Wtyczka - Import RINEX

W tym dziale zamieszczamy informacje o nowych wtyczkach. Można tu uzyskać pomoc na temat działania wtyczek
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Wtyczka - Import RINEX

Post autor: FaFaL »

Dzień dobry
Ponieważ powoli walczę z modułem postprocessingu musiałem ogarnąć trochę pliki RINEX. Przy tej okazji stworzyłem do C-GEO wtyczkę dzięki której można w prosty sposób zaimportować współrzędne z tych plików. Oczywiście dla punktów wyznaczanych dokładność takich współrzędnych jest niska, ale może świetnie służyć do importu współrzędnych punktów nawiązania (stacje referencyjne). Może komuś się przyda. Smacznego
Link do pobrania
2016-02-05_202923.jpg
2016-02-05_202923.jpg (123.69 KiB) Przejrzano 9065 razy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Wtyczka - Import RINEX

Post autor: Jakub Kwinta »

Na kiedy przewidziane jest zakończenie prac nad modułem? Razem z wyrównaniem ścisłym będzie to niezły kombajn :)
Jak będę miał chwilę spróbuję wczytać właśnie nawiązania z plików rinex + obliczone wektory z gnns solution. Resztę obliczeń załatwi wyrównanie.
O jeden eksport i import mniej roboty :)
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Wtyczka - Import RINEX

Post autor: FaFaL »

Jeszcze trochę to potrwa bo zbieram klocki, później będzie trzeba to wszystko połączyć w całość pod jakimś znośnym interfejsem.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Wtyczka - Import RINEX

Post autor: Jakub Kwinta »

No to życzę miłej pracy nad tym projektem i czekam na rezultaty :)
Temat ten był dawno temu poruszany i długo nic się nie działo.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Wtyczka - Import RINEX

Post autor: Jakub Kwinta »

Współrzędne z plików są poprawnie importowane. Jedynie H jest delikatnie inne ale to pewnie różnica pomiędzy plikami geoidy. Planowany moduł będzie liczył wektory dla L1 i L2?
ODPOWIEDZ