Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: Jakub Kwinta »

Mam problem z odsuwaniem obiektów w oknie edycji. Zaznaczam obiekt odsuwam go o 30 (zakres przy aktualizacji), i po zmierzeniu mam niecałe 18 m.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: Jurek B. »

Nie wiem, u mnie się odległość zgadza - odsunąłem o 30m i mam 30 m
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: grzes »

Jakis przykladowy projekt mozna prosic? Ja nie widzę problemu
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: grzes »

Przy tym odsunieciu wazne jest czy odsuwamy się w lewo czy w prawo (w lewo ze znakiem -). Przy obiektach zamknietych trzeba zerknac wiec w którą stronę łączone są punkty i dobrac znak. Wpisujac 30m w Pana przykladzie odsuniecie z + jest w prawo czyli do wewnatrz obiektu.
pozdrawiam
grzes
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: Jakub Kwinta »

Dziękuję za odpowiedź. Program odsuwał najpierw do środka a jak nie było miejsca to dopiero na zewnątrz i stad te niecałe 18m. Jak wpisze ze znakiem - to wszystko jest ok.

pozdrawiam

Jakub
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: MarekOtt »

Proszę o możliwość wygenerowania raportu z obliczenia odsunięcia, może być w oknie z obliczeń na mapie.

W raporcie takim musiały by występować informacje:

1) punkty wyjściowe od których odsuwamy
2) punkty wynikowe (obliczone) oznaczające odsunięcie (wraz z nowymi numerami punktów)
3) wartość odsunięcia

Ważne by działało to także dla obiektów zamkniętych.

Niestety wymagania Ośrodków, dotyczące przekazanych danych po wytyczeniu budynków, zmusiły mnie do napisania tej prośby. Wcześniej oddawaliśmy szkic wytyczenia, na którym zaznaczyliśmy wytyczone i zamierzone osie obiektów. Teraz jednak zaczynają wymagać (na podstawie Rozp. o EGiB) punktów głównych budynku (czyli naroży budynku - ściany zewnętrznej). Co za tym idzie, wystarczy od wytyczonych osi odsunąć zadaną wartość i otrzymujemy ścianę zewnętrzną. Po to właśnie ten raport, by można było to dołączyć do operatu, jako współrzędne obliczone od wytyczonych osi.

Pozdrawiam.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: marioo »

Przyłączam się do prośby
Pozdrawiam
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: marioo »

Czy jest nadzieja na możliwość robienia raportu z odsunięcia? Nie ukrywam, że teraz tak jak MarekOtt wyżej pisał raport z takiego przesunięcia jest bardzo potrzebny i znacząco ułatwi pracę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: Jurek B. »

Z tym jest dużo pracy i na razie nie ma terminu na taki raport.
Pozdrawiam Jurek B.
Baron
_
_
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2015, 07:52

Re: Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: Baron »

A czy była by możliwość by przy odsunięciu obiektu w nowym obiekcie rzędne kopiowały się z obiektu macierzystego?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: logis »

Dzień dobry,
takie coś już jest w wersji testowej programu, można pobrać i sprawdzić. Pokazuję to na rysunku, rzędne są kopiowane z odsuwanego obiektu, można też dodać do wszystkich rzędnych punktów obiektu jakąś wartość:

Obrazek

Jacek
Baron
_
_
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2015, 07:52

Re: Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: Baron »

Super o to chodziło mi :)
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: marcinn »

Zauważyłem, że jeżeli odsunę linię utworzoną przez edytor mapy obiektowej, to obiekt odsunięty traci styl linii oraz szerokość (dobry jest tylko kolor). Dałoby się to jakoś poprawić czy zbyt skomplikowane? Na razie radzę sobie narzędziem "zmień styl linii", ale troszkę to męczące
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: marcinn »

marcinn pisze: 15 lis 2021, 08:55 Zauważyłem, że jeżeli odsunę linię utworzoną przez edytor mapy obiektowej, to obiekt odsunięty traci styl linii oraz szerokość (dobry jest tylko kolor). Dałoby się to jakoś poprawić czy zbyt skomplikowane? Na razie radzę sobie narzędziem "zmień styl linii", ale troszkę to męczące
Ponawiam pytanie. A teraz zauważyłem, że jeżeli nie korzystam z edytora mapy obiektowej to przy odsunięciu obiektu zachowany jest styl i grubość, ale kolor jest czarny. Mam wersję testową
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 19 sty 2022, 08:22
marcinn pisze: 15 lis 2021, 08:55 Zauważyłem, że jeżeli odsunę linię utworzoną przez edytor mapy obiektowej, to obiekt odsunięty traci styl linii oraz szerokość (dobry jest tylko kolor). Dałoby się to jakoś poprawić czy zbyt skomplikowane? Na razie radzę sobie narzędziem "zmień styl linii", ale troszkę to męczące
Ponawiam pytanie. A teraz zauważyłem, że jeżeli nie korzystam z edytora mapy obiektowej to przy odsunięciu obiektu zachowany jest styl i grubość, ale kolor jest czarny. Mam wersję testową
W tym obliczeniu - Odsunięcie - pobierane są jedynie współrzędne obiektu oryginalnego, nie jego atrybuty, dlatego nowy obiekt powstały w wyniku odsunięcia równoległego nie ma wspólnych atrybutów z obiektem, z którego pochodzą punkty załamania.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 01 lut 2022, 14:10
marcinn pisze: 19 sty 2022, 08:22
marcinn pisze: 15 lis 2021, 08:55 Zauważyłem, że jeżeli odsunę linię utworzoną przez edytor mapy obiektowej, to obiekt odsunięty traci styl linii oraz szerokość (dobry jest tylko kolor). Dałoby się to jakoś poprawić czy zbyt skomplikowane? Na razie radzę sobie narzędziem "zmień styl linii", ale troszkę to męczące
Ponawiam pytanie. A teraz zauważyłem, że jeżeli nie korzystam z edytora mapy obiektowej to przy odsunięciu obiektu zachowany jest styl i grubość, ale kolor jest czarny. Mam wersję testową
W tym obliczeniu - Odsunięcie - pobierane są jedynie współrzędne obiektu oryginalnego, nie jego atrybuty, dlatego nowy obiekt powstały w wyniku odsunięcia równoległego nie ma wspólnych atrybutów z obiektem, z którego pochodzą punkty załamania.
Odsunięcie nie robię przez obliczenia tylko korzystam z opcji w oknie edycji obiektu. Kiedyś jak robiłem odsunięcia to linia była identyczna (miała ten sam styl,kolor i grubości)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: Jurek B. »

Proszę w takim razie sprawdzić w aktualizacji z końca stycznia - w niej to odsunięcie zachowuje styl, grubość i kolor obiektu odsuwanego w funkcji edytora obiektu.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 01 lut 2022, 16:37 Proszę w takim razie sprawdzić w aktualizacji z końca stycznia - w niej to odsunięcie zachowuje styl, grubość i kolor obiektu odsuwanego w funkcji edytora obiektu.
sprawdziłe najnowszą aktualizację- styl i grubość są zachowane, ale kolor jest czarny jak na poniższym zrzucie
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (46.11 KiB) Przejrzano 1416 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Odsunięcie obiektu w oknie edycji

Post autor: Jurek B. »

OK. w wersji testowej jest już to zrobione.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ