Przeskalowane/za duże symbole punktów na wydruku szkicu v2

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
heweliusz
_
_
Posty: 8
Rejestracja: 02 gru 2014, 21:16

Przeskalowane/za duże symbole punktów na wydruku szkicu v2

Post autor: heweliusz »

Cześć czołem,

od którejś aktualizacji zmieniło się zarządzenie skalą na wydrukach szkiców V2. Symbole punktów bez kodu oraz symbole rzędnych na przewodach drukują się zbyt duże.

Dawniej podczas konfiguracji okna mapy w formularzu po ustawieniu skali z zakresu 200-400 wystarczyło wybrać rozmiar punktów na 3. Dla mniejszych skal dla czytelności należało wybrać rozmiar punktów na 5.

Obecnie zależność między wartością skali a rozmiarem punktów jest jakby bardziej czuła. Muszę teraz operować pełnym zakresem rozmiarów (od 1-5) punktów aby szkic był czytelny zależnie od wielkości skali np. 200-250-300. Ponadto gdy przy pewnym rozmiarze punktu w ustawieniach - symbole pikiet bez kodów drukują się w odpowiedniej wielkości, z kolei symbole rzędnych stają się zbyt duże i np. przysłaniają inne symbole tj. zasuwy. Zmniejszając rozmiar punktów w ustawieniach dostaję zbyt małe symbole pikiet bez kodów i nadal za duże symbole rzędnych przewodów...

Da się temu jakoś zaradzić?

Poniżej zrzuty dwóch ustawień dla tego samego szkicu.
punkty-rozm1.jpg
punkty-rozm1.jpg (72.12 KiB) Przejrzano 1405 razy
punkty-rozm3.jpg
punkty-rozm3.jpg (72.09 KiB) Przejrzano 1405 razy
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Przeskalowane/za duże symbole punktów na wydruku szkicu v2

Post autor: Wojtek P. »

Witam
Czy na pewno jest to punkt "symbol" czy tylko punkt? Proszę wysłać mi ten projekt na serwis. Nie udało mi się uzyskać takiego efektu dla symbolu rzędnej wysokościowej.
-To serve and protect-
ODPOWIEDZ