Suwnice

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
dzikasmietana
_
_
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2022, 18:39

Suwnice

Post autor: dzikasmietana »

Dzień dobry,
mam pytanie, czy jest możliwość szybkiego zaznaczenia lewej szyny w module "Suwnice"?

Obrazek

Mam do obliczenia trzy suwnice, z czego na jedną szynę przypada około 100 punktów. Czy da się szybko zaznaczyć lewą szynę za pomocą jakiegoś skrótu, ponieważ do tej pory musiałem przeklikać wszystkie punkty jeden za drugim?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Suwnice

Post autor: Jurek B. »

Dzień dobry, ok, dodaliśmy w funkcji wklejania współrzędnych do modułu pytanie o oznaczenie punktów jako szyna lewa:
(trzeba pobrać i zastąpić plik testowy)
ps. Kolejne współrzędne można wkleić gdy kursor jest pod ostatnim wierszem istniejących danych
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (40.44 KiB) Przejrzano 2165 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
arttiq
_____
_____
Posty: 355
Rejestracja: 07 kwie 2010, 09:56
Lokalizacja: pomorze

Re: Suwnice

Post autor: arttiq »

Witam,
Może da radę zrobić zakres z Shift-em?
pozdrawiam
arttiq
latajacekolano
___
___
Posty: 76
Rejestracja: 26 wrz 2019, 03:36

Re: Suwnice

Post autor: latajacekolano »

Witam,
Czy istnieje możliwość, aby przy obliczeniu suwnicy przy współrzędnych rozstaw na danym metrażu w tabeli opisany był taki jaki jest rzeczywisty, a nie ten zadany bądź też optymalny ? Przy obliczeniu suwnicy od zadanych prostych rozstawy w tabelce są takie jakie powinny być, ale ze współrzędnych niestety nie działa. Pozdrawiam

EDIT. Zauważyłem także, że rysując suwnice we współrzędnych wykres oraz odchyłki są takie same używając zarówno funkcji "dane z pomiaru" oraz bez tej funkcji, nie powinno się to różnić ? Przy rysowaniu suwnicy od zadanych prostych tj. wartości "a" i "b" różnica już jest.
ODPOWIEDZ