziemne -> generuje się okay.
Jeżeli to nie pomoże to będę jutro dzwonił na serwis.
Wszystko wynikło z tego, że to co robimy takie nasze robocze dopasowanie do nowych przepisów - zalecenie z Ośrodka jest takie, aby mapy oddawać w starej wersji, ale elementy inwentaryzowane już po nowemu, dlatego importujemy GML na MZ2015 i dodajemy elementy MZ2021. Do ostatniej aktualizacji ta metoda działała.
Problem występuje na 3 komputerach przy konfiguracji:
- MZ2015, w budynku uzupełnione tylko KŚT i kondygnacje nadziemne-> błędna kolejność,
- MZ2015, oznaczenia po staremu, czyli główna funkcja budynku i kondygnacje naziemne -> generuje się okay.
Jeżeli to nie pomoże to będę jutro dzwonił na serwis.
Pozdrawiam
Ao
Ao
Re: Opisy budynków
A wybrano właściwą konfigurację edytora mapy obiektowej ?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Re: Opisy budynków
Raczej w aktualizacji nie zmienialiśmy nic w opisach budynków dla MZ2015, po prostu zawsze tak było, ale widocznie nie wychwyciliśmy wcześniej, bo jednak główna funkcja budynku jest wymagana w przepisach dla MZ2015. Poprawimy definicję obiektów dla MZ2015 i wrzucimy do kolejnej aktualizacji i tutaj na forum.Aoschin pisze: ↑22 gru 2021, 14:15 Z rozpędu napisałem funkcję, a na myśli miałem KŚT.
Wszystko wynikło z tego, że to co robimy takie nasze robocze dopasowanie do nowych przepisów - zalecenie z Ośrodka jest takie, aby mapy oddawać w starej wersji, ale elementy inwentaryzowane już po nowemu, dlatego importujemy GML na MZ2015 i dodajemy elementy MZ2021. Do ostatniej aktualizacji ta metoda działała.
Problem występuje na 3 komputerach przy konfiguracji:
- MZ2015, w budynku uzupełnione tylko KŚT i kondygnacje nadziemne-> błędna kolejność,
- MZ2015, oznaczenia po staremu, czyli główna funkcja budynku i kondygnacje naziemne -> generuje się okay.
Jeżeli to nie pomoże to będę jutro dzwonił na serwis.
Re: Opisy budynków
Dzień dobry,Asia T. pisze: ↑22 gru 2021, 15:23Raczej w aktualizacji nie zmienialiśmy nic w opisach budynków dla MZ2015, po prostu zawsze tak było, ale widocznie nie wychwyciliśmy wcześniej, bo jednak główna funkcja budynku jest wymagana w przepisach dla MZ2015. Poprawimy definicję obiektów dla MZ2015 i wrzucimy do kolejnej aktualizacji i tutaj na forum.Aoschin pisze: ↑22 gru 2021, 14:15 Z rozpędu napisałem funkcję, a na myśli miałem KŚT.
Wszystko wynikło z tego, że to co robimy takie nasze robocze dopasowanie do nowych przepisów - zalecenie z Ośrodka jest takie, aby mapy oddawać w starej wersji, ale elementy inwentaryzowane już po nowemu, dlatego importujemy GML na MZ2015 i dodajemy elementy MZ2021. Do ostatniej aktualizacji ta metoda działała.
Problem występuje na 3 komputerach przy konfiguracji:
- MZ2015, w budynku uzupełnione tylko KŚT i kondygnacje nadziemne-> błędna kolejność,
- MZ2015, oznaczenia po staremu, czyli główna funkcja budynku i kondygnacje naziemne -> generuje się okay.
Jeżeli to nie pomoże to będę jutro dzwonił na serwis.
poprawka etykietowania jest do pobrania z załącznika - w pliku są dwa zestawy obiektów dla mapy zasadniczej i ewidencyjnej. Proszę je wypakować do katalogu C-GEO/bin, zamienić z istniejącymi plikami.
Czasami zmiana od razu nie zadziała, trzeba będzie "przeładować" plik definicji obiektów - w edytorze mapy obiektowej należy wejść w ikonę [...] -> Definicja obiektów i tam ikoną otwierania pliku otworzyć zestaw dob z katalogu C-GEO/bin.
- Załączniki
-
- Mapa_Zasadnicza_2015.zip
- (298.39 KiB) Pobrany 59 razy