Nowy moduł SWDE

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Nowy moduł SWDE

Post autor: KZibi »

Witam
Czy w nowej wersji SWDE nie można już wstawić opisu do działek. Przed zmianą była taka możliwość z zakładki narzędzia (zrzut)
Obecnie albo nie wiem gdzie szukać albo jej nie ma w module, mam nadzieję że "powróci"
Przy okazji czy można byłoby zrobić jako odrębne zakładki okna które zaznaczamy w menu widok. Wydaje mi się że byłoby bardziej praktyczne
przechodząc pomiędzy zakładkami a nie za każdym razem wchodzić w menu widok i zaznaczać bądź odznaczać interesujące mnie dane.
Chodzi mi oto że wybierając z menu widok dane np. mapa, działki, osoby a one wyświetlą się jako zakładki podobnie jak mapa dane, raporty, poczta.

Pozdrawiam
KZibi
Załączniki
Rys.png
Rys.png (28.21 KiB) Przejrzano 12139 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: FaFaL »

Przy okazji czy można byłoby zrobić jako odrębne zakładki okna które zaznaczamy w menu widok. Wydaje mi się że byłoby bardziej praktyczne
przechodząc pomiędzy zakładkami a nie za każdym razem wchodzić w menu widok i zaznaczać bądź odznaczać interesujące mnie dane.
Chodzi mi oto że wybierając z menu widok dane np. mapa, działki, osoby a one wyświetlą się jako zakładki podobnie jak mapa dane, raporty, poczta.
Aktualnie można w menu widok włączyć wiele elementów które domyślnie otwierają się jako dodatkowe okienka... co może powodować, że przestają być czytelne na zbyt małym ekranie... ale można każde takie otwarte okno złapać za jego okno i przenieść:
2022-06-25_085339.png
2022-06-25_085339.png (147.28 KiB) Przejrzano 12092 razy
2022-06-25_090015.png
2022-06-25_090015.png (102.49 KiB) Przejrzano 12092 razy
Po przeniesieniu wszystkich okien będzie miał Pan zakładki na górze (Mapa, Raport, Poczta), ale również dla Mapy będą zakładki dolne.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: KZibi »

KZibi pisze: 24 cze 2022, 20:32 Witam
Czy w nowej wersji SWDE nie można już wstawić opisu do działek. Przed zmianą była taka możliwość z zakładki narzędzia (zrzut)
Obecnie albo nie wiem gdzie szukać albo jej nie ma w module, mam nadzieję że "powróci"

Przy okazji czy można byłoby zrobić jako odrębne zakładki okna które zaznaczamy w menu widok. Wydaje mi się że byłoby bardziej praktyczne
przechodząc pomiędzy zakładkami a nie za każdym razem wchodzić w menu widok i zaznaczać bądź odznaczać interesujące mnie dane.
Chodzi mi oto że wybierając z menu widok dane np. mapa, działki, osoby a one wyświetlą się jako zakładki podobnie jak mapa dane, raporty, poczta.

Pozdrawiam
KZibi
Witam
Zakładki "działają" dzięki :D .
Pozostała jeszcze kwestia wstawiania opisu do działek. W nowej aplikacji MAPA .m6 jest taka możliwość co wcześniej nie było to możliwe.
W tej aplikacji istnieje zakładka narzędzia i z tego poziomu jest możliwość wstawienia opisu do działki (zrzut).
Czy jest szansa że ta funkcja powróci w module SWDE w C-Geo.
Pozdrawiam
KZibi
Załączniki
Rys2.png
Rys2.png (15.09 KiB) Przejrzano 11586 razy
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: KZibi »

KZibi pisze: 29 cze 2022, 08:50
KZibi pisze: 24 cze 2022, 20:32 Witam
Czy w nowej wersji SWDE nie można już wstawić opisu do działek. Przed zmianą była taka możliwość z zakładki narzędzia (zrzut)
Obecnie albo nie wiem gdzie szukać albo jej nie ma w module, mam nadzieję że "powróci"
Witam
Zakładki "działają" dzięki :D .
Pozostała jeszcze kwestia wstawiania opisu do działek. W nowej aplikacji MAPA .m6 jest taka możliwość co wcześniej nie było to możliwe.
W tej aplikacji istnieje zakładka narzędzia i z tego poziomu jest możliwość wstawienia opisu do działki (zrzut).
Czy jest szansa że ta funkcja powróci w module SWDE w C-Geo.
Pozdrawiam
KZibi
Odkryłem jak wstawić właścicieli na mapę w module SWDE w C-geo , na mapie ikona warstwy lub w legendzie przez plusik (+)
"utwórz warstwę z danymi właścicieli". Dalej nie wiem jak wstawić do C-Geo, w legendzie pod ppm nie jest dostępna żadna opcja.
KZibi
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: maciekwu »

Wielkość liter jest nie zależna od ich ustawienia. U mnie wstawia duże czcionki pomimo ustawienia 1.5
Czy ewentualnie jak można mapę z modułu przenieść do C-Geo? W module brak jest możliwości wykonywania wielu zadań.
Brak możliwości podglądu punktów (współrzędne, atrybuty).
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: grzes »

KZibi pisze: 29 cze 2022, 20:55
Odkryłem jak wstawić właścicieli na mapę w module SWDE w C-geo , na mapie ikona warstwy lub w legendzie przez plusik (+)
"utwórz warstwę z danymi właścicieli". Dalej nie wiem jak wstawić do C-Geo, w legendzie pod ppm nie jest dostępna żadna opcja.
KZibi
Prosze o cierpliwość - będziemy to rozwijać tylko potrzeba czasu. Moduł został już wdrożony do c-geo (mimo wielu braków) w razie gdyby dostali Państwo dane w formacie 2021, których to danych stary moduł nie obsłuży.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: grzes »

maciekwu pisze: 30 cze 2022, 09:33 Wielkość liter jest nie zależna od ich ustawienia. U mnie wstawia duże czcionki pomimo ustawienia 1.5
Czy ewentualnie jak można mapę z modułu przenieść do C-Geo? W module brak jest możliwości wykonywania wielu zadań.
Brak możliwości podglądu punktów (współrzędne, atrybuty).
Mapy w module nie będzie - na ten moment proszę nowy moduł używać tylko dla danych 2021- w zakresie wydruku wypisów i korespondencji.
pozdrawiam
grzes
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: KZibi »

maciekwu pisze: 30 cze 2022, 09:33 Wielkość liter jest nie zależna od ich ustawienia. U mnie wstawia duże czcionki pomimo ustawienia 1.5
Czy ewentualnie jak można mapę z modułu przenieść do C-Geo? W module brak jest możliwości wykonywania wielu zadań.
Brak możliwości podglądu punktów (współrzędne, atrybuty).
Witam
W części mogę koledze pomóc.
Wysokość czcionki można zmienić klikając dwukrotnie na warstwę "etykieta osoby" otworzy się nowe okienko (zrzut) i tam dokonać
stosownych zmian. Nie wiem czy to trzeba robić w tym miejscu ale działa, trochę to dziwne bo przy zakładaniu warstwy dla etykiety osoby jest możliwość wyboru wielkości czcionki może będzie działać na MZ2021.
Podgląd punktów (graficzny) można wygenerować na warstwie "wypis" ikona "rodzaj wydruku" i tam jest wybór m.in. wypis z części graficznej (jest możliwość oznaczenia i skopiowania do schowka).
Pozdrawiam
KZibi
Załączniki
Rys3.png
Rys3.png (10.72 KiB) Przejrzano 11454 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: grzes »

KZibi pisze: 30 cze 2022, 10:41
maciekwu pisze: 30 cze 2022, 09:33 Wielkość liter jest nie zależna od ich ustawienia. U mnie wstawia duże czcionki pomimo ustawienia 1.5
Czy ewentualnie jak można mapę z modułu przenieść do C-Geo? W module brak jest możliwości wykonywania wielu zadań.
Brak możliwości podglądu punktów (współrzędne, atrybuty).
Witam
W części mogę koledze pomóc.
Wysokość czcionki można zmienić klikając dwukrotnie na warstwę "etykieta osoby" otworzy się nowe okienko (zrzut) i tam dokonać
stosownych zmian. Nie wiem czy to trzeba robić w tym miejscu ale działa, trochę to dziwne bo przy zakładaniu warstwy dla etykiety osoby jest możliwość wyboru wielkości czcionki może będzie działać na MZ2021.
Podgląd punktów (graficzny) można wygenerować na warstwie "wypis" ikona "rodzaj wydruku" i tam jest wybór m.in. wypis z części graficznej (jest możliwość oznaczenia i skopiowania do schowka).
Pozdrawiam
KZibi
To wszystko są opcje w budowie - wstawianie danych osób będzie zrobione bezposrednio na mapę c-geo. Na ten moment proszę się nie przywiązywać do tych funkcjonalności w nowym module. Wszystko jeszcze jest w trakcie opracowywania.
pozdrawiam
grzes
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: KZibi »

grzes pisze: 30 cze 2022, 10:49 To wszystko są opcje w budowie - wstawianie danych osób będzie zrobione bezposrednio na mapę c-geo. Na ten moment proszę się nie przywiązywać do tych funkcjonalności w nowym module. Wszystko jeszcze jest w trakcie opracowywania.
Ok
Czekam i uzbrajam się w cierpliwość :D
KZibi
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: maciekwu »

Dzięki za pomoc. Zmiana wielkości działa. Trzeba przyznać, że to trochę "rzemiosło". Ustawianie wielkości przy zakładaniu nie działa ale wybór koloru już tak. Brak możliwości przesuwania napisów co bardzo utrudnia pracę, szczególnie przy małych działkach.
Gdy zamknę moduł lub program to chcąc korzystać to po otwarciu trzeba ładować dane jeszcze raz. Raczej mało wygodne.
Może coś źle robię?
Trochę odnoszę wrażenie, że straciliśmy działający względnie dobry moduł SWDE, a w zamian mamy nie do końca funkcjonalną wersję "beta". Brak zintegrowania z C-Geo jest bardzo dysfunkcyjny.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: grzes »

maciekwu pisze: 30 cze 2022, 11:02 Trochę odnoszę wrażenie, że straciliśmy działający względnie dobry moduł SWDE, a w zamian mamy nie do końca funkcjonalną wersję "beta". Brak zintegrowania z C-Geo jest bardzo dysfunkcyjny.
Ja wyszedłem z założenia że lepsza beta niż nic.
Stary moduł ciągle działa i na razie proszę go używać - nowy tylko awaryjnie jesli nie ma szans na egib w wersji 2015. Biorąc pod uwagę problem w egib 2021 związany z adresami małżeństw i podmiotów grupowych radzę pobierac ze ośrodków gml w wersji 2015 tak dlugo jak sie da.
pozdrawiam
grzes
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: maciekwu »

A w jaki sposób mogę używać starego modułu po ostatniej aktualizacji?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: Jurek B. »

maciekwu pisze: 01 lip 2022, 15:36 A w jaki sposób mogę używać starego modułu po ostatniej aktualizacji?
Wystarczy wyłączyć tę opcję i zaimportować plik GML z EGiB 2015:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (77.98 KiB) Przejrzano 11340 razy
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: pomiar »

Po aktualizacji w nowym module egib wstaw opis do działek jest błąd. Nie dodają się wszystkie osoby z danej działki oraz nr KW, tak jakby dodawał się tylko pierwszy wiersz.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: grzes »

pomiar pisze: 03 lut 2023, 08:38 Po aktualizacji w nowym module egib wstaw opis do działek jest błąd. Nie dodają się wszystkie osoby z danej działki oraz nr KW, tak jakby dodawał się tylko pierwszy wiersz.
Mamy to już poprawione. Trzeba podmienić plik w C-GEO/BIN/EGIB na ten
pozdrawiam
grzes
SmartGeo
__
__
Posty: 25
Rejestracja: 14 cze 2021, 00:05

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: SmartGeo »

Czy jest możliwość wstawiania ID pracy na zwrotki/koperty? W starym module była możliwość wpisania ID w oknie "Adresowanie - korespondencja" na samym dole i to dało się wstawić na zwrotkę [id_pracy]. Obecnie jest możliwość wpisać ID jedynie w zakładce "Informacje", ale nie zaczytuje się ono na zwrotkę.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: grzes »

SmartGeo pisze: 03 lut 2023, 14:56 Czy jest możliwość wstawiania ID pracy na zwrotki/koperty? W starym module była możliwość wpisania ID w oknie "Adresowanie - korespondencja" na samym dole i to dało się wstawić na zwrotkę [id_pracy]. Obecnie jest możliwość wpisać ID jedynie w zakładce "Informacje", ale nie zaczytuje się ono na zwrotkę.
Poprawione - działa już [id_pracy] pobierane z Informacji: do podmiany w C-GEO/BIN/EGIB plik
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: MarekOtt »

1.) Czy istnieje możliwość importu pism z starego modułu swde ?
2.) Co może być powodem, przy generowaniu kopert, pism itp, ze wstawiane są ******** zamiast imienia i nazwiska osób.
3.) Co ma za zadanie opcja "przywróć domyślne ustawienie okien" - bo jakoś chyba u mnie nie działa.

MW
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze: 07 lut 2023, 14:37 1.) Czy istnieje możliwość importu pism z starego modułu swde ?
2.) Co może być powodem, przy generowaniu kopert, pism itp, ze wstawiane są ******** zamiast imienia i nazwiska osób.
3.) Co ma za zadanie opcja "przywróć domyślne ustawienie okien" - bo jakoś chyba u mnie nie działa.

MW
Ad1 Niestety nie - ale powinno działać kopiuj/wklej czy tez zapisanie w starym i odczyt w nowym. Z tym że pola z bazy w dużej części nie są kompatybilne i trzeba wykasować stare i wstawić je od nowa wybierając z menu.
Ad2 Pierwsze słyszę - na którym etapie tak się dzieje? Na kopercie czy już na liście osób są te *****
Ad3 W teorii powinno przywrócić ustawienia widoczności i proporcje na ekranie (po zamknięciu i ponownym otworzeniu) - sprawdzę czy czasem nie ma jakiegoś błędu w tej opcji.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: Jurek B. »

2.) Co może być powodem, przy generowaniu kopert, pism itp, ze wstawiane są ******** zamiast imienia i nazwiska osób.
Taki GML Panu wygenerowano w ODGiK - z gwiazdkami zamiast danych osobowych. Wystarczy otworzyć plik w np notatniku i poszukać tych gwiazdek
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze: 07 lut 2023, 18:10
MarekOtt pisze: 07 lut 2023, 14:37 1.) Czy istnieje możliwość importu pism z starego modułu swde ?
2.) Co może być powodem, przy generowaniu kopert, pism itp, ze wstawiane są ******** zamiast imienia i nazwiska osób.
3.) Co ma za zadanie opcja "przywróć domyślne ustawienie okien" - bo jakoś chyba u mnie nie działa.

MW
Ad1 Niestety nie - ale powinno działać kopiuj/wklej czy tez zapisanie w starym i odczyt w nowym. Z tym że pola z bazy w dużej części nie są kompatybilne i trzeba wykasować stare i wstawić je od nowa wybierając z menu.
Ad2 Pierwsze słyszę - na którym etapie tak się dzieje? Na kopercie czy już na liście osób są te *****
Ad3 W teorii powinno przywrócić ustawienia widoczności i proporcje na ekranie (po zamknięciu i ponownym otworzeniu) - sprawdzę czy czasem nie ma jakiegoś błędu w tej opcji.
OK temat rozwiązany, podczas generowanie GMLa z konta Geodety w systemie ERGO włączona jest "anonimizacja " (dobrze napisane ? :D) - podczas gdy robi to pracownik PODGiK - gwiazdki znikają i pojawiają się dane.

Za pozostałe odpowiedzi także dziękuję.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze: 07 lut 2023, 18:10
MarekOtt pisze: 07 lut 2023, 14:37 1.) Czy istnieje możliwość importu pism z starego modułu swde ?
2.) Co może być powodem, przy generowaniu kopert, pism itp, ze wstawiane są ******** zamiast imienia i nazwiska osób.
3.) Co ma za zadanie opcja "przywróć domyślne ustawienie okien" - bo jakoś chyba u mnie nie działa.

MW
Ad1 Niestety nie - ale powinno działać kopiuj/wklej czy tez zapisanie w starym i odczyt w nowym. Z tym że pola z bazy w dużej części nie są kompatybilne i trzeba wykasować stare i wstawić je od nowa wybierając z menu.
Ad2 Pierwsze słyszę - na którym etapie tak się dzieje? Na kopercie czy już na liście osób są te *****
Ad3 W teorii powinno przywrócić ustawienia widoczności i proporcje na ekranie (po zamknięciu i ponownym otworzeniu) - sprawdzę czy czasem nie ma jakiegoś błędu w tej opcji.
Jednak coś nie działa z tą opcją. Ogólnie jest problem by rozmieścić okna podobnie jak to było w starym module SWDE. Czyli po lewej na górze działki, ,a dole po lewej pod działkami budynki i po prawej stronie okno robocze do pozostałych czynności. Można to oczywiście zrobić rozciągając po kolei okna, ale one się nachodzą, ciężko je dopasować (nie przylegają) i nie pracuje się na tym dobrze :(.

Drugą sprawą jest to, ze nie potrafię uzyskać efektu, zaznaczenia na liście działki i podświetlenia (oznaczenia) na liście budynków położonych na tej działce.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: Jurek B. »

Jednak coś nie działa z tą opcją. Ogólnie jest problem by rozmieścić okna podobnie jak to było w starym module SWDE. Czyli po lewej na górze działki, ,a dole po lewej pod działkami budynki i po prawej stronie okno robocze do pozostałych czynności. Można to oczywiście zrobić rozciągając po kolei okna, ale one się nachodzą, ciężko je dopasować (nie przylegają) i nie pracuje się na tym dobrze
Wydaje się mi, że jednak wszystko jest ok, trzeba tylko opanować nowe funkcje, które dają dużo większe możliwości niż poprzednie. Niżej pokazuję jak to ustawiłem u siebie. W razie potrzeby proszę dzwonić do naszego serwisu, pomożemy online:
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (422.16 KiB) Przejrzano 4634 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowy moduł SWDE

Post autor: Jurek B. »

Drugą sprawą jest to, ze nie potrafię uzyskać efektu, zaznaczenia na liście działki i podświetlenia (oznaczenia) na liście budynków położonych na tej działce.
Jeżeli chodzi Panu o pokazanie na liście budynków tego, który należy do wybranej działki to u mnie to działa:
Załączniki
Zrzut ekranu 2023-02-09 105526.png
Zrzut ekranu 2023-02-09 105526.png (149.52 KiB) Przejrzano 4632 razy
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ