Kolor warstwy

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Kolor warstwy

Post autor: MACIERZ »

Czy jest możliwa zmiana koloru linii wszystkich warstw na jeden, bez klikania pojedynczych warstw. Np. chcę zmienić kolor całej mapy na mono poza jedną warstwą, która ma być czerwona. Potrzebne jest to do projektu podziału.
Pozdrawiam MM
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kolor warstwy

Post autor: ariel0-0 »

Owszem jest. Legenda -> warstwy -> ustaw kolor i typ linii dla warstw w tym folderze
Have a nice day
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Re: Kolor warstwy

Post autor: MACIERZ »

Niestety, dalej nie wiem jak to zrobić i gdzie jest ta legenda. Jak na razie przeklikałem pojedynczo 62 warstwy i zmieniłem kolor ale wydaje mi się, że można zrobić to inaczej.
Pozdrawiam MM
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Kolor warstwy

Post autor: marioo »

Legenda jest odpalana z zaznaczonej ikonki. Legenda pojawi się po prawej stronie, potem prawy klawisz na "warstwy" i wybierasz "ustaw kolor i typ linii..."
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (30.22 KiB) Przejrzano 3310 razy
Bez tytułu1.png
Bez tytułu1.png (9.28 KiB) Przejrzano 3310 razy
Pozdrawiam
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Re: Kolor warstwy

Post autor: MACIERZ »

Dziękuję bardzo, ikonka się jednak znalazła - ciagle jednak odkrywam tajniki Cgeo.
Pozdrawiam MM
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1123
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Kolor warstwy

Post autor: marcinn »

Czy byłaby możliwość dodania w oknie "Styl linii" osobnego ustawienia koloru czcionki dla danej warstwy? Po imporcie dxf z Turbomapy mam wysokość i odnośnik na jednej warstwie- odnośnik chcę zostawić czarny, a kolor czcionki zgodnie z rozporządzeniem. Fajnie gdyby dało się przypisać kolor czcionki na danej warstwie.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kolor warstwy

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 16 sie 2021, 11:03 Czy byłaby możliwość dodania w oknie "Styl linii" osobnego ustawienia koloru czcionki dla danej warstwy? Po imporcie dxf z Turbomapy mam wysokość i odnośnik na jednej warstwie- odnośnik chcę zostawić czarny, a kolor czcionki zgodnie z rozporządzeniem. Fajnie gdyby dało się przypisać kolor czcionki na danej warstwie.
Niestety w DXF z TurboEwid odnośnik to w rzeczywistości łamana, dlatego odradzałbym zamawianie DXF na rzecz GML, gdzie wszystko jest dużo lepszej jakości. Jeśli chodzi o kolor czcionki to nie ma możliwości dodania takiego odrębnego atrybutu dla warstwy. Być może za jakiś czas tak, ale nie mamy tego nawet w planach.
Pozdrawiam Jurek B.
jimny
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 29 maja 2014, 09:29

Re: Kolor warstwy

Post autor: jimny »

marioo pisze: 19 sty 2012, 10:53 Legenda jest odpalana z zaznaczonej ikonki. Legenda pojawi się po prawej stronie, potem prawy klawisz na "warstwy" i wybierasz "ustaw kolor i typ linii..."Bez tytułu.pngBez tytułu1.png
a jak dałem kolor niebieski
a pote chcę wrócić do kolorów które były rózne poprzednio to jak wrócić ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kolor warstwy

Post autor: Jurek B. »

a jak dałem kolor niebieski
a pote chcę wrócić do kolorów które były rózne poprzednio to jak wrócić ?
wystarczy zwykle undo - oczywiście pod warunkiem, że nie przełączył się Pan na inny projekt/ nie wyłączył programu.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ