Problem z tif+taf

Uwagi i problemy związane z programem (modułem) C-Raster
MarcinK

Problem z tif+taf

Post autor: MarcinK »

Mam problem z C-Raster a mianowicie po skalibrowaniu rastrów w C-Geo i przetworzeniu ich w c-raster do tif+taf lub tif+tfw i odczytaniu w programie CadRaset mapy są poprzesuwane i nie pasują do ramek sekcji. Zaznaczam że mapy w c-geo pasują idealnie do ramek sekcji.Proszę o pomoc
Załączniki
bez tytułu2.JPG
bez tytułu2.JPG (77.5 KiB) Przejrzano 9987 razy
bez tytułu 1.JPG
bez tytułu 1.JPG (104.37 KiB) Przejrzano 9987 razy
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nie stwierdzono przesunięcia

Post autor: logis »

Dzień dobry,
spróbowaliśmy odtworzyć u siebie opisaną sytuację i nie udało nam się uzyskać takiego błędnego przesunięcia rastra jak opisano.
Proszę o przysłanie próbki tych skalibrowanych w C-Geo rastrów z plikami tif i taf na adres jm@geo.pl , to zobaczymy jak to u nas wygląda..
Może wypowiedzą się inni użytkownicy programu CADRaster ?
Jacek
MarcinK

problemy z tif+taf lub tif+tfw

Post autor: MarcinK »

Przesłałem przykładowe pliki do sprawdzenia problemu tif+taf na adres jm@geo.pl
Pozdrawiam
MarcinK
Daro
____
____
Posty: 194
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Re: Problem z tif+taf

Post autor: Daro »

wiadomo w czym tkwił problem?

próbuję za pomocą C-Raster przekonwertować tif+tfw na tif+taf i wczytać go do CadRastra.
Niestety nie wczytuje się poprawnie.


poradziłem sobie poprzez wczytanie do cadrastra plików tif+tfw, ale konwertowanie w C-Raster coś nie działa dobrze..
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Problem z tif+taf

Post autor: FaFaL »

Może jest problem z obrotem rastra .. ale przecież CadRaster potrafi odczytywać również tfw - ewentualnie w opcjach trzeba mu zaznaczyć aby je odczytywał.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Problem z tif+taf

Post autor: Jurek B. »

Daro pisze:wiadomo w czym tkwił problem?

próbuję za pomocą C-Raster przekonwertować tif+tfw na tif+taf i wczytać go do CadRastra.
Niestety nie wczytuje się poprawnie.


poradziłem sobie poprzez wczytanie do cadrastra plików tif+tfw, ale konwertowanie w C-Raster coś nie działa dobrze..
Nie kojarzę już tego problemu, ale może proszę pobrać na wszelki wypadek aktualnie dostępną instalację C-Rastra z naszej www. Przy instalacji trzeba wskazać katalog instalacji obecnej wersji (najczęściej C-GEO).
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ