Nie zapisane punkty w tabeli

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
oakpil
____
____
Posty: 124
Rejestracja: 09 paź 2007, 18:01
Lokalizacja: wlkp

Nie zapisane punkty w tabeli

Post autor: oakpil »

Witam,
pierwszy raz coś takiego mi się przytrafiło:
- wykonałem obliczenie ciągu wszystko oki, zaglądam do tabeli a tam nie ma tych punktów, zerkam na mapę są! :shock: wchodzę znów do tabeli (upewniam się, że cały czas jest robocza) i dalej ich nie ma, robię odszukaj punkt (ctrl+S) i pokazuje mi pierwszy w tabeli (1ew) i nawet nie pisze (jak zawsze to robi) "punktu nie odnaleziono" zamknąłem program włączyłem jeszce raz i punkty czarodziejsko się pokazały :o Mam nadzieję, że to byl odosobniony przypadek (może dodam, że w tabeli znajduje się 10300 punktów (może to miało jakiś wpływ).
No i może jeszcze tutaj dodam, że przydało by się sortowanie punktów po dacie ich utworzenia - chyba, że jest takie cosik.
Pozdrawiam
Adam
____
____
Posty: 156
Rejestracja: 20 mar 2005, 12:49
Lokalizacja: Silesia

Post autor: Adam »

Szkoda, że nie zajrzałeś do "ukrytych", bo zachowanie podobne jak w moim przypadku, tyle tylko, że nie robiłem restartu, a poszukałem głębiej. (Patrz wątek: dziwne zachowania)
Co do sortowania po dacie. Dawno temu, ktoś próbował przeforsować rozbudowę tabeli o różne ciekawe możliwości (np pochodzenie punktu - KERG, autora punktu, sposób pozyskania, datę i czas, dokładności itp, ) spodziewałem się jakiś nowości w v.8 ale jeszcze nie tym razem. Samodzielna rozbudowa tabeli to jednak nie to.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 973
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Post autor: Wojtek P. »

No i może jeszcze tutaj dodam, że przydało by się sortowanie punktów po dacie ich utworzenia - chyba, że jest takie cosik.
Pozdrawiam
Sortowanie: brak (kolejność wprowadzania, a właściwie ID rekordu. Czyli właściwie po dacie :)
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Nie jest dla nas problemem przygotowanie takiego wzorca tabeli punktów aby od początku była dostępna większa ilość pól (inna sprawa to dodatkowe funkcje z takimi polami związane - np. jakieś operacje na takich dodatkowych polach inne niż dostępne obecnie). Pytanie tylko czy wszyscy użytkownicy C-GEO się z tego ucieszą - tabela z dodatkowymi np. pięcioma kolumnami - na pewno jest "cięższa" niż ta obecna do których się wszyscy przyzwyczailiśmy. Trzeba też pamiętać że z programu nie korzystają wyłącznie geodeci.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ