GES_rzedna

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

GES_rzedna

Post autor: marcinn »

Pytanie w sprawie rzędnych dotyczących przewodów oraz uzbrojenia. Czy ten atrybut, wstawianie rzędnych na przewodach , uzbrojeniu i powiazywanie z tymi rzednymi obiektów jest obowiązkowe? Oczywiście jest schemat, ale nawet dla informatyka może być niezrozumiały.
Wydaje mi się, że nie mam obowiązku dodawać rzędnych na przewodach i innym uzbrojeniu (np. studzienkach), ale może się mylę? Muszę się jakoś podeprzeć w odpowiedzi na protokół ze starostwa
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GES_rzedna

Post autor: Jurek B. »

Ciężka sprawa z udowodnieniem, że nie trzeba rzędnych GESUT wykazywać.
Wychodząc od strony pomiarowej, to jeśli coś zostało zmierzone, wysokość generalnie powinno mieć, szczególnie jeśli to urządzenie lub przewód GESUT. Chyba, że jest konkretny powód, który uniemożliwił pomiar wysokości: zablokowany właz, pomiar zasypanego przewodu (jeśli jest to dopuszczalne i nie ma możliwości wykrycia aparaturą).
Jeśli pomierzono wysokość, to już raczej nie ma odwrotu od obowiązku tworzenia obiektów typu rzędna GESUT.
Ich powiązanie z urządzeniem/przewodem to akurat żaden problem dla C-GEO, robi się automatycznie, byle tylko wybierać właściwy typ rzędnej (dla urządzenia/przewodu).
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: GES_rzedna

Post autor: marcinn »

Dziękuję za odpowiedź. Bardziej chodzi mi tu o nadgroliwość kontrolującego- pilnują, żeby każdy obiekt miał przypisaną rzędną. Zarówno z bazy gesut jak i bdot. Więc dodanie do każdego obiektu rzędnej robi się czasochłonne, już nie mówiąc, że często na mapie nic nie widać, bo wszystko przysłaniają rzędne- szczególnie gdy np. do studzienki dochodzi kilka przewodów. Więc jak do każdego przewodu dam rzędna dna + wysokości dla studzienki to jest na mapie plama z rzędnych.
ODPOWIEDZ