łaczenie plików pdf -obroty plików

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

łaczenie plików pdf -obroty plików

Post autor: tomek »

W Go można połączyć pliki pdf :D .A czy można dodać funkcję "obrotu"pliku?. Czasami się coś źle zeskanuje a przy pracy zdalnej nie ma możliwości poprawki.
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: łaczenie plików pdf -obroty plików

Post autor: Jurek B. »

W Go można połączyć pliki pdf :D .A czy można dodać funkcję "obrotu"pliku?. Czasami się coś źle zeskanuje a przy pracy zdalnej nie ma możliwości poprawki.
Grześ postara się to niedługo wprowadzić.
Natomiast mam pytania od kilku geodetów o możliwość umieszczania pieczątek, tabelek z plików w formacie PDF na gotowych już opracowaniach mapowych w formacie PDF. Czy taka funkcja byłaby potrzebna?
Gdyby te tabelki/pieczątki byłyby umieszczane w określonych, stałych miejscach (np. lewy górny, prawy dolny narożnik mapy w PDF) to być może moglibyśmy to zrobić w GeoOrganizerze.
Jeśli mają Państwo jakieś zdanie na ten temat - proszę o informacje, ewentualnie przesłanie do mnie przykładu takich plików.
Pozdrawiam Jurek B.
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: łaczenie plików pdf -obroty plików

Post autor: KZibi »

Jurek B. pisze: 04 lut 2021, 19:00
W Go można połączyć pliki pdf :D .A czy można dodać funkcję "obrotu"pliku?. Czasami się coś źle zeskanuje a przy pracy zdalnej nie ma możliwości poprawki.
Grześ postara się to niedługo wprowadzić.
Natomiast mam pytania od kilku geodetów o możliwość umieszczania pieczątek, tabelek z plików w formacie PDF na gotowych już opracowaniach mapowych w formacie PDF. Czy taka funkcja byłaby potrzebna?
Gdyby te tabelki/pieczątki byłyby umieszczane w określonych, stałych miejscach (np. lewy górny, prawy dolny narożnik mapy w PDF) to być może moglibyśmy to zrobić w GeoOrganizerze.
Jeśli mają Państwo jakieś zdanie na ten temat - proszę o informacje, ewentualnie przesłanie do mnie przykładu takich plików.
Jestem za
KZibi
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

Re: łaczenie plików pdf -obroty plików

Post autor: geobar »

Ja również jestem za.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: łaczenie plików pdf -obroty plików

Post autor: Jurek B. »

Cieszę się, że jest zainteresowanie, dlatego proszę o przesłanie przykładowych elementów, które potrzebują Państwo umieszczać na opracowaniach mapowych i najlepiej jakichś zrzutów ekranów z widokiem całego dokumentu już po umieszczeniu tego obiektu (tabelki, pieczątki). To pozwoli nam opracować rozwiązanie.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Re: łaczenie plików pdf -obroty plików

Post autor: Maciej_o2 »

Ave
Jestem za.
Może coś na wzór programu A-PDF Watermark - łączenie plików PDF jeden na drugi.
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: łaczenie plików pdf -obroty plików

Post autor: grzes »

Koncepcja jeden na drugi jest ok - problemem jest pozycjonowanie. Czy możemy założyć, ze przed łączeniem mamy 2 pdf-y o tym samym rozmiarze strony i tabelką umieszczoną we właściwym miejscu wzgledem mapy z drugiego pdf-a?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Re: łaczenie plików pdf -obroty plików

Post autor: Maciej_o2 »

Najlepiej by było przesuwanie drugiego, a pierwszy jako bazowy z rozmiarem na sztywno.
Jeszcze sprawa przeźroczystości. Ale nie znam się na tyle.
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: łaczenie plików pdf -obroty plików

Post autor: tomek »

Witam. Moja propozycja dotyczyła obrotu pojedyńczego pliku pdf. Później można go połączyć(scalić)Teraz obracam zewnętrznym programem. Jeśli oprócz tego będzie też coś więcej to "ok"
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: łaczenie plików pdf -obroty plików

Post autor: Jurek B. »

Ok, obroty zrobimy, bo z tym nie ma większego problemu, ale jeśli chodzi o nakładanie PDF na siebie to zarówno ja, jak i Grześ pisaliśmy o ograniczeniach, których nie przeskoczymy przy tym procesie:
problemem jest pozycjonowanie. Czy możemy założyć, ze przed łączeniem mamy 2 pdf-y o tym samym rozmiarze strony i tabelką umieszczoną we właściwym miejscu wzgledem mapy z drugiego pdf-a?
Gdyby te tabelki/pieczątki byłyby umieszczane w określonych, stałych miejscach (np. lewy górny, prawy dolny narożnik mapy w PDF) to być może moglibyśmy to zrobić w GeoOrganizerze.
Inaczej, niż tak jak wcześniej pisaliśmy, trudno nam będzie to wykonać. Dlatego też proszę jeszcze raz o przykłady plików przed połączeniem i po połączeniu, oraz o informacje co do tego w jakich miejscach te dokumenty są ze sobą łączone.
Pozdrawiam Jurek B.
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: łaczenie plików pdf -obroty plików

Post autor: tomek »

Czy możliwe byłoby dodanie funkcji edycji pdfa znajdującego się w zakładce operat?. Nieraz trzeba postawić brakującą czerwoną kreskę lub wstawić jakiś tekst lub obraz(typu pieczątka).
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: łaczenie plików pdf -obroty plików

Post autor: grzes »

tomek pisze: 15 kwie 2021, 18:05 Czy możliwe byłoby dodanie funkcji edycji pdfa znajdującego się w zakładce operat?. Nieraz trzeba postawić brakującą czerwoną kreskę lub wstawić jakiś tekst lub obraz(typu pieczątka).
Przyglądałem się już temu i technicznie jest to do zrobienia. Problemem jest tylko zbudowanie interfejsu uzytkownika do pozycjonowania w pdf-ie tych nowych elementow. Wrócę do tego tematu jak zakończę bieżące sprawy
pozdrawiam
grzes
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: łaczenie plików pdf -obroty plików

Post autor: tomek »

Ok. Ja z tych cierpliwych :D i wyrozumiałych.
Jeszcze mi przyszło teraz na myśl:
Czasami operat przekracza 10 mb i nie można podpisać go profilem zaufanym ( głownie gdy załącza się skany ). Czy byłaby możliwość skompresowania poszczególnych dokumentów w zakładce operat przed wygenerowaniem pliku zbiorczego? Jeszce opcja dla chętnych -komunikat "plik przekracza 10mb -kompresować? (kompresja całości - lub powrót i kompresja poszczególnych (tu by było wskazanie największych)
Pozdrawiam
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
ODPOWIEDZ