Poprawka do ostatniej aktualizacji

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: grzes »

Zauważony zostal błąd powodujący migotanie tekstu na pasku w dolnej czesci mapy (opis punktu) po zaznaczeniu punktu na mapie. Tu jest poprawiony plik exe do podmiany. Bład powstal w wyniku dodania opcji nie opisanej w ostatniej aktualizacji: przy otwartej legendzie wskazywanie myszką obiektów z różnych warstw powoduje ustawianie się podświetlenia w legendzie na warstwie odpowiadającej wskazanemu na mapie obiektowi.
pozdrawiam
grzes
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: energeo »

Gdy otworzymy mapę lub tabelę tracimy dostęp przez skróty do głównego menu {ALT + ...}, widać że większość maltretuje myszkę :wink:
pozdrawiam
wini
wkgeo

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: wkgeo »

Witam.
Niestety ten błąd powoduje, że monitor mojego ekranu o ok. 10 min. zmienia rozdzielczość i pokazuje się komunikat o niesprawnie działającym sterowniku.Restart powoduje prawidłowe otwarcie c-ge i projektów a migoczący napis zaczyna czernieć i rozdzielczość się zmienia, po czym następuje kolejny komunikat "niesprawny sterownik.
Po pobraniu pliku następuje komunikat o braku hasp_windows.dll. Sprawdziłem w rozwinięciu programu c-geo v.8, że jest tam taki plik zainstalowany 26.10.2007 508 KB. Sądzę, że powinna być jeszcze poprawiona aktualizacja internetowa.
Z poważaniem
wkgeo.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: Jurek B. »

Witam
Proszę pobrać ponownie aktualizację C-GEO - od kilku dni jest już bez tego błędu migotania punktu - to powinno zlikwidować problem. Jeśli to nie pomoże - proszę o telefon do nas - sprawdzimy dokładnie co się dzieje.
Pozdrawiam Jurek B.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: Zibi123 »

No ja też się dołożę. Właśnie ściągnąłem ponownie aktualizację z 24 czerwca i nic ... Dodatkowo zauważyłem takie problemy:
1. Brak możliwości wybrania punktów bliskich lub pokrywających się, ale o innym numerze.
2. Brak możliwości doczepienia linii już istniejącej do nowo naliconego punktu (komputer "głupieje" - nie zawiesza się, ale coś mieli i nie daje oznak "życia".)
3. Coś się posypało z rozliczeniem użytków w działkach. O ile wyrównanie użytków (rozliczenie) dla powierzchni geodezyjnych i rzeczywistych (zredukowanych) można przyjąć że idzie OK to dla wyrównania z powierzchnią ewidencyjną wychodzi jakaś sieczka. Powierzchnie zostają przesunięte i na zestawieniu tabelarycznym są przypisywane całkiem innym działkom. Niektóre natomiast otrzymują zerowe powierzchnie.

Co poza tym? Okaże się w dalszym praniu.

Pozdrawiam
Zibi

P.S. W tym poprawionym_pliku.exe odnośnie punktu 3 jest to samo, co w aktualizacjach ściąganych bezpośrednio.
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: Jurek B. »

Sprawdziłem te 3 pkt - wszystko działa poprawnie na moich danych - myślę że potrzebny byłby Pana projekt do analizy.
Pozdrawiam Jurek B.
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: MACIERZ »

W jaki sposób uruchomić z programu ponownie plik aktualizacji ?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 973
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: Wojtek P. »

Wystarczy pobrać plik aktualizacyjny ze strony www i zainstalować (przy zamkniętym C-Geo)
-To serve and protect-
maxim
____
____
Posty: 107
Rejestracja: 21 kwie 2005, 10:35

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: maxim »

Aktualizacja poprawia migotanie , ale musiałem wrócić do poprzedniej
instalacji. Powód: po eksporcie do *.dxf plik wynikowy traci napisy mapy,
trafiją one poza obraz mapy. Powrót do wersji pierwszej: nie ma tej wady.
Z wyrazami szacunku. maxim
Pozdrawiam
maxim
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 973
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: Wojtek P. »

Dzisiejsza aktualizacja powinna poprawić ten problem
-To serve and protect-
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: geobar »

Po zainstalowaniu dzisiejszej poprawki nie jestem w stanie drukować map. Gdyz pada komenda brak miejsca w magazynie.
Po powrocie do poprzedniej aktualizacji problem zniknął.
maxim
____
____
Posty: 107
Rejestracja: 21 kwie 2005, 10:35

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: maxim »

Przy uruchamianiu rysowania mapy, po wciśnieciu ikonki rysowania
otrzymuję komunikat: Ostrzeżenie-Nie wybrano warstwy edytowalnej.
Można kontynuować pracę po wciśnięciu ok. Przy następnej ikonce
(np. obiekt otwarty itp.) - ostrzeżenie ..... itd.
Z wyrazami szacunku. maxim
Pozdrawiam
maxim
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: Jurek B. »

Witam
Prawdopodobnie udało się znaleźć przyczynę problemów z drukowaniem na niektórych komputerach - ponieważ u nas ten błąd nie występuje, mam prośbę o sprawdzenie przez tych użytkowników u których się pojawił błąd. W tym celu proszę pobrać wersję testową c-geo8.exe i zapisać do katalogu C-GEO8 - plik do pobrania
Pozdrawiam Jurek B.
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: geobar »

Po ostatniej aktualizacji z 6 lipca wydruk mapy powrócił do normy i nie mam z tym problemu.
Piotr74
____
____
Posty: 127
Rejestracja: 25 cze 2009, 12:48

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: Piotr74 »

W module niwelacji dodano możliwośc obliczenia odchyłki z długości ciągu, jednak w raportach wciąż podawana jest długość ciągu z sumy celowech.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: Jurek B. »

Ok- udostępnimy w aktualizacji pod koniec tego tygodnia.
Pozdrawiam Jurek B.
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: Igor »

Nie pisałem o tym wcześniej ponieważ czekałem na kolejne poprawki a sytuacja, która mnie dotyczy chyba nikomu innemu się nie zdarzyła bo nikt tego nie raportował.

Chodzi mi o prostą funkcję którą jest opis w dolnym pasku informujący na jakiej warstwie znajduje się wybrany obiekt. Powiedzmy że mam ustawioną jako edytowalną warstwę "wodociąg", gdy na mapie zaznaczam np. budynek (który jest na warstwie "budynki" ale na dole wziąż widnieje opis "Edytowalna wodociąg" zaznaczam więc kolejny obiekt - ciągle ten sam napis. Gdy w końcu po którymś razie komunikat zmieni się na poprawny i wrócę do wybieranych wcześniej obiektów to komunikaty mam już prawidłowe choć czasami program znów się potrafi "zawiesić" na starej informacji.

Teoretycznie nie jest to duża wada ale uciążliwa jeśli pracuje się na projekcie zrobionym przez kogoś innego i trzeba spawdzić na jakiej warstwie znajduje się interesujący mnie obiekt (dużo klikania i nerwów). Powrót do wersji sprzed czerwcowej aktualizacji przywraca normalne funkcjonowanie opisu zaznaczonego obiektu.

Jeżeli tylko u mnie występuje ten problem to trudno.


PS. Dzięki za odległości skośne podawane w Odległościach i azymutach :D
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: Jurek B. »

Nie umiem tego powtórzyć u mnie - dałem do kontroli programiście - może on coś wykryje ale pewności nie mamy niestety.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: ariel0-0 »

Potwierdzam. U mnie również pasek na dole ekranu nie zawsze pokazuje wybraną warstwę. Zamiast tego edytowalną.
pzdr
Have a nice day
janek
______
______
Posty: 611
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: janek »

Rzeczywiście ten problem występuje także u mnie. Kiedyś pisałem o tym ale trochę w innym kontekście.
Może dałoby by się tak ustawic w programie aby informacja o warstwie edytowalnej była cały czas obecna np. na pasku u góry lub wyróżniona, np. na czerwono na pasku dolnym. Ale żeby było to widoczne ciągle.
Pozdrawiam Janek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3128
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: FaFaL »

Nie wiem czy to wystarczy, ale w okienku legendy jest zawsze wyrozniona warstwa edytowalna.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
janek
______
______
Posty: 611
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: janek »

To prawda, ale legenda zasłania ekran.
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: Jurek B. »

Możemy dodać obok tej istniejącej informacji o edytowalnej warstwie, dodać drugą - o warstwie wybranej - tak aby obie były widoczne jednocześnie. Obawiam się jednak że w pewnych przypadkach nie będzie widoczna ta informacja bardziej z prawej strony - może być zbyt mało miejsca na pasku na monitorach o mniejszych rozdzielczościach.
Pozdrawiam Jurek B.
janek
______
______
Posty: 611
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: janek »

Można spróbowac. Ale jeszcze wracając do legendy, czy nie można byłoby wprowadzic udogodnienie polegającego na wyróżnieniu głównych katalogów, jeśli mamy pogrupowane warstwy i zapisane w poszczególnych katalogach. Teraz gdy się chce sprawdzic w legendzie która warstwa jest edytowalna, trzeba do niej dojśc poprzez otwieranie katalogu głównego. Czyli krótko mówiąc polegałoby to na tym, że oznaczenie warstwy edytowalnej przenosiłoby się na katalog najwyższy.
Pozdrawiam Janek B.
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Poprawka do ostatniej aktualizacji

Post autor: Igor »

Sytuacja o której pisałem dzieje się tym częściej im więcej danych zawiera mapa. Brak reakcji na wybrany obiekt pojawia się gdzieś od bazy zawierającej 1000 pkt, w tej chwili pracuję na mapie z 7000 punktów, 3900 obiektów i 7250 napisów. Mogę wysłać cgp na maila żebyście mogli ją u siebie przetestować.
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
ODPOWIEDZ