napis rtf

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

napis rtf

Post autor: maciekwu »

czy istnieje możliwość skręcania napisu wstawionego jako rtf?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: napis rtf

Post autor: Wojtek P. »

Nie , ale można obrócić mapę i wstawić rtf. Następnie przy wydruku także dokonać obrotu o ten sam kąt
-To serve and protect-
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: napis rtf

Post autor: maciekwu »

Szkoda. Przy większym opracowaniu gdy mam wstawione wiele napisów z modułu swd dla czytelniejszego rysunku wygodne było by różne obracanie napisów.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: napis rtf

Post autor: marcinn »

byłaby możliwość pracy na mapie podczas aktywnego narzędzia RTF? Często wpisuję dane z mapy do RTF, gdy narzędzie jest włączone to nie można w ogóle poruszać się po mapie
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: napis rtf

Post autor: Wojtek P. »

Teraz nie ma takiej możliwości. Sprawdzimy jeszcze czy będzie można to wprowadzić.
-To serve and protect-
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: napis rtf

Post autor: marcinn »

Wojtek P. pisze: 29 sie 2023, 09:36 Teraz nie ma takiej możliwości. Sprawdzimy jeszcze czy będzie można to wprowadzić.
Chciałem zapytać czy ktoś to sprawdził i będzie taka możliwość?
Jeszcze kolejna kwestia- czy napisy w rtf zdefiniowane domyślnie jako czarne, mogłyby zmieniać kolor na biały przy zmianie tła mapy? Chodzi i to, że domyślnie pracuję na czarnym tle i napisy z rtf są niewidoczne- muszę zmieniać kolor tła, żeby je widzieć. Można dodać przysłanianie, ale z kolei to przysłania treść mapy i robi się bałagan
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: napis rtf

Post autor: grzes »

Chciałem zapytać czy ktoś to sprawdził i będzie taka możliwość?
tak przeglądałem to z kolegą - na ten moment postanowilismy nic nie ruszać. Jest problem z logiką działania - teraz mamy jasno określone kiedy jesteśmy w edycji i kiedy ma nastąpic zapis. Da sie to ogarnąć, ale nie da się tak "od ręki"
Jeszcze kolejna kwestia- czy napisy w rtf zdefiniowane domyślnie jako czarne, mogłyby zmieniać kolor na biały przy zmianie tła mapy? Chodzi i to, że domyślnie pracuję na czarnym tle i napisy z rtf są niewidoczne- muszę zmieniać kolor tła, żeby je widzieć. Można dodać przysłanianie, ale z kolei to przysłania treść mapy i robi się bałagan
Tu już całkiem nic nie zwojujemy - w rtf kazda literka może mieć swój kolor, a rysowanie rtf-a na mapie jest realizowane przez zewnętrzną bibliotekę i nie mamy nad tym kontroli.
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ