Jeszce raz zwracam uwagę na dużą przydatność tworzenia automatycznego; zawiadomień, wezwań, książki nadawczej oraz ułatwienie tworzenia sprawozdania na które obecnie jest kładziony duży nacisk.
ale przecież już teraz można tworzyć własne szablony i z nich generować automatycznie dokumenty.
W celu automatycznego generowania wezwań na grunt dobrze jest wykorzystać funkcje modułu SWDE w C-GEO. Pozostaje jedynie ich zaimportowanie do GeoOrganizera dla porządku (wraz z innymi raportami).
Co do dodatkowych baz, to chyba najlepiej tu zaproponować potrzebne (wraz z polami jakie powinny zawierać). Z tego co widzę, to Grześ wprowadza wszystkie propozycje (tak jak niedawno dodano słownik aktów prawnych o które ktoś prosił).
Tak, mam świadomość tych możliwości ale w rytmie pracy, brak jest czasu na tworzenie tych szablonów, dlatego skłonny jestem za takie opracowanie zapłacić a czas przeznaczyć na zagadnienia które dobrze znam.
Drobne usprawnienia owszem wprowadzam sam a le tworzenie całej struktury to brak czasu i odpowiedniej wiedzy.
Tak będzie z większym pożytkiem dla wszystkich.
Witam, GeoOrganizera używam od jego pierwszych wersji. Ostatnią jego wersję postanowiłem zainstalować na serwerze i stacji roboczej. Instalacja ukończona poprawnie. Nie mogę uporać się z polskimi znakami o których była mowa w poprzednich postach. Polskich czcionek nie mam w słowniku "Cel prac geodezyjnych" "Zakres powierzonych czynności", są natomiast w "Zbiór danych". Co zrobić aby odzyskać polskie czcionki?
k_batura pisze:...no Panie Grzesiu...zainstalowałem powyższą aktualizację i uruchomiłem nową funkcję test. Wrodzona ciekawość.
Teraz mam ok 30 000 robót ala ma kota
No coż testowalem sobie pracę przez internet i musialem wygenerowac sobie duzą bazę i niestety przez kilka godzin bylo na serwerze do pobrania. Zaraz pomysle jak to usunąc.
Ale co się uśmialem to moje
Panie Grzesiu, po dodaniu kolejnej pracy wszystkie te 30 tys robót się pojawiło
Proszę o to rozwiązanie problemu o którym Pan pisał powyżej...
k_batura pisze:...no Panie Grzesiu...zainstalowałem powyższą aktualizację i uruchomiłem nową funkcję test. Wrodzona ciekawość.
Teraz mam ok 30 000 robót ala ma kota
No coż testowalem sobie pracę przez internet i musialem wygenerowac sobie duzą bazę i niestety przez kilka godzin bylo na serwerze do pobrania. Zaraz pomysle jak to usunąc.
Ale co się uśmialem to moje
Panie Grzesiu, po dodaniu kolejnej pracy wszystkie te 30 tys robót się pojawiło
Proszę o to rozwiązanie problemu o którym Pan pisał powyżej...
Prosze wypakowac do katalogu w ktorym zainstalowany jest program te pliki. Po uruchomieniu w menu bedzie opcja "test2" - usuwa ona roboty mające w polu Grupa wartość "aaa"
hasan pisze:Witam, GeoOrganizera używam od jego pierwszych wersji. Ostatnią jego wersję postanowiłem zainstalować na serwerze i stacji roboczej. Instalacja ukończona poprawnie. Nie mogę uporać się z polskimi znakami o których była mowa w poprzednich postach. Polskich czcionek nie mam w słowniku "Cel prac geodezyjnych" "Zakres powierzonych czynności", są natomiast w "Zbiór danych". Co zrobić aby odzyskać polskie czcionki?
Mariusz
Jezeli nie chcemy pozbyc sie juz wprowadzonych danych to tylko klikanie "Edytuj" i dopisanie polskich znakow dla kazdej pozycji słownika
hasan pisze:Witam, GeoOrganizera używam od jego pierwszych wersji. Ostatnią jego wersję postanowiłem zainstalować na serwerze i stacji roboczej. Instalacja ukończona poprawnie. Nie mogę uporać się z polskimi znakami o których była mowa w poprzednich postach. Polskich czcionek nie mam w słowniku "Cel prac geodezyjnych" "Zakres powierzonych czynności", są natomiast w "Zbiór danych". Co zrobić aby odzyskać polskie czcionki?
Mariusz
Jezeli nie chcemy pozbyc sie juz wprowadzonych danych to tylko klikanie "Edytuj" i dopisanie polskich znakow dla kazdej pozycji słownika
Edytuj dla słownika "Cel prac geodezyjnych" otwiera okno do edycji, ale nie zapisuje poprawionych danych (dane pozostają bez zmian), nie można również usunąć rekordu ze słownika. .
A bardziej brutalne podeście, które spowoduje usunięcie problemu i danych ?
a czy na pewno klient połączył się z serwerem ? Na serwerze proponuję również zainstalować GeoOrganizera (klient wielostanowiskowy), wpisać mu IP i zobaczyć co pojawi się w bazie
Może coś namieszałem z instalacją ? Na komputerze stacjonarnym zainstalowałem GeoOrgnizer Serwer, następnie na tym samym komputerze zainstalowałem GeoOrganizer (wilostanowiskowa), uruchomołem podałem IP, nastąpiło połączenie. GeoOrgnizer serwer uruchamia się ze startem windowsa (w prawym dolnym rogu jest jego ikona).
Jeżeli zamknę GeoOrganizer Serwer to nie mam połączenia do danych przez GeoOrganizer. W katalogu GeoOrganizer jest plik serwer z wpisanym IP.
Ze sposobem instalacji wszystko ok
Po takiej instalacji baza powinna być pusta i powinny być polskie litery raczej wszędzie. Czy gdy na pustej bazie zakłada się nową robotę i nowe zgłoszenie to brakuje w wspomnianych polach polskich liter? Właśnie sprawdziłem u siebie i brak problemów gdy zakładam bazę od nowa.
Pamiętam, że miałem podobny problem gdy komputer klient nie mógł się połączyć z serwerem, ale dlatego wspomniałem aby zainstalować klienta na serwerze i jego uruchomić i sprawdzić te polskie litery.
Dokonałem ponownej instalacji Serwer GeoOrganizer, po uruchomieniu były zapisane zgłoszenia, w słowniku "Cel prac geodezyjnych" - brak polskich znaków.
Następnie w katalogu Serwer GeoOrganizer usunąłem plik roboty.geo (nie wiem czy tu są dane). Po połączeniu do bazy nie było żadnych zgłoszeń, dodałem nowe zgłoszenie, "Cel prac geodezyjnych " nadal bez polskich znaków ?
FaFaL pisze:aby wszystko skasować, proponuję tam gdzie jest klient wejść START-DOKUMENTY i tam jeszcze odszukać katalog GeoOrganizera i skasować roboty.geo
FaFaL pisze:aby wszystko skasować, proponuję tam gdzie jest klient wejść START-DOKUMENTY i tam jeszcze odszukać katalog GeoOrganizera i skasować roboty.geo
Pomogło, serdecznie dziękuję.
Mariusz
Tylko to by znaczylo ze program nie łączył się przez serwer - plik bazy roboty.geo w przypadku pracy z serwerem jest w katalogu serwera.
Ale jak wyłączyłem Serwer GeoOrgnizer to nie miałem połączenia do bazy danych (nie było widać zgłoszeń), ponowne uruchomienie Serwer GeoOrgnizer umożliwiało połączenie z bazą (widać było zgłoszenia). Wcześniej na tym komputerze GeoOrgnizer był też instalowany jednostanowiskowo. Aktualnie wykonałem połączenie z innego komputera w sieci i wszystko działa.
Cruck pisze:Witam.
Czy możliwe jest dodanie kilku "okienek" z dodatkowymi danymi w robocie (np w zakładce Dane dodatkowe), oraz możliwość wstawiania tych danych do szablonów ?
Piotr
Ponawiam
Przydatne byłyby np. : sekcja, działka, arkusz mapy i może definiowane samodzielnie.
Pozdrawiam
Piotr
Do ilu miejsc po przecinku należy podawać ilość jednostek rozliczeniowych w Dokumencie Obliczenia Opłaty w przypadkach, gdy jednostką rozliczeniową jest „km2” lub „ha”?
Jednostki rozliczeniowe, odnoszące się do powierzchni wyrażonej w km2 lub ha, należy w DOO przyjąć takie, jakie zostały określone we wniosku lub zgłoszeniu prac geodezyjnych lub prac kartograficznych. Ponieważ w DOO kwotę opłaty wykazuje się po zaokrągleniu jej do pełnych dziesiątek groszy, podawanie ilości jednostek rozliczeniowych z dokładnością większą niż do czterech miejsc po przecinku nie jest celowe.
Czy można podać np w pozycji 9.1 geOOrganizera powierzchnię mniejszą niż jeden ha? Z powierzchnią ułamkową, większą niż jeden ha nie ma tego problemu.
Do ilu miejsc po przecinku należy podawać ilość jednostek rozliczeniowych w Dokumencie Obliczenia Opłaty w przypadkach, gdy jednostką rozliczeniową jest „km2” lub „ha”?
Jednostki rozliczeniowe, odnoszące się do powierzchni wyrażonej w km2 lub ha, należy w DOO przyjąć takie, jakie zostały określone we wniosku lub zgłoszeniu prac geodezyjnych lub prac kartograficznych. Ponieważ w DOO kwotę opłaty wykazuje się po zaokrągleniu jej do pełnych dziesiątek groszy, podawanie ilości jednostek rozliczeniowych z dokładnością większą niż do czterech miejsc po przecinku nie jest celowe.
Czy można podać np w pozycji 9.1 geOOrganizera powierzchnię mniejszą niż jeden ha? Z powierzchnią ułamkową, większą niż jeden ha nie ma tego problemu.
Myślę, że istotny tutaj jest pkt 19 "W przypadku gdy Ljr jest mniejsza niż 1, do obliczenia wysokości opłaty przyjmuje się 1".
Witam.
Geo Organizer w ostatniej wersji nie pracuje pod linuxem, wersja startowa była ok.
Program zainstalowany u mnie w virtualbox (win7) jest ok.
pozdrawiam.
baranbe pisze:Mam pytanie, na jakich portach działa GeoOrganizer w wersji serwer? Które należałoby przekierować by mieć dostęp do serwera z sieci zewnętrznej?