Export do innej mapy - fragmentu mapy

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Export do innej mapy - fragmentu mapy

Post autor: geobiuro »

Witam

Mam duży projekt mapy, ok. 25 ys pkt., 6 tys działek i budynków, potrzbuję wyeksportować fragmęt tej mapy, kilka działek i budynków.
Wyszytkie próby kończą się tym, że eksport wykonywany jest w całości projektu mapy żródłowej, mimo wyboru obiekt zanaczony i przyległe.
Czy może mi Ktoś, coś doradzić w tej kwestii ?



Z poważaniem.
AM
Awatar użytkownika
oakpil
____
____
Posty: 124
Rejestracja: 09 paź 2007, 18:01
Lokalizacja: wlkp

Post autor: oakpil »

A jak by spróbować wyeksportować do dxf ograniczając obszar a potem w cgeo w innej mapie zaeksportować ten plik? Tak tylko rozważam bo nigdy czegoś takiego nie próbowałem ale mam juz robotę gdzie niebawem będę też takie coś musiał zakombinować :)

P.S. Widzę że my sobie dzisiaj równo odpowiadamy :)
Pozdrawiam
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Post autor: geobiuro »

Witam

Tak to możliwe tyko, że po takiej operacji giną nr punktów w tabeli (np. granicznych.....)

Z poważaniem
AM
Bees

Post autor: Bees »

geobiuro pisze:Witam

Tak to możliwe tyko, że po takiej operacji giną nr punktów w tabeli (np. granicznych.....)

Z poważaniem
AM
DXF jest be jeśli chcemy mieć atrybuty, proponuje zaznaczyc w tabeli obiekty i wyeksportować do ewmapy "zaznaczone"; kiedyś to działało.
W nowej tabeli zaimportować.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Aby wykonać eksport fragmentu mapy, należy go oznaczyć po wybraniu pod prawym klawiszem myszki opcji - Zaznacz w tabeli/do eksportu - wówczas po określeniu zakresu mapy trzeba przejść do menu eksportu do innej mapy i tam zaznaczyć na pierwszej zakładce, na samym dole okna opcję - "tylko obiekty zaznaczone".
Warto po wykonaniu eksportu odznaczyć wybrane obiekty - używając tej samej opcji co opisana tu na początku.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ