Kopiowanie fragmentu mapy.

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Kopiowanie fragmentu mapy.

Post autor: herrtur »

Czy jest jakiś sposób na skopiowanie fragmentu mapy zaznaczonego obszarem zamkniętym do innej mapy, bez konieczności wycinania tej części?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kopiowanie fragmentu mapy.

Post autor: Jurek B. »

Tak, można przytrzymując lewy Alt, wskazać na mapie obszar do eksportu (lub wybrać wcześniej narysowany obszar zakresu i nacisnąć F8), a potem w oknie eksportu do innej mapy zaznaczyć "Tylko obiekty zaznaczone". Wyeksportowane zostaną wtedy obiekty będące w zakresie wyboru, także te które częściowo należą do obszaru. Nie będą one przycinane do granic. Ponadto przy bardzo dużej liczbie wybranych obiektów, mogą nie wszystkie trafić do bufora pamięci.
Zapomniałem napisać, że to działa tylko dla obiektów mapy zasadniczej - czyli np. z importu GML - gdy mają bazy danych.
Pozdrawiam Jurek B.
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: Kopiowanie fragmentu mapy.

Post autor: kouczan »

Dzień dobry.
Chciałbym dopytać o opcję kopiowania do innej mapy zaznaczonych obiektów. Czy byłaby możliwość dodania opcji kopiowania wybranych elementów mapy, ale nie pochodzącej z gml-a czyli nie obiektowej? Potrzebuję wykonać szkice dla danego asortymentu prac na budowie, a całość inwentaryzacji mam w jednej tabeli, chciałbym więc wyeksportować jedynie fragment danej warstwy do innej tabeli aby tam już móc wygodnie pracować nad szkicem i nie zaśmiecać sobie głównej tabeli. W tej chwili czy zaznaczę obiekty czy nie - eksportują się całe warstwy.
Pozdrawiam
Michał
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Kopiowanie fragmentu mapy.

Post autor: pomiar »

Popieram, fajnie jakby dodać tez wyróżnienie tego zaznaczenia bo teraz nie wiadomo co jest zaznaczone a co nie i ewentualnie opcje eksportuj tylko zaznaczona cześć czyli jak mam sieć o długości 500 metrów a zaznaczę tylko kawałek to przy eksporcie sie to przytnie. Myśle ze jest to do realizacji bo gml gml-em ale obiekty modyfikuje sie już na pliku do modyfikacji a wcześniej dane trzeba obrabiać na różne sposoby i narzucanie od początku restrykcji nie ma sensu
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Kopiowanie fragmentu mapy.

Post autor: Ezy »

ciekawy watek i propozycje powyzej.

a ja zapytam w kontekscie dxf'a
Czy jest jakiś sposób na skopiowanie fragmentu mapy zaznaczonego obszarem zamkniętym do innej mapy, bez konieczności wycinania tej części?
tzn chodzi mi o eksport do dxfa ale w ograniczonum zakresie np po zaznaczeniu obiektu zamknietego no. ramki wydruku
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Kopiowanie fragmentu mapy.

Post autor: pomiar »

Wydaje mi się że trzeba najpierw dociąć a dopiero później eksportować
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Kopiowanie fragmentu mapy.

Post autor: Ezy »

Wydaje mi się że trzeba najpierw dociąć a dopiero później eksportować
tak tez robie, tyle, ze trzeba powielic tabele, a jesli ulegnie zmianie tresc mapy to znowu powielic tabele, dlatego pytanie czy bylby mozliwy eksport wg zakresu w "locie", tak jak przy wydrukach czy eksporcie do rastra.
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kopiowanie fragmentu mapy.

Post autor: Jurek B. »

Ezy pisze: 15 paź 2022, 19:25
Wydaje mi się że trzeba najpierw dociąć a dopiero później eksportować
tak tez robie, tyle, ze trzeba powielic tabele, a jesli ulegnie zmianie tresc mapy to znowu powielic tabele, dlatego pytanie czy bylby mozliwy eksport wg zakresu w "locie", tak jak przy wydrukach czy eksporcie do rastra.
Nie potrzeba powielać tabeli - wystarczy wyciąć co niepotrzebne, wyeksportować, przywrócić stan sprzed wycięcia.
Pozdrawiam Jurek B.
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Kopiowanie fragmentu mapy.

Post autor: Ezy »

jeśli ma Pan na myśli funkcje undo po wcześniejszym obcięciu i eksporcie, to ryzykowne kroki w sytuacji choćby nie umyślnego zamknięcia programu, bo spowoduje zapis zmian.

Skoro te kroki docięcia i eksportu wykonujemy manualnie, to nie możnaby tego procesu zautomatyzować?
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kopiowanie fragmentu mapy.

Post autor: Jurek B. »

Ezy pisze: 16 paź 2022, 19:43 jeśli ma Pan na myśli funkcje undo po wcześniejszym obcięciu i eksporcie, to ryzykowne kroki w sytuacji choćby nie umyślnego zamknięcia programu, bo spowoduje zapis zmian.

Skoro te kroki docięcia i eksportu wykonujemy manualnie, to nie możnaby tego procesu zautomatyzować?
Automatyzacja polegałaby na tym samym - wycięcie i cofnięcie czyli undo, ponieważ wykonanie kopii mapy, wycięcie z niej fragmentu i eksport byłoby bardziej skomplikowane i czasochłonne.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ