Uwzględnianie błędów punktów dowiązania.

Pytania, problemy, propozycje rozwoju modułu
Awatar użytkownika
zbigniew
_____
_____
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:26

Uwzględnianie błędów punktów dowiązania.

Post autor: zbigniew »

Aktualnie mamy taką sytuację: w przypadku podania błędów punktów dowiązania w wyniku wyrównania program wylicza nowe współrzędne,czy wysokości nie tylko dla punktów wyrównywanych, ale i dla punktów dowiązania, którym wpisano błędy . I to jest oczywiste. Jednakże w momencie zapisu punktów do tabeli,przy opcji zapisu współrzędnych wyrównanych , program chce zapisywać nowe wartości również punktom dowiązania, co nie jest pożądane ,a może być źródłem popełniania niezamierzonych wpisów do tabeli roboczej. Rozwiązanie tego zagadnienia widzę na dwa sposoby - albo więcej opcji zapisu do tabeli w module wyrównania , albo jak pisałem w innym wątku zablokowanie edytowalności punktu na poziomie tabeli ( blokada punktu).
------------------------------------------------------ :)
Dodam jeszcze, że stary moduł popełnia taki błąd - przynajmniej dla mnie jest to niezrozumiałe-, że przy wyborze kolejnej iteracji wpisuje nowe wysokości(to akurat sprawdzałem) również dla punktów dowiązania, którym wpisano błędy pierwotnego wyznaczenia.
Według mnie iteracja powinna obejmować tylko punkty wyrównywane - nowe, a dowiązania choć wpisane z błędami katalogowymi nie powinny być zmieniane. 8)
Pozdrawiam Zbigniew P.
root

Re: Uwzględnianie błędów punktów dowiązania.

Post autor: root »

Zgadzam się z przedmówcą, istotna uwaga i miałem już kilka tego typu "problemów". Trzeba naprawdę być czujnym bo można się strasznie oszukać.
ODPOWIEDZ