Czy C-Raster obsługuje rastry nachylone ??

Uwagi i problemy związane z programem (modułem) C-Raster
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Czy C-Raster obsługuje rastry nachylone ??

Post autor: FaFaL »

Witam
Mam ściągnięte przez C-Geo ortofoto z geoportalu - nie są one w formacie geotiff, a referencja jest zapisana w pliku geo. Potrzebuję jednak wczytać te rastry do programu typu CAD który obsługuje pliki tfw lub geotiffy. Chciałem to zadanie wykonać przez wczytanie plików do C-Rastra, a następnie pliku już z georeferencją i plikiem tfw. Jednak C-Raster zapisał georeferencję bez koniecznego obrotu !!!!!!!!!! Czy da się coś z tym zrobić ???? Proszę sobie ściągnąć raster z geoportalu np. w układzie 2000, następnie w C-Rastrze zapisać go z plikiem tfw i skasować plik geo. Zobaczą Panowie że nie wczytuje się z odpowiednim nachyleniem. Jak to obejść ?? Chyba jutro będę wyliczał cosinusy i sinusy obrotu i ręcznie wprowadzał zmiany w plikach tfw. Tak przy okazji przyznam że przy ściąganiu ortofotomapy C-GEO mógłby odrazu zapisywać pliki tfw (łącznie z plikiem geo), ale C-Raster na pewno należy naprawić - bo już któryś raz mam z tym problem.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Post autor: grzes »

Mozemy sprobowac tworzyc takie tfw tylko mam pytanie jaki program odczytuje skrecenie z tfw i prawidlowo wyswietla poziomy raster? Kiedys szukalem i nie znalazlem.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Skręcenia odczytuje Autodesk RasterDesign - zresztą sam zapisuje pliki tfw ze skręceniem. Potrzeba pilna
PS. Z tego co wiem to ArcGIS też potrafi skorzystać z obrotów, no może nie do końca, bo ma wbudowany program który przed wczytaniem prostuje raster zgodnie z definicją z tfw i zapisuje nową wersję która ma obrót 0.

Definicja - tak aby była pod ręką:
The contents of the worldfile are six numbers (each on their own line):
A
B
C
D
E
F
The georeferenced location of a pixel center can be computed as:
Xgeo = E + Xpixel * A + Ypixel * C
Ygeo = F + Ypixel * D + Xpixel * B
So, a typical (north up) arrangement would be:
pixel width in geounits
0
0
pixel height in geounits (normally negative)
top left X geo location
top left Y geo location
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Już można się nie śpieszyć bo sobie poradziłem arkuszem jaki przesłałem emailem, może w przyszłości się napisze jakiś programik.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Post autor: grzes »

No to sie spoznilismy :) - podeslalem na priv program do konwersji geo na tfw oraz nowa wersje wms.exe ktora tworzy pliki tfw obok geo
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

i tak jestem dłużnikiem :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
zwierz84
__
__
Posty: 41
Rejestracja: 04 mar 2011, 11:45

Re: Czy C-Raster obsługuje rastry nachylone ??

Post autor: zwierz84 »

Witam
Posiadam pliki TIFF z dwoma plikami *.RR i *.TWF
I teraz mam problem bo wgranie ich do folderu z rastrami i próba podgrania na mapie nie przynosi żadnych rezultatów poza białym(bądź lekko kremowym) prostokątem w miejscu rastra.
Jak można sobie z tym poradzić? Bo wpasowanie od nowa przy ilości krzyży jakie się na tym rastrze znajdują nie będzie należało do najprostrzych:/
Pozdrawiam

ps. dodał bym załączniki ale coś nie trybi :/
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Czy C-Raster obsługuje rastry nachylone ??

Post autor: grzes »

Prosze zalozyc nowy wątek we własciwym dziale - problem nie ma nic wspolnego z tematem tego wątku
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ