Edycja RichText w Formularzu psuje Kod

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Edycja RichText w Formularzu psuje Kod

Post autor: Aoschin »

Witam!
Jak w temacie. Mam formularz z kilkoma obiektami RichText, których nie mogę zamienić na Memo.
Co jakąś edycję (np. wklejenie, usunięcie wszystkiego, nie potrafię zlokalizować dokładnej przyczyny) robi mi zupę z kodu w formularzu. W pewnym momencie kodu wstawia się kilkanaście spacji i literka d, coś takiego ---> ' d' i cały kod dalej zostaje usunięty.
Wiem, że pewnie zabawa ze znalezieniem tego nie jest warta świeczki, albo jeszcze wina leży w FastReport, ale zdecydowałem, że napiszę, może ktoś coś wie :) .

PS. Ewentualnie może dałoby się zaktualizować edytor FastReport do wersji z modułu SWDE?
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Edycja RichText w Formularzu psuje Kod

Post autor: grzes »

Ta edycja ktora psuje to edycja w oknie edycji formularza fast report?
Niestety nie mamy jak zaktualizować samego fast report w c-geo - nowa wersja nie wspiera używanego w c-geo kompilatora.
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Edycja RichText w Formularzu psuje Kod

Post autor: Aoschin »

grzes pisze: 17 sty 2022, 15:14 Ta edycja ktora psuje to edycja w oknie edycji formularza fast report?
...
To edycja w podglądzie.
Mam przygotowane sprawozdanie techniczne w formularzu i okodowane tak aby zmieniało się w zależności od roboty i Ośrodka tak, że wystarczy uzupełnić co odnaleziono i szkice (właśnie te dwie rzeczy w RichTextach) i gotowe do druku.
Pozdrawiam
Ao
ODPOWIEDZ