przeskalowywanie grubości linii

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Asia T.
Team
Team
Posty: 711
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: przeskalowywanie grubości linii

Post autor: Asia T. »

Witam,
w szablonie Mapy Zasadniczej? Testowaliśmy to i linie zmieniają grubości przy zmianie skali.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: przeskalowywanie grubości linii

Post autor: marcinn »

Projekt założony za pomocą szablonu mapy zasadniczej. A czy można gdzieś na stronie zamieścić plik z kodami Mapa_Zasadnicza.dob ? Spróbuje wrzucić niemodyfikowany plik i może wtedy ruszy.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3132
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: przeskalowywanie grubości linii

Post autor: FaFaL »

Może nie na stronie, ale może na szybko się przyda: https://www.dropbox.com/s/fe78zcbpcmmet ... a.zip?dl=0
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: przeskalowywanie grubości linii

Post autor: marcinn »

Dzięki za wrzutkę ! Już wiem co się stało- przy rysowaniu budynku automatycznie wrzucane jest przysłanianie. Ja nie chcę przysłaniania i w definicji obiektów zmieniłem styl linii (standardowo jest linia BUD) na linię ciągłą, żeby pozbyć się przysłaniania. Efekt był taki, że program mi odrzucił linię ciągłą- przypisał linię budowy hydrotechnicznej i dlatego mi się nie skalowało. Wróciłem do bazowej definicji linii i jest w porządku. Tak przy okazji, to może ma ktoś jakiś pomysł, żeby pozbyć się przysłaniania przy rysowaniu budynku?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3132
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: przeskalowywanie grubości linii

Post autor: FaFaL »

Ja albo rozbijam obiekt zamknięty (najczęściej rysuję otwartym) albo lepiej jest włączyć wypełnienie kolorem przeźroczystym :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: przeskalowywanie grubości linii

Post autor: marcinn »

Wzoru wypełniania nie da się zmienić w definicji obiektów, bo to jest tak jakby sprzężone z typem linii. Też miałem taki pomysł, ale przy edycji okazało się, że nie ma możliwości ustawiania wypełniania. Zmiana linii na ciągłą powoduje brak skalowania. A rozbijanie obiektu nie jest mi na rękę
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3132
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: przeskalowywanie grubości linii

Post autor: FaFaL »

Z tym wypełnieniem to trzeba tylko zmienić atrybut WARSTWY i tyle ... Można utworzyć sobie tabelę z szablonem mapa zasadnicza, zmienić wypełnienie warstwy budynków i zapisać sobie nowy szablon ...
Ogólnie to sam się zastanawiam po jakie licho wprowadzono domyślne wypełnienie budynków - strasznie to wnerwia, zwłaszcza przy wektoryzacji rastra, kiedy narysowany budynek przysłania raster z którego bym chciał spisać sobie numer adresowy, typ budynku, ilość kondygnacji itp.

Przy okazji powinien być przełącznik gdzięki któremu wyłączałoby się wybór obiektu zamkniętego przez kliknięcie w jego środku ... Po przełączeniu obiekty zamknięte zachowywałyby się jak obiekty otwarte ...
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Re: przeskalowywanie grubości linii

Post autor: Igor »

Myślę, że przysłanianie zostało ustawione by spełniać wymogi rozporządzenia gdzie w obrysie budynku może znajdować się tylko ilość kondygnacji i numer adresowy.
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3132
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: przeskalowywanie grubości linii

Post autor: FaFaL »

Ten bajer jest już od dawna, a aby było zgodnie z rozporządzeniem to wystarczyłoby ustawić parametr warstwy - wypełnienie, a nie jak jest teraz.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: przeskalowywanie grubości linii

Post autor: marcinn »

FaFaL pisze:Z tym wypełnieniem to trzeba tylko zmienić atrybut WARSTWY i tyle ....
Jak zmienię atrybut wypełnienia warstwy na "BRAK" to i tak to nic nie daje. Rysując edytorem mapy obiektowej wrzucane jest wypełnienie i nawet zmiany atrybutu warstwy nie pomaga.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3132
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: przeskalowywanie grubości linii

Post autor: FaFaL »

FaFaL pisze:Ja albo rozbijam obiekt zamknięty (najczęściej rysuję otwartym) albo lepiej jest włączyć wypełnienie kolorem przeźroczystym :)
Czy w tym zdaniu jest coś o ustawieniu wypełnienia na BRAK ?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: przeskalowywanie grubości linii

Post autor: marcinn »

Przeźroczysty odczytałem po prostu jako brak wypełniania. Po ustawieniu atrybutu na półprzeźroczysty i intensywności na 0% działa jak należy. Dzięki za naprowadzenie
ODPOWIEDZ