funkcja przywróć stan oryginalny obiektu

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
geoproj5
____
____
Posty: 103
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

funkcja przywróć stan oryginalny obiektu

Post autor: geoproj5 »

użycie tej funkcji nie przywraca pierwotnej geometrii ani nie odwraca zamiany obiektu powierzchniowego na punkowy, zawsze udaje mi sie jako ominac ten problem ale przydałoby sie, aby przywrócenie stanu pierwotnego bylo pełne
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: funkcja przywróć stan oryginalny obiektu

Post autor: Jurek B. »

geoproj5 pisze: 21 mar 2024, 18:55 użycie tej funkcji nie przywraca pierwotnej geometrii ani nie odwraca zamiany obiektu powierzchniowego na punkowy, zawsze udaje mi sie jako ominac ten problem ale przydałoby sie, aby przywrócenie stanu pierwotnego bylo pełne
W C-GEO nie da się zmienić geometrii powierzchniowej obiektu na punktową, dlatego ta funkcja przywracania stanu oryginalnego tu nie zadziała. Zapewne ten obiekt powierzchniowy zmienił Pan na punktowy przez funkcję Przenieś historię obiektu...?
Jeśli tak, to być może programiście uda się dla tej operacji przystosować funkcję przywracania stanu oryginalnego.
Obecnie funkcja ta jest opracowana dla obiektów, których geometrię modyfikowano z zachowaniem jej typu: powierzchniowego/liniowego/ punktowego.
Pozdrawiam Jurek B.
geoproj5
____
____
Posty: 103
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: funkcja przywróć stan oryginalny obiektu

Post autor: geoproj5 »

Tak, tak uzywam opcji przeniesienia historii i wiekszosc odgikow wymaga zachowania historii i jednego zycia obiektu a taki np Geopoz chce zazwyczaj, aby usunac obiekt z bazy i skartowac nowy z nowym kodem i czesto mam tak ze pomyle dla ktorego akurat robie gml.
ODPOWIEDZ