Nieoczekiwana zmiana tła

Uwagi i problemy związane z programem (modułem) C-Raster
geoplus

Nieoczekiwana zmiana tła

Post autor: geoplus »

Po modyfikacji czarno-białego pliku rastrowego (np. obrót), po jego zapi-sie, a następnie jego ponownym wczytaniu zmienia się tło rastra na odwrotne. tj. czarne.
Co gorsza nie można się tego tła pozbyć ( a przynajmniej ja nie potrafię).
Na pewno dotyczy to formatu .tif. Proszę o informację jak ten problem
rozwiązać.

AD
pabik1
_____
_____
Posty: 385
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Post autor: pabik1 »

Problem z tłem istnieje u mnie już od lipcowej aktualizacji ( ostatnia dobra aktualizacja to czerwiec) i jak dotąd nic się nie zmieniło tzn błąd nie został usunięty.
Tło którego używam jest koloru szarego (taki najbardziej mi leży). Po wstawieniu rastra na tło inne niż białe lub czarne, raster nie jest przezroczysty i wygląda to tak jak na załączonym obrazku.

Jeżeli u kogoś występuje coś podobnego to proszę o posty w tej sprawie, może przy następnej aktualizacji będzie wszystko Ok.
Załączniki
bez tytułu [1280x768].JPG
bez tytułu [1280x768].JPG (82.64 KiB) Przejrzano 10311 razy
Zbyszek_Gr.

Post autor: Zbyszek_Gr. »

Potwierdzam, u mnie dzieje się podobnie !
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

tło rastra

Post autor: logis »

Dzień dobry,
próbowałem coś takiego uzyskać i niestety nie udało się - raster po zmianach jest taki sam jak przed.
Jacek
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Geoplus pisał o problemach z C-Rastrem - udało się nam powtórzyć podobne zachowanie. Programista szuka przyczyny.
Natomiast to opisał Pabik1 to inna sprawa - prosiłbym o kontakt tel. w tej sprawie - może tak będzie nam to łatwiej wyjaśnić - nie możemy tego u siebie powtórzyć.
Pozdrawiam Jurek B.
pabik1
_____
_____
Posty: 385
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Post autor: pabik1 »

Z mojej strony temat uważam za zamknięty.

Po wyjaśnieniach w "centrali" okazało się że wystarczy ustawić w opcjach programu metoda wydruku rastra -"0".

Dziękuję.
pabik1
_____
_____
Posty: 385
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: Nieoczekiwana zmiana tła

Post autor: pabik1 »

Odświeżam temat.

"Po wyjaśnieniach w "centrali" okazało się że wystarczy ustawić w opcjach programu metoda wydruku rastra -"0"".

Działa owszem ale wówczas raster bardzo spowalnia pracę- skacze i z dużym opóźnieniem przesuwa się po ekranie- o czym sygnalizowałem już dawno w "centrali".
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nieoczekiwana zmiana tła

Post autor: Jurek B. »

Niestety tego zjawiska nie możemy powtórzyć u siebie - nie mamy też zgłoszeń o tym od innych użytkowników - nie ma szans na razie na pomoc - proszę jeszcze sprawdzić czy na innym komputerze ten efekt się powtarza.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ