problem z tworzeniem operatu

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

problem z tworzeniem operatu

Post autor: maciekwu »

Pojawił się problem przy tworzeniu operatu. Z zakładki "dokumenty dołączone do pracy" nie mogę podglądnąć dokumentów pdf Adobe zgłasza błąd
blad Adobe.jpg
blad Adobe.jpg (14.12 KiB) Przejrzano 6882 razy
po przesłaniu takiego dokumentu do operatu przy tworzeniu operatu powstają różne błędy. Ten pdf nie wczytuje się natomiast powstają puste strony lub poprzedzający dokument powiela się.
Wcześniej nie miałem takiego przypadku
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: problem z tworzeniem operatu

Post autor: Jurek B. »

Z jakiego źródła powstały te dokumenty, których Adobe nie może otworzyć? Proszę ewentualnie przesłać do nas taki przykładowy dokument.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: problem z tworzeniem operatu

Post autor: maciekwu »

Analizowałem i chyba znalazłem powód. Organizer zmienił sobie ścieżkę do katalogu "dokumenty". Prawdopodobnie (nie do sprawdzenia) po ostatniej aktualizacji. Przekopiowałem dokumenty do katalogu Organizer\dokumenty i teraz te dokumenty są prawidłowo odczytywane. Sprawdzałem w konfiguracji serwera i tam jest ustawiona ścieżka do innego katalogu , który ustawiłem i tam przechowywałem dokumenty. Muszę to jeszcze posprawdzać.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: problem z tworzeniem operatu

Post autor: ariel0-0 »

Po ostatniej aktualizacji jest jakiś problem przy zmianie kolejności dokumentów do operatu
blad.jpg
blad.jpg (15.92 KiB) Przejrzano 6276 razy
Have a nice day
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: problem z tworzeniem operatu

Post autor: grzes »

Ten błąd jest od dłuższego czasu - tylko nie możemy go namierzyć. Powalczyłem dziś jeszcze i mam prośbę o test:
- poprawiony setup GO
- poprawiony moduł eoperat (do podmiany w katalogu c-geo/operat)
Jeśli ktoś miał problemy z błędem jaki pojawiał się przy dodawaniu plików PDF do zakładki Operat to też prosiłbym o sprawdzenie tych wersji.
pozdrawiam
grzes
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: problem z tworzeniem operatu

Post autor: Zibi123 »

Od zainstalowania aktualizacji z 18 marca nie można zmieniać kolejności dodanych plików w operacie...
Pozdrawiam
Zibi
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: problem z tworzeniem operatu

Post autor: Zibi123 »

... a właściwie to pliki się "przesuwają" na liście ale dopiero po wyjściu z programu. I pytanie: jak "na stałe" zmienić kolejność kolumn w zakładce operat?
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: problem z tworzeniem operatu

Post autor: Jurek B. »

Zibi123 pisze: 06 kwie 2022, 16:56 Od zainstalowania aktualizacji z 18 marca nie można zmieniać kolejności dodanych plików w operacie...
A zaktualizował Pan plik operat.exe jak pisał Grześ jeden post wyżej?
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: problem z tworzeniem operatu

Post autor: Jurek B. »

Zibi123 pisze: 06 kwie 2022, 17:00 ... a właściwie to pliki się "przesuwają" na liście ale dopiero po wyjściu z programu. I pytanie: jak "na stałe" zmienić kolejność kolumn w zakładce operat?
Po pobraniu testowego pliku operat.exe do C-GEO (lub instalacji GeoOrganizera) do których Grześ podał linki cztery posty wyżej, powinno już działać zapamiętywanie kolejności kolumn w zakładce Operat. Ponadto na życzenie jednego z użytkowników wprowadziliśmy tam możliwość przenoszenia położenia zaznaczonych dokumentów w zakładce Operat.
Pozdrawiam Jurek B.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: problem z tworzeniem operatu

Post autor: Zibi123 »

Teraz już tak... Nie instalowałem setup go ponieważ jest tam zbyt wiele rodzajów licencji a nie wiem jaką ja posiadam i nie chcę czegoś zepsuć. Wgrałem jedynie moduł eoperat i wydaje się, że na razie jest ok. Pozdrawiam...
Pozdrawiam
Zibi
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: problem z tworzeniem operatu

Post autor: Zibi123 »

Dzięki za pomoc "bezpośrednią"... :D
Pozdrawiam
Zibi
ODPOWIEDZ