Władający w GML-GESUT - Baza osób, firm...

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Władający w GML-GESUT - Baza osób, firm...

Post autor: Polaris »

Wiem, że "Baza osób, firm..." GESUT w C-Geo aktualizuje się przy każdym imporcie GML z Zasobu, jednak są to oczywiście zakresy danych okrojone do władających występujących tylko z obszaru danego pliku. Czyli "pozbieranie" wielu danych może zająć sporo czasu, chyba że zaimportuje się od razu spory zurbanizowany teren z wieloma różnymi władającymi w GESUT.
Wiem, ze mogę też zaimportować taką bazę z pliku CSV jeżeli uzyskam taki z PODGK (i tu problem, bo nie wiedzą jak to wyeksportować z TM).

Pytanie czy można taki import wykonać z pliku *.fdb (TurboMap/WebEwid), który jest udostępniany w zasadzie przez każdy powiat korzystający z tego programu?
Lub są jakieś inne rozwiązania?

Problem pojawia się gdy chcę dopisać władającego, którego brak jest na liście - PODGK widzi wtedy puste pole ponieważ w TM nie wczytują się żadne inne pozycje, których oni nie mają w swojej bazie.

I przy okazji: jest możliwość hurtowej zmiany danych lub wypełnienia pustego pola (np. właśnie władającego) w całej mapie jedną opcją?
Korzystam z opcji "Wypełnij pole", ale taką zmianę mogę zrobić tylko dla obiektów w jednym zestawie danych (warstwie), a chciałbym taką zmianę wykonać od razu właśnie w całej mapie.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Władający w GML-GESUT - Baza osób, firm...

Post autor: Jurek B. »

Można byłoby taki import z fdb zrobić, ale nie otrzymaliśmy jak dotąd takiego pliku od nikogo zainteresowanego.
Co do wypełniania atrybutów we wszystkich bazach, to takie rozwiązanie jest dostępne w legendzie mapy, ale dla władającego i przedstawiciela nie za bardzo da się zastosować. Jest to funkcja opisana tu - operacje na bazie danych - wypełnij pole.
Pozdrawiam Jurek B.
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: Władający w GML-GESUT - Baza osób, firm...

Post autor: Polaris »

Pliki fdb są na (chyba) każdym powiatowym portalu, które korzysta z WebEwid, np. https://webewid.powiatstarogard.pl
Dół strony --> pobierz bazę dla wykonawcy.
A przynajmniej w jednym z ośrodków tak mi powiedzieli, że w tym pliku są podobno zapisane m.in. dane do gesut, ile w tym prawdy to nie miałem możliwości sprawdzić. Podobno tworząc gml w TurboMap te dane są z automatu dostępne dla danego powiatu - może użytkownicy TM coś podpowiedzą?

Odnośnie hurtowej zmiany danych to tę tabelę zmiany widziałem i właśnie zabrakło akurat tych pozycji - uda się dodać?
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Władający w GML-GESUT - Baza osób, firm...

Post autor: pomiar »

Jest to dostępne na stronie starostwa. Jest tam zawarte różne id, władające, numeracje pkt czy operatów.
Tutaj dla powiatu Wadowickiego
https://wadowicki.webewid.pl/e-uslugi/o ... rtment/GEO
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Władający w GML-GESUT - Baza osób, firm...

Post autor: Jurek B. »

z FDB może być jednak ciężko, bo odczyt tego pliku bazy wymaga instalacji Firebirda i sterowników do jego konwersji, więc potrzeba byłoby chyba tworzyć osobną aplikację do odczytu i zapisu do C-GEO. Temat niedługo będzie nieaktualny zresztą, bo nowe przepisy ograniczyły strukturę tych danych tylko do ciągu znaków, bez dodatkowych atrybutów jak w przepisach z 2015 r.
Co wypełniania władających we wszystkich bazach - to czeka w kolejce do zrobienia.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ