Wstawianie nr działki w zakresie

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Wstawianie nr działki w zakresie

Post autor: viadro »

Chciałem dowiedzieć się czy można wstawić nr działek w danym zakresie mapy. Mam zakres np mapy do celów projektowych dla obiektu wydłużonego i chciał bym żeby nr działek się wstawiły w zakresie roboty.
Jeżeli nie można tego zrobić z automatu to czy można dodać taką opcję?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wstawianie nr działki w zakresie

Post autor: Jurek B. »

viadro pisze: 11 sie 2022, 14:36 Chciałem dowiedzieć się czy można wstawić nr działek w danym zakresie mapy. Mam zakres np mapy do celów projektowych dla obiektu wydłużonego i chciał bym żeby nr działek się wstawiły w zakresie roboty.
Jeżeli nie można tego zrobić z automatu to czy można dodać taką opcję?
Czy chodzi o to by na mapie zostały umieszczone nr działek w środkach tych działek, które są w zakresie?
Czy może o to by numery działek pojawiły się w działkach, które są w zakresie opracowania, ale położenie tych numerów było w granicach obszaru?
Oba przypadki są do zrobienia w programie, ale drugi wymaga utworzenia nowych obiektów (wyników przecięcia zakresu z działkami). Wtedy te nowe obiekty będą miały atrybuty oryginalnych działek i z nich można będzie wygenerować numery działek w centrach tych nowych obiektów.
Przypadek pierwszy jest prostszy - wystarczy w funkcji przecięcia obiektem (otwartym lub powierzchniowym) warstwy działek obiektem włączyć opcję zaznaczania obiektów w zakresie obszarowym. Potem dla zaznaczonych działek wygenerować opis.
Pomóc może ten film na naszym kanale na YT:

Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ