obrobka rastra

Uwagi i problemy związane z programem (modułem) C-Raster
zimnyzimny
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 26 maja 2010, 10:56

obrobka rastra

Post autor: zimnyzimny »

witam.
mam zeskanowana mape i chcialbym wyciac z niej sam raster. raster jest tez lekko obrocony.jak to najszybciej obrobic w tym programie?? jak zaznaczam obszar i chce przesunac sie to zaznaczenie mi znika. powiekszanie rolka niezbyt dziala bo powieksza mi do srodka obrazu. prosze o porade jak najszybciej obrobic raster w c-raster lub moze innym programie?? najlepszym rozwiazaniem do takich sytuacji byloby narzedzie ktore po zaznaczeniu 4 rogow rastra automatycznie zaznacza ten obszar. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: obrobka rastra

Post autor: Jurek B. »

Raster obrócony można "wyprostować" obracając go poprzez menu Efekty-Obróć - wprowadzając kąt obrotu.
Najlepiej włączyć okno Lupki (menu Widok), wtedy można pracować na całym niepowiększonym rastrze bez problemów z przesuwaniem i zmianą skali.
Później wybrać narzędzie Zaznaczanie poligonem i klikając na okolice krawędzi sekcji (najlepiej lekko na zewnątrz sekcji tak aby nie obciąć za dużo) ograniczać zakres wyboru.
Po wybraniu prostokąta wykorzystać funkcję "Wytnij to co poza selekcją".
Pozdrawiam Jurek B.
zimnyzimny
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 26 maja 2010, 10:56

Re: obrobka rastra

Post autor: zimnyzimny »

dziekuje za pomoc.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: obrobka rastra

Post autor: Zibi123 »

Kolega zimnyzimny szuka innych programów do obróbki rastra? Muszę powiedzieć, że poza kilkoma ograniczeniami to lepszego programu niż C-RASTER jeszcze nie zrobiono. Także trzeba się trochę pobawić i Kolega stwierdzi to samo co i ja. Ale żeby programiści w piórka nie obrośli to trzeba coś na forum pisać. Niech pracują dalej. :wink:

Zibi
Pozdrawiam
Zibi
ODPOWIEDZ