SWD - neolist - zalaczniki

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

SWD - neolist - zalaczniki

Post autor: Ezy »

w opcji tworzenia pliku sterujacego dla Neolist - wysylka masowa (zaznaczone osoby) nastepuje bledne przypisywanie zalacznikow pism (generowanych z modulu SWD).
Przyklad: dla 5pozycji w karcie Adresowanie zanaczono pozycje (podmiot) 2 i 5 tym samym w exelu w kolumnie Wskazanie nazwy pliku PDF winny znalezc sie wygenerowane uprzednio pliki pism 2.pdf i 5.pdf, a program przypisuje kolejno od 1, czyli 1.pdf i 2.pdf.
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWD - neolist - zalaczniki

Post autor: grzes »

pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: SWD - neolist - zalaczniki

Post autor: marcinn »

zrobiłem dzisiaj neolist, ale podczas ładowania do envelo wyrzuca błąd- nieobsługiwany format excela, dozwolony format: 97/2000/XP/2003.
Mam najnowszą aktualizację. Otworzyłem plik excela wybrałem opcję zapisz jako (format 97-2003) i podczas zapisu wyskoczyło okno o nieobsługiwanych formatach. Zapisałem ten plik i przesyłka się załadowała. Więc podczas tworzenia przesyłki w module dodawane są jakieś nieobsługiwane w formacie 97-2003 elementy
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: SWD - neolist - zalaczniki

Post autor: Ezy »

Nieaktualnu jest szablon ktory wykorzystuje modul EGIB. W katalogu do ktorego podam nizej link nalezy podmienic szablon xls pobrany uprzenio ze strony enVelo
c:\ProgramData\Mapa_m6\PP\ plik szablon_neolist.xls
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWD - neolist - zalaczniki

Post autor: grzes »

Ezy pisze: 28 lis 2023, 16:53 Nieaktualnu jest szablon ktory wykorzystuje modul EGIB. W katalogu do ktorego podam nizej link nalezy podmienic szablon xls pobrany uprzenio ze strony enVelo
c:\ProgramData\Mapa_m6\PP\ plik szablon_neolist.xls
A może mi Pan podesłać aktualny szablon lub link do niego - coś nie mogę go odnaleźć na tej stronie envelo. Wrzucimy go do instalki.
EDIT: Chyba znalazłem - proszę wypakować (podmienić) do katalogu c:\ProgramData\Mapa_m6\PP\ plik XLS z załącznika
W kolejnej aktualizacji będzie podmieniony.
Załączniki
szablon_neolist.zip
(6.54 KiB) Pobrany 21 razy
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: SWD - neolist - zalaczniki

Post autor: marcinn »

A czy jest możliwość (wysyłka masowa), żeby na zwrotkach i kopertach podać identyfikator zgłoszenia?
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: SWD - neolist - zalaczniki

Post autor: Ezy »

A czy jest możliwość (wysyłka masowa), żeby na zwrotkach i kopertach podać identyfikator zgłoszenia?
tak w polu ktore zaznaczylem na Zrzut 2. Nalezy pamietac ze liczba znakow do wykorzystania tylko 20.
Załączniki
Zrzut 2.png
Zrzut 2.png (21.67 KiB) Przejrzano 1649 razy
Zrzut 1.png
Zrzut 1.png (18.03 KiB) Przejrzano 1649 razy
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: SWD - neolist - zalaczniki

Post autor: marcinn »

Ezy pisze: 29 lis 2023, 11:25
A czy jest możliwość (wysyłka masowa), żeby na zwrotkach i kopertach podać identyfikator zgłoszenia?
tak w polu ktore zaznaczylem na Zrzut 2. Nalezy pamietac ze liczba znakow do wykorzystania tylko 20.
Dziękuję za informację. A co daje włączenie poniższego pola zanumerowanie zpo? Ewentualnie z czym będzie zgodna ta numeracja?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWD - neolist - zalaczniki

Post autor: grzes »

marcinn pisze: 29 lis 2023, 12:45

Dziękuję za informację. A co daje włączenie poniższego pola zanumerowanie zpo? Ewentualnie z czym będzie zgodna ta numeracja?
Jako twórca tej opcji przyznaję, że nie pamiętam po co ona jest :) Podejrzewam że ktoś chciał wykorzystać to pole do własnej wewnętrznej numeracji.
pozdrawiam
grzes
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: SWD - neolist - zalaczniki

Post autor: Ezy »

A co daje włączenie poniższego pola zanumerowanie zpo?
to ja poprosilem Pana Grzegorza o te opcje. Zamysl byl taki, zeby ta liczba pelnila role cyfry kontrolnej, która jest przydatna zwlaszcza przy znacznej liczbie adresatow i w przypadkach gdy:
- mamy wiecej niz jednen podmiot o tej samej nazwie, ale stanowia odrebne podmioty (np. dwoch Janow Kowalskich)
- ten sam podmiot posiada wiele dzialek i w bazie EGB widnieja rozne adresy (bez dalszego rozpowiadania sie o poprawnosci stosowania adresu w kontekscie ostatnio zaserfowanej zmiany rozp EGiB ;) )

Poprostu sprowadza sie do sprowadzenia podmiotu zawiadamianego do nazwy odnoszacej sie do liczby Lp wygenerowanej pozycji rekordu w zakladce Poczta - podmiot = liczba.
Przy powracających potwierdzeniach odbioru latwiej zidentyfikowac, ktore i czy wszystkie podmioty otrzymaly korespondencje, a raczej czy jestesmy w posiadaniu stosownych potwierdzen.
Załączniki
ZPO-numeracja.png
ZPO-numeracja.png (388.31 KiB) Przejrzano 1615 razy
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: SWD - neolist - zalaczniki

Post autor: marcinn »

Ezy pisze: 29 lis 2023, 15:20
A co daje włączenie poniższego pola zanumerowanie zpo?
to ja poprosilem Pana Grzegorza o te opcje. Zamysl byl taki, zeby ta liczba pelnila role cyfry kontrolnej, która jest przydatna zwlaszcza przy znacznej liczbie adresatow i w przypadkach gdy:
- mamy wiecej niz jednen podmiot o tej samej nazwie, ale stanowia odrebne podmioty (np. dwoch Janow Kowalskich)
- ten sam podmiot posiada wiele dzialek i w bazie EGB widnieja rozne adresy (bez dalszego rozpowiadania sie o poprawnosci stosowania adresu w kontekscie ostatnio zaserfowanej zmiany rozp EGiB ;) )

Poprostu sprowadza sie do sprowadzenia podmiotu zawiadamianego do nazwy odnoszacej sie do liczby Lp wygenerowanej pozycji rekordu w zakladce Poczta - podmiot = liczba.
Przy powracających potwierdzeniach odbioru latwiej zidentyfikowac, ktore i czy wszystkie podmioty otrzymaly korespondencje, a raczej czy jestesmy w posiadaniu stosownych potwierdzen.
Ok. Taki był też mój tok myślenia. Zastanawiam się w którym miejscu drukuje się to na zwrotce? Myślałem żeby tam wrzucić id zgłoszenia+nr kolejny. Wtedy w jednym miejscu byłby nr roboty i powiązanie z odbiorcą
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: SWD - neolist - zalaczniki

Post autor: Ezy »

Zastanawiam się w którym miejscu drukuje się to na zwrotce?
podaje obraz pierwszej strony zwrotnego poswiadczenia odbioru.
Myślałem żeby tam wrzucić id zgłoszenia+nr kolejny
szkoda tylko ze tak malo znakow jest dostepnych. Przed zapuszczeniem na enVelo warto w exelu sprawdzic czy nie przekracza 20, chyba ze Pan Grzegorz byjby wstanie algorytm sprawdzajacy uwzglednic.
Jak Pan pozna enVelo i zaprzyjazni sie z przygotomasowa EGIB nie bedzie Pan chcial slyszec o placowce poczty. Od okolo 5 lat korzystam z masowej enVelo, a od czasu kiedy Mistrz Grzegorz rozbudowal modul pod tym katem, zawiadomienia to stosunkowo przyjemnosc.
Załączniki
Zrzut - ZPO.png
Zrzut - ZPO.png (897 KiB) Przejrzano 1546 razy
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: SWD - neolist - zalaczniki

Post autor: marcinn »

Ezy pisze: 28 lis 2023, 16:53 Nieaktualnu jest szablon ktory wykorzystuje modul EGIB. W katalogu do ktorego podam nizej link nalezy podmienic szablon xls pobrany uprzenio ze strony enVelo
c:\ProgramData\Mapa_m6\PP\ plik szablon_neolist.xls
Po podmianie pliku dalej jest błąd przy wysyłce i dalej z tym samym komunikatem o nieprawidłowym pliku excela. Coś musi być w zapisem formatu przy tworzeniu wysyłki masowej, bo tak jak pisałem wcześniej- ja tego excela z modułu otworzyłem zapisałem i potem przeszło.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWD - neolist - zalaczniki

Post autor: grzes »

marcinn pisze: 30 lis 2023, 11:06
Ezy pisze: 28 lis 2023, 16:53 Nieaktualnu jest szablon ktory wykorzystuje modul EGIB. W katalogu do ktorego podam nizej link nalezy podmienic szablon xls pobrany uprzenio ze strony enVelo
c:\ProgramData\Mapa_m6\PP\ plik szablon_neolist.xls
Po podmianie pliku dalej jest błąd przy wysyłce i dalej z tym samym komunikatem o nieprawidłowym pliku excela. Coś musi być w zapisem formatu przy tworzeniu wysyłki masowej, bo tak jak pisałem wcześniej- ja tego excela z modułu otworzyłem zapisałem i potem przeszło.
Nie potrafię z tym xls i Pocztą dojść do ładu. Dlatego zmieniłem format na XLSX. Tu do podmiany w BIN/EGIB nowy exe, a w załączniku nowy szablon w formacie XLSX do wypakowania z zip do katalogu jak poprzednio.
Załączniki
szablon_neolist.zip
(8.25 KiB) Pobrany 23 razy
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: SWD - neolist - zalaczniki

Post autor: marcinn »

grzes pisze: 04 gru 2023, 10:51
marcinn pisze: 30 lis 2023, 11:06
Ezy pisze: 28 lis 2023, 16:53 Nieaktualnu jest szablon ktory wykorzystuje modul EGIB. W katalogu do ktorego podam nizej link nalezy podmienic szablon xls pobrany uprzenio ze strony enVelo
c:\ProgramData\Mapa_m6\PP\ plik szablon_neolist.xls
Po podmianie pliku dalej jest błąd przy wysyłce i dalej z tym samym komunikatem o nieprawidłowym pliku excela. Coś musi być w zapisem formatu przy tworzeniu wysyłki masowej, bo tak jak pisałem wcześniej- ja tego excela z modułu otworzyłem zapisałem i potem przeszło.
Nie potrafię z tym xls i Pocztą dojść do ładu. Dlatego zmieniłem format na XLSX. Tu do podmiany w BIN/EGIB nowy exe, a w załączniku nowy szablon w formacie XLSX do wypakowania z zip do katalogu jak poprzednio.
Teraz jest dobrze 👏 👏 👏
jergeo
__
__
Posty: 38
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Re: SWD - neolist - zalaczniki

Post autor: jergeo »

szablon działa, ale nie działa generowanie np. raport->wykaz danych ewidencyjnych. W ogóle komputer zaczął się wieszać jak nigdy, ale jak wyłączyłem moduł w menedżerze zadań, podmieniłem exe na stary, to wykazy generują się normalnie bez zawieszek.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWD - neolist - zalaczniki

Post autor: grzes »

jergeo pisze: 23 gru 2023, 14:36 szablon działa, ale nie działa generowanie np. raport->wykaz danych ewidencyjnych. W ogóle komputer zaczął się wieszać jak nigdy, ale jak wyłączyłem moduł w menedżerze zadań, podmieniłem exe na stary, to wykazy generują się normalnie bez zawieszek.
Wykonałem kilka WZDE i nie widzę problemu - przydałby sie Pana projekt do testów.
pozdrawiam
grzes
jergeo
__
__
Posty: 38
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Re: SWD - neolist - zalaczniki

Post autor: jergeo »

Po najnowszej aktualizacji - przesyłka masowa bez problemów.
ODPOWIEDZ