Aktualizacja GeoOrganizera 14.01.2022

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Aktualizacja GeoOrganizera 14.01.2022

Post autor: Jurek B. »

Poniżej podaję listę zmian w aktualizacji aplikacji GeoOrganizer z 14.01.2022 r.

Ważna poprawka generowania plików PDF istotna dla przesyłających pliki do podpisu podpisem zaufanym (serwis e-PUAP). Od listopada 2021 r. po nadaniu drugiego podpisu przez pracownika ODGiK
i kontroli poprawności podpisu w Adobe, zgłaszany był błąd weryfikacji podpisu. Problem ten występował tylko przy podpisywaniu podpisem zaufanym. Aktualna wersja rozwiązuje ten problem.

Inne zmiany w GeoOrganizerze:
- możliwość ustalenia wielkości, pogrubienia, koloru czcionki numeracji stron operatu,
- dodano kolumnę Planowany termin wykonania do widoku głównego prac,
- zapamiętywanie własnego sortowania w zakładce Faktury,
- możliwość edycji grupy dokumentu w zakładce Dokumenty dołączone do pracy,
- pliki z zakładki "Dokumenty dołączone do pracy", które zostały przypisane do zakładki Operat, są dodatkowo oznaczane (kolumna W operacie), dzięki temu wiadomo, które z nich będą wykorzystane w wygenerowanym e-operacie,
- w opcjach generowania e-operatu dodano możliwość określenia startu numeracji (innego niż od 1) stron operatu,
- uruchamianie programu na pozycji ostatnio podświetlonej pracy przez wyłączeniem programu,
- aktualizacja rejestru TERYT.
Instalację GO można pobrać stąd, lub poprzez menu Wiadomości w samej aplikacji.
Pozdrawiam Jurek B.
rawoki
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2010, 15:56

Re: Aktualizacja GeoOrganizera 14.01.2022

Post autor: rawoki »

Jest problem z tą aktualizacją. Otóż po wygenerowaniu zbiorczego PDF`a z operatem są usuwane napisy ze stron które zawierają mapy razem z napisami (czyli z mapy wywiadu bądź mapy z projektem podziału). Jak wróciłem do poprzedniej wersji programu problem zniknął.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja GeoOrganizera 14.01.2022

Post autor: Jurek B. »

rawoki pisze: 19 sty 2022, 08:56 Jest problem z tą aktualizacją. Otóż po wygenerowaniu zbiorczego PDF`a z operatem są usuwane napisy ze stron które zawierają mapy razem z napisami (czyli z mapy wywiadu bądź mapy z projektem podziału). Jak wróciłem do poprzedniej wersji programu problem zniknął.
Tak, ktoś też dzisiaj to zauważył, z tym, że to Adobe Reader nie wyświetla wszystkich elementów, inne aplikacje pokazują poprawnie całość treści. Programista będzie to sprawdzał i może uda się przygotować poprawkę.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Aktualizacja GeoOrganizera 14.01.2022

Post autor: maciekwu »

Miałem wcześniej takie przypadki. Przy weryfikacji zarzucono mi, że w operacie są puste strony, a u mnie wszystko wyświetlało się prawidłowo.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja GeoOrganizera 14.01.2022

Post autor: Jurek B. »

rawoki pisze: 19 sty 2022, 08:56 Jest problem z tą aktualizacją. Otóż po wygenerowaniu zbiorczego PDF`a z operatem są usuwane napisy ze stron które zawierają mapy razem z napisami (czyli z mapy wywiadu bądź mapy z projektem podziału). Jak wróciłem do poprzedniej wersji programu problem zniknął.
Proszę pobrać instalację testową GeoOrganizera - powinno być już ok:
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja GeoOrganizera 14.01.2022

Post autor: Jurek B. »

Przy okazji, czy jest ktoś kto ma system Windows 7/8/10 w wersji 32bit i używa modułu e-operatu w C-GEO?
Jeśli tak, to proszę o informację na forum.
Ze względu na konieczność stosowania komponentów 64-bit do tworzenia elektronicznych operatów w PDF, musielibyśmy przejść na wersję 64-bit w tym module. Uniemożliwi to wówczas korzystanie z e-operatu tym użytkownikom, którzy mają Windows 32-bit.
Informacja o wersji Windows jest dostępna pod prawym klawiszem myszki na ikonce Windows - pozycja System (dla Windows 10):
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (82.43 KiB) Przejrzano 3286 razy
Pozdrawiam Jurek B.
rawoki
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2010, 15:56

Re: Aktualizacja GeoOrganizera 14.01.2022

Post autor: rawoki »

Setup testowy zainstalowany i pięknie działa. Sprawdzone na SumatraPdf i FoxitReader. Adobe nie posiadam więc nie sprawdzę.
ODPOWIEDZ