podział obiektu zamkniętego

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
PBG
__
__
Posty: 47
Rejestracja: 27 lis 2007, 21:47
Kontakt:

podział obiektu zamkniętego

Post autor: PBG »

Witam


Może już było ale znaleźć nie mogę.

Po wykonaniu podziału obiektu zamkniętego, pierwotny zostaje usunięty. We wcześniejszych wersjach chyba tego nie było. Być może jest to opcja do wyboru ale znaleźć nie mogę. Chodzi mi o to, że w niektórych wypadkach obiekt dzielony powinien pozostać

Po za tym z okna podziału obiektu nie można bezpośrednio wydrukować. W moim wypadku b. często zdarza się, że funkcja generowania raportów przestaje działać, wtedy jedynym `ratunkiem` jest bezpośredni wydruk.

Skoro już przy raprtach jestem, czy ktoś może udzielić mi jakiejś rady jak sobie radzić z tym felerem. Tzn od czasu do czasu w jakieś tabeli przestaje działać funkcja generowania raprtów. wyskakuje okienko z komunikatem no index for fields `user_def`... naprawa bazy nie pomaga.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2009, 17:43 przez PBG, łącznie zmieniany 1 raz.
http://pbg.net.pl
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 973
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Post autor: Wojtek P. »

Witam
Jak robi się podział obiektu to zawsze było tak że z jednego obiektu były tworzone dwa obiekty
Jeżeli chodzi o problem z raportami to proszę wysłać taki projekt na "serwis@geo.pl"
pozdrawiam
ps: tu jest schemat postępowania w przypadku błędów w projektach
-To serve and protect-
PBG
__
__
Posty: 47
Rejestracja: 27 lis 2007, 21:47
Kontakt:

Post autor: PBG »

spider pisze:Witam
Jak robi się podział obiektu to zawsze było tak że z jednego obiektu były tworzone dwa obiekty

Jeżeli chodzi o problem z raportami to proszę wysłać taki projekt na "serwis@geo.pl"
pozdrawiam
ps: tu jest schemat postępowania w przypadku błędów w projektach
być może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodzi mi o to, że dzieląc obiekt "A" na 2 ob. "B" i "C" obiekt "A" zostaje automatycznie usunięty... w wersji 6 napewno obiekt "A" zostawał w bazie.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2009, 17:43 przez PBG, łącznie zmieniany 1 raz.
http://pbg.net.pl
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Postaramy się dodać opcję pozostawienia starego obiektu po podziale. Sprawdziłem że w wersji 6.0 (6.0.0.35) C-GEO też nie pozostawiało starego obiektu.
Także opcję drukowania wprowadzimy.
Pozdrawiam Jurek B.
PBG
__
__
Posty: 47
Rejestracja: 27 lis 2007, 21:47
Kontakt:

Post autor: PBG »

dzięki :) faktycznie ver 6 nie zostawiała obiektu, coś mi się pomiśkowało

pozdrawiam
http://pbg.net.pl
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: podział obiektu zamkniętego

Post autor: marcinn »

Przy podziale obiektu na zadaną powierzchnie występuje jakiś błąd. Ustawiam, żeby obiekt był dzielony 6 razy i zaznaczam opcję autonumeracji od 1. Po tej operacji wyskakują tabelki, że taki punkt istnieje. Jeżeli dam:
1. zapisz wszystkie- to brakuje pkt 1 w tabeli i nie da się go wyszukać na mapie, ale jak włączę edytor obiektu to pkt 1 jest
2. zostaw istniejący- też brakuje pkt 1 w tab i na mapie. W edytorze obiektu pkt 1 nie ma i jak go wpiszę to wyskakuje inna współrzędna i zmienia się geometria obiektu
3. przerwij- numeracja zaczyna się od nr 3. Jak w edytorze wklepie nr 2 to jest ok, ale jak wklepie 1 to znowu wyskakuje inna współrzędna podobnie jak w ad. 2

Czy pow. zredukowane są liczone nawet jeżeli pkt nie mają współrzędnej H (na podstawie odległości między nimi i zakrzywienia Ziemi)? Powierzchnię w "Podziale obiektu na zadaną powierzchnię" mam 0.6832, a zredukowaną 0.6831. Jak kliknę prawym na obiekt i dam informację to obie powierzchnie mam 0.6831 i w raporcie z edytora obiektów też mam obie 0.6831
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: podział obiektu zamkniętego

Post autor: janek »

Przy wprowadzaniu linii podziału znika z tabelki pierwszy punkt
Janek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: podział obiektu zamkniętego

Post autor: janek »

Ponawiam swoją uwagę.
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: podział obiektu zamkniętego

Post autor: Jurek B. »

janek pisze:Przy wprowadzaniu linii podziału znika z tabelki pierwszy punkt
Janek B.
Niestety nie rozumiem o co chodzi - proszę dokładniej opisać problem albo zadzwonić i wyjaśnić dokładniej.
Pozdrawiam Jurek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: podział obiektu zamkniętego

Post autor: janek »

Np. wybieram linia równoległa do:
wprowadzam nr punktu i numer ten znika z ekranu, oczywiście mogę wprowadzić drugi numer i podział wykonam. Jednak wolałbym, żeby były widoczne oba numery. To samo się dzieje, gdy podam nr punktu w opcji linia podziału przez punkt-po wprowadzeniu numer znika.
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: podział obiektu zamkniętego

Post autor: Jurek B. »

janek pisze:Np. wybieram linia równoległa do:
wprowadzam nr punktu i numer ten znika z ekranu, oczywiście mogę wprowadzić drugi numer i podział wykonam. Jednak wolałbym, żeby były widoczne oba numery. To samo się dzieje, gdy podam nr punktu w opcji linia podziału przez punkt-po wprowadzeniu numer znika.
Janek B.
Tak też to testowałem i numer nie znika :(
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ