SWDE - poczta

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

SWDE - poczta

Post autor: Maciej_o2 »

Ave
W nowej wersji brak książki nadawczej która by się generowała sama.
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: SWDE - poczta

Post autor: Jurek B. »

Jest, ale trochę ukryta - po wejściu do modułu Poczta, w oknie Koperty/zwrotki, na dole zakładka Raporty i potem menu Raporty.
Być może programista to jakoś uprości.
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-10-06 124853.png
Zrzut ekranu 2022-10-06 124853.png (35.33 KiB) Przejrzano 1484 razy
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: SWDE - poczta

Post autor: marcinn »

Chciałem zapytać o generowanie pism w zakładce poczta. Jeżeli mam jakąś pozycję odznaczoną do wysyłki i generuję pisma "dla wszystkich osób" to dla pozycji które mają odznaczone "do wysyłki", pisma się nie generują. Teoretycznie może i logiczne, ale wydaje mi się, że lepiej byłoby gdyby przy opcji generowania pism jednak pisma się generowały zgodnie z wybraną ocpją" dla wszystkich, dla działek oznaczonych jako główna, dla działek oznaczonych jako działka sąsiednia, dla zaznaczonych osób. Piszę to w tym kontekście ponieważ niektóre pisma możemy doręczyć osobiście i chciałbym, żeby się wygenerowały. A jeżeli nie będę chciał takiego pisma wysyłać to po prosto odznaczę pole do wysyłki. Wydaje mi się, że to byłoby lepsze podejście. Wtedy można byłoby jeszcze dorzucić opcję przy generowaniu pism- "dla zaznaczonych do wysyłki"
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: SWDE - poczta

Post autor: marcinn »

Zauważyłem pewną nieprawidłowość, związaną z duplikowaniem nr działek podczas generowania pism. Przykład w załączniku poniżej. Mam oznaczone działki główne. 3 osoby mają udział w działkach 160/23, 160/22, 160/19, 160/20, a czwarta osoba ma dodatkowo działkę 161/42. Podczas generowania pisma, w polu "działka główna: numer" duplikują się numery działek. Można to poprawić? Nie testowałem, ale przypuszczam, że przy działkach sąsiednich może być podobnie- w przypadku gdy dany numer działki występuję u kilku osób. Plik, żeby był dobrze widoczny trzeba pobrać.
P.S. Da się jakoś usunąć działkę? Nie widzę takiej opcji a przydałaby się. Omyłkowo dodałem działkę jako główna- wskoczyła ona w pozycję do kilku osób i teraz nie mam jak tego skorygować. Muszę usunąć wszystkie te pozycje i na nowo dodawać działki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (111.16 KiB) Przejrzano 603 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - poczta

Post autor: grzes »

marcinn pisze: 09 lut 2024, 17:59 P.S. Da się jakoś usunąć działkę? Nie widzę takiej opcji a przydałaby się. Omyłkowo dodałem działkę jako główna- wskoczyła ona w pozycję do kilku osób i teraz nie mam jak tego skorygować. Muszę usunąć wszystkie te pozycje i na nowo dodawać działki
Bez tytułu.png
Te pola z numerami działek można edytować i pousuwać duplikaty (czy to co tam się dodało za dużo):
nr_dz.png
nr_dz.png (38.79 KiB) Przejrzano 562 razy
Co do powtarzających się numerów dodam kontrolę i usuwanie.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - poczta

Post autor: grzes »

grzes pisze: 10 lut 2024, 11:19 Co do powtarzających się numerów dodam kontrolę i usuwanie.
Dodane - do podmiany w katalogu cgeo/BIN/EGIB. Duplikaty mogły się pojawić dla numerów działek głównych - dla sąsiednich jest ok.
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: SWDE - poczta

Post autor: marcinn »

grzes pisze: 10 lut 2024, 11:35
grzes pisze: 10 lut 2024, 11:19 Co do powtarzających się numerów dodam kontrolę i usuwanie.
Dodane - do podmiany w katalogu cgeo/BIN/EGIB. Duplikaty mogły się pojawić dla numerów działek głównych - dla sąsiednich jest ok.
Super! A jak edytować te pola?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - poczta

Post autor: grzes »

marcinn pisze: 10 lut 2024, 15:00 Super! A jak edytować te pola?
Tak jak każde inne w tej tabeli. Pierwszy klik ustawia kursor (ramkę) na polu a drugi wchodzi do edycji (lub klawisz F2 po ustawieniu ramki na polu które chcemy edytować)
pozdrawiam
grzes
jergeo
__
__
Posty: 39
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Re: SWDE - poczta

Post autor: jergeo »

Czy można poszczególne wiersze (np. nie interesuje nas wysyłka do Skarbu Państwa) usuwać, czy możemy tylko działać poprzez odfajkowanie "do wysyłki" wiersza po prawej?
Damian
Team
Team
Posty: 97
Rejestracja: 12 lis 2019, 09:09

Re: SWDE - poczta

Post autor: Damian »

jergeo pisze: 12 lut 2024, 09:56 Czy można poszczególne wiersze (np. nie interesuje nas wysyłka do Skarbu Państwa) usuwać, czy możemy tylko działać poprzez odfajkowanie "do wysyłki" wiersza po prawej?
Można usuwać z listy adresowej poszczególnych adresatów - wystarczy wybrać dany wiersz/wiersze i przyciskiem delete usuwamy wskazany rekord.
pozdrawiam
Damian M.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: SWDE - poczta

Post autor: marcinn »

Często po imporcie brakuje mi kodu pocztowego w adresach. Dałoby się zrobić jakiś automat, który wstawiałby kod pocztowy na podstawie adresu (ulicy i miasta) ?
ODPOWIEDZ