dane geoportalu

W tym dziale można wpisywać znane i polecane adresy dostępnych serwerów WMS - przydatnych użytkownikom C-GEO. Tu także można pytać o pomoc w zakresie WMS.
GEOMAG
___
___
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2014, 08:08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

dane geoportalu

Post autor: GEOMAG »

Szanowni koledzy i koleżanki geodeci.
Pewnego dnia GUGiK nasz wspaniały patron wpadł na pomysł aby odciąć nas od możliwości pobierania danych wektorowych. Funkcja ta była niezwykle przydatna chociażby do sporządzania wstępnych kalkulacji roboty, dane te wykorzystując tylko do celów poglądowych ułatwiały życie myślę nie tylko mnie. Czy nie można byłoby się skrzyknąć i skonstruować wspólnej petycji do władz GUGiK o przywrócenie tej funkcji, jeżeli władze GUGiK nie maja ochoty aby te dane były powszechnie dostępne to można zaproponować żeby dostęp z możliwością pobierania danych wektorowych był po uzyskaniu loginu i hasła do geoportalu np dla firm geodezyjnych lub geodetów uprawnionych tak jak ma to administracja geodezyjna, jestem zdania że GUGiK to nasz wspólny, realizowany za nasze wspólne pieniądze portal branżowy i chyba można wymagać od GGK współpracy i pomocy w szerokim tego słowa znaczeniu przynajmniej dla środowiska geodezyjnego. Proszę o opinię na ten temat wszystkich zainteresowanych.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: dane geoportalu

Post autor: Wojtek P. »

Na forum geoportalu jest wątek na ten temat.
-To serve and protect-
ODPOWIEDZ