kompletowanie operatu

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: kompletowanie operatu

Post autor: Jurek B. »

tomek pisze: 26 lut 2021, 11:11 Proszę o dodanie funkcji w Spisie dokumentów do operatu"Kierownik Roboty: Nr Uprawnień .Pisałem wcześniej w innym wątku prośbę o powiązanie pól z c geo z GO(obrazek). Zakładamy robotę w GO z pozycji CGEO (o to chodziło w powiązaniu) .Do każdej roboty jest przypisany inny kierownik i inne uprawnienia
Teraz brakuje mi tej funkcji (usterka PODGiK).
Hmm, wyżej Grześ wymienił także tą zmienną:
[kierownik_Nr_upraw]
i pozostałe dane kierownika pracy.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: kompletowanie operatu

Post autor: grzes »

Jurek B. pisze: 26 lut 2021, 11:37
tomek pisze: 26 lut 2021, 11:11 Proszę o dodanie funkcji w Spisie dokumentów do operatu"Kierownik Roboty: Nr Uprawnień .Pisałem wcześniej w innym wątku prośbę o powiązanie pól z c geo z GO(obrazek). Zakładamy robotę w GO z pozycji CGEO (o to chodziło w powiązaniu) .Do każdej roboty jest przypisany inny kierownik i inne uprawnienia
Teraz brakuje mi tej funkcji (usterka PODGiK).
Hmm, wyżej Grześ wymienił także tą zmienną:
[kierownik_Nr_upraw]
i pozostałe dane kierownika pracy.
to na razie tylko w wersji testowej i tylko przy wypełnieniu danych po stronie GO
pozdrawiam
grzes
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: kompletowanie operatu

Post autor: tomek »

Nie testowałem. Czy będzie w najbliższym czasie oficjalna wersja do aktualizacji? (to może poczekam -trochę zmian było)Czy trzeba aktualizować serwer?
Informacja : w GO bedę miał kilku uprawnionych i czy program po wstawieniu podanej funkcji dopisze odpowiedniego?
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: kompletowanie operatu

Post autor: Jurek B. »

Można poczekać, na początku marca będzie aktualizacja oficjalna razem z C-GEO i wtedy też raz trzeba zrobić aktualizację serwera.
Program do dokumentu wpisze dane tego kierownika, który jest przypisany do pracy geodezyjnej, z której generowany jest dokument.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Re: kompletowanie operatu

Post autor: Maciej_o2 »

Super
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: kompletowanie operatu

Post autor: tomek »

Czy ten wykaz zmiennych działa raportach modułu swde? Nie bardzo mogę sobie poradzić z ich wprowadzeniem.Poproszę o instrukcje wprowadzenia lub link do instrukcji.W danych mam tylko do wyboru funkcje do działki.
Załączniki
zmienne w raportach modułu swde.png
zmienne w raportach modułu swde.png (133.62 KiB) Przejrzano 8986 razy
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: kompletowanie operatu

Post autor: tomek »

Nie można wybrać zmiennej Kierownik w stopce raportów, a także w edytorze raportów z tabeli wydruk z szablonu"
Załączniki
brak kierownika.png
brak kierownika.png (69.44 KiB) Przejrzano 8965 razy
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: kompletowanie operatu

Post autor: Jurek B. »

Faktycznie, Kierownik będzie tam dostępny, jeśli jest zdefiniowany w danych projektu - Dodatkowe pola opisowe. Programista wprowadzi jednak tą zmienną jako standardową do danych projektu.
Pozdrawiam Jurek B.
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: kompletowanie operatu

Post autor: tomek »

Pole "kierownik" pojawiło sę po aktualizacji. Nie ma jednak połaczenia z GO. Tzn. Po wypełnieniu w CGEO (zakładanie projektu ) i połaczenie w GO nie wybiera tam kierownika . I odwrotnie gdy mamy wybranego kierownika w GO i łączymy z GO kolejną wersję projektu (ten sam opis) tylko póżniejsza wersja przyimportowana z serwera to "czyści to pole".
Załączniki
kierownik1.png
kierownik1.png (14.27 KiB) Przejrzano 8900 razy
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: kompletowanie operatu

Post autor: Jurek B. »

Pole "kierownik" pojawiło sę po aktualizacji. Nie ma jednak połaczenia z GO. Tzn. Po wypełnieniu w CGEO (zakładanie projektu ) i połaczenie w GO nie wybiera tam kierownika .
Powiązania w kierunku C-GEO => GO dla Kierownika i Wykonawcy nie ma i nie będzie ze względu na to, że słownik tych osób jest w bazie GO i tam należy ich używać. C-GEO nie ma dostępu do tego słownika i nie chcemy także przenosić wpisów "z ręki" z danych projektu do danych pracy w GO - czyli dodawania w taki sposób pozycji do słownika - mogłoby to skutkować "zaśmieceniem" słownika.
Z łączeniem innej wersji projektu z GO - trudno mi powiedzieć, łączenie niepodłączonego projektu z pracą GO u mnie skutkuje tym, że dane Kierownika GO są umieszczane w projekcie.
Pozdrawiam Jurek B.
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: kompletowanie operatu

Post autor: tomek »

Proszę zapisać projekt z inna nazwą (w opisie ma Pan wypełnionego kierownika?), Następnie zaczytać kopię i połaczyć z GO. U mnie kierownik się "czyści", Pole "Wykonawca" zostaje wypełnione to jest "ok"
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: kompletowanie operatu

Post autor: Jurek B. »

tomek pisze: 10 mar 2021, 11:07 Proszę zapisać projekt z inna nazwą (w opisie ma Pan wypełnionego kierownika?), Następnie zaczytać kopię i połaczyć z GO. U mnie kierownik się "czyści", Pole "Wykonawca" zostaje wypełnione to jest "ok"
U mnie w tym przypadku nic się nie usuwa z danych projektu, niezależnie od tego czy w GO są te dane wprowadzone.
Pozdrawiam Jurek B.
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: kompletowanie operatu

Post autor: tomek »

Ok dz za sprawdzenie. jak będzie problem połączę się z serwisem.
Zadałem pytanie wyżej o formularze w module swde (może powinienem założyć inny wątek) Jeśli uzna Pan za stosowne to proszę przenieść.
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: kompletowanie operatu

Post autor: Jurek B. »

tomek pisze: 10 mar 2021, 11:50 Ok dz za sprawdzenie. jak będzie problem połączę się z serwisem.
Zadałem pytanie wyżej o formularze w module swde (może powinienem założyć inny wątek) Jeśli uzna Pan za stosowne to proszę przenieść.
Z wykorzystaniem danych GO w module SWDE jest trudniej, na razie nie mogę nic obiecać, ale temat jest rozpoznawany.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: kompletowanie operatu

Post autor: Jurek B. »

tomek pisze: 09 mar 2021, 19:47 Nie można wybrać zmiennej Kierownik w stopce raportów, a także w edytorze raportów z tabeli wydruk z szablonu"
W wersji testowej już jest jedno i drugie wprowadzone.
Pozdrawiam Jurek B.
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: kompletowanie operatu

Post autor: tomek »

Dziękuję .Działa. :D
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: kompletowanie operatu

Post autor: tomek »

Czekamy na poprawki w raportach swde :(
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: kompletowanie operatu

Post autor: Jurek B. »

tomek pisze: 10 mar 2021, 19:39 Czekamy na poprawki w raportach swde :(
Jeśli to będzie zrobione to jako nowa funkcjonalność, a nie jako poprawki.
Pozdrawiam Jurek B.
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: kompletowanie operatu

Post autor: tomek »

Czy w Go można by wstawić szablon sprawozdania technicznego(kilku różnych do wyboru(asortyment))? 75% wypełniania to może być automat (zmienne i stałe wpisy) a opis roboty wstawiany z rtf.Dalej to już tylko eksport do pdf na pierwszą pozycje do operatu ( szablon pozostaje bez zmian opcja "nie zapisuj"i zapisz jako -w inne miejsce-żeby można było po kontroli coś dopisać)). Chyba,że jest taka już możliwość to proszę o podpowiedź.
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: kompletowanie operatu

Post autor: Jurek B. »

tomek pisze: 20 mar 2021, 20:58 Czy w Go można by wstawić szablon sprawozdania technicznego(kilku różnych do wyboru(asortyment))? 75% wypełniania to może być automat (zmienne i stałe wpisy) a opis roboty wstawiany z rtf.Dalej to już tylko eksport do pdf na pierwszą pozycje do operatu ( szablon pozostaje bez zmian opcja "nie zapisuj"i zapisz jako -w inne miejsce-żeby można było po kontroli coś dopisać)). Chyba,że jest taka już możliwość to proszę o podpowiedź.
Tak, oczywiście w menu Słowniki- Szablony druków można wprowadzić wiele szablonów sprawozdania technicznego, np. dla różnych rodzajów prac, różniące się treścią, zmiennymi itp.
Przy wywołaniu tak utworzonego wzorca szablonu w zakładce Dokumenty dołączone do pracy - "+" - generowana jest konkretna już treść w oparciu o dane bieżącej pracy. Nie trzeba także takiego dokumentu eksportować do PDF - wystarczy przenieść do zakładki Operat - tam będzie już elementem operatu razem z innymi dokumentami w jednym pliku PDF.
Pozdrawiam Jurek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: kompletowanie operatu

Post autor: janek »

W zakładce operat jest problem z przesuwaniem dokumentów strzałkami. Używanie strzałek powoduje, że bardzo często dokument przesuwany jest więcej niż o jeden wiersz a ponadto ustawione już prawidłowo dokumenty zmieniają swoją pozycję.
Janek B.
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: kompletowanie operatu

Post autor: KZibi »

janek pisze: 20 kwie 2021, 07:56 W zakładce operat jest problem z przesuwaniem dokumentów strzałkami. Używanie strzałek powoduje, że bardzo często dokument przesuwany jest więcej niż o jeden wiersz a ponadto ustawione już prawidłowo dokumenty zmieniają swoją pozycję.
Janek B.
Potwierdzam u mnie to samo.
KZibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: kompletowanie operatu

Post autor: Jurek B. »

KZibi pisze: 20 kwie 2021, 08:10
janek pisze: 20 kwie 2021, 07:56 W zakładce operat jest problem z przesuwaniem dokumentów strzałkami. Używanie strzałek powoduje, że bardzo często dokument przesuwany jest więcej niż o jeden wiersz a ponadto ustawione już prawidłowo dokumenty zmieniają swoją pozycję.
Janek B.
Potwierdzam u mnie to samo.
KZibi
Ciężka sprawa - nie umiem tego powtórzyć u siebie
Pozdrawiam Jurek B.
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: kompletowanie operatu

Post autor: KZibi »

Jurek B. pisze: 20 kwie 2021, 09:10
KZibi pisze: 20 kwie 2021, 08:10
janek pisze: 20 kwie 2021, 07:56 W zakładce operat jest problem z przesuwaniem dokumentów strzałkami. Używanie strzałek powoduje, że bardzo często dokument przesuwany jest więcej niż o jeden wiersz a ponadto ustawione już prawidłowo dokumenty zmieniają swoją pozycję.
Janek B.
Potwierdzam u mnie to samo.
KZibi
Ciężka sprawa - nie umiem tego powtórzyć u siebie
To może opiszę to
Do e-operatu "wrzucam" w zakładkę "dokumenty dołączone do pracy" te pliki które będą w operacie
Następnie przerzucam do zakładki "operat", i w tej zakładce próbuję posegregować kolejność poszczególnych
plików. W tym właśnie momencie występuje ten problem. Np. sprawozdanie techn. ustawione na pierwszej pozycji
przy próbie "przesunięcia" innego pliku dany plik "przelatuje o dwie pozycje ustawiając się na pierwszej pozycji, a sprawozdanie techn.
schodzi o dwie pozycje poniżej. Tak się dzieje przy pierwszej próbie sortowania wszystkich plików, później po wielu próbach i ustawieniu plików w kolejności tego problemu już nie zauważyłem (po wyjściu z e-operatu i ponownym zalogowaniu).
KZibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: kompletowanie operatu

Post autor: Jurek B. »

Nikt z Państwa nie napisał, że dotyczyło to przypadku umieszczania w zakładce Operat jednocześnie kilku dokumentów zaznaczonych w zakładce Dokumenty...
To właśnie wtedy był problem - programista już to poprawił w testowej instalacji GeoOrganizera.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ