Zmiany w aplikacji D-GEO

Dyskusje dotyczące programu D-Geo (lub innych) na Androida
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Zmiany w aplikacji D-GEO

Post autor: Jurek B. »

Rozbudowaliśmy D-GEO o możliwość rejestracji zdjęć we wskazanych punktach na mapie lub z lokalizacji urządzenia wraz z ewentualną notatką opisową.
Wykonane zdjęcia są przechowywane w pamięci urządzenia, w katalogu o nazwie projektu. Przy wysyłaniu danych z D-GEO do C-GEO, same zdjęcia nie są przesyłane (żeby nie obciążać serwera obsługującego D-GEO). Zdjęcia można przenieść do PC przez funkcje urządzenia i Google. Punkty z lokalizacji zdjęć mają oznaczenia takie jak nazwy zdjęć i są widoczne po imporcie do C-GEO, więc można je potem eksportować także do innych aplikacji w celu np. łączenia ze zdjęciami.
Zdjęcia można przeglądać w D-GEO w oknie listy zarejestrowanych obiektów, stamtąd także można odnaleźć miejsce wykonania zdjęcia na mapie.
Nowe możliwości mogą być przydatne np. podczas inwentaryzacji, modernizacji EGiB, wywiadzie terenowym, itp.
Niedługo udostępnimy filmik pokazujący wykorzystanie nowych funkcji.
Przy okazji ze względu na ograniczenia sklepu Google Play, najnowsza wersja aplikacji D-GEO jest dostępna do pobrania i instalacji z naszej www:
http://www.softline.geo.pl/dgeo/dgeo.apk
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zmiany w aplikacji D-GEO

Post autor: grzes »

Do wstawienia zdjęcia na mapę można użyć 2 opcji. Pierwsza przed zrobieniem zdjęcia prosi o kliknięcie na mapie i wskazanie lokalizacji zdjęcia. Druga wstawia zdjęcie w pozycji z GPS użytkownika. Po zrobieniu zdjęcia można do niego dodać notatkę:
Screenshot_20200826-102149.png
Screenshot_20200826-102149.png (71.33 KiB) Przejrzano 11943 razy
Lista obiektów wstawionych na mapę zawiera teraz też wykonane zdjęcia. W oknie poniżej tapnięcie na ikonkę aparatu powoduje wyświetlenie zdjęcia.
Screenshot_20200826-102323.png
Screenshot_20200826-102323.png (52.63 KiB) Przejrzano 11943 razy
W C-Geo punkty wstawienia zdjęć importowane są do tabeli współrzędnych i numerowane "FOTO_X" gdzie x to numer zdjęcia zgodny z nazwą pliku jpg.

Wyjaśnienia wymaga jeszcze sprawa Google Play. Niestety aktualizacja została już dwukrotnie odrzucona przez algorytmy Google za naruszanie ich polityki: "Google reserves the discretion to include or remove apps from Google Play. We may take action based on a number of factors including, but not limited to, a pattern of harmful behavior or high risk of abuse. We identify risk of abuse using various items such as previous violation history, user feedback, and use of popular brands, characters, and other assets."
Niestety nie ma tu konkretnie podanego powodu odrzucenia więc nie wiadomo co z tym począć. Na razie wysłaliśmy apelację. Wiem, że tego typu historie mogą ciągnąć się miesiącami i niekoniecznie zakończyć pozytywnie. Więc póki co, aktualizacje będą umieszczane w linku z pierwszego posta.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zmiany w aplikacji D-GEO

Post autor: Jurek B. »

Do tej aktualizacji D-GEO dodaliśmy także możliwość wstawienia obrazu z pliku graficznego np. z galerii urządzenia.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zmiany w aplikacji D-GEO

Post autor: Jurek B. »

A tu filmik, który pokazuje wyżej opisane funkcje:
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Zmiany w aplikacji D-GEO

Post autor: pomiar »

Jak przenieść licencje z jednego urządzenia na drugie ?
Tablet się uszkodził i chciałem przerzucić licencje na telefon
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zmiany w aplikacji D-GEO

Post autor: Jurek B. »

Jeśli do telefonu jest podłączony ten sam e-mail użytkownika co na tablecie, to proszę zainstalować na tel. instalację D-GEO z tego linku.
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Zmiany w aplikacji D-GEO

Post autor: pomiar »

Jest ten sam e mail ale dalej jest wersja demo
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zmiany w aplikacji D-GEO

Post autor: Jurek B. »

W opcjach programu jest taka funkcja "Przywróć zakup" - proszę ją znaleźć i użyć - to może pomóc.
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Zmiany w aplikacji D-GEO

Post autor: pomiar »

Niestety nie pomogło - wyskakuje komunikat "Nie mogę przywrócić zakupu"
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zmiany w aplikacji D-GEO

Post autor: Jurek B. »

Proszę w takim razie podać e-mail, który ma Pan podłączony do Pana konta na telefonie/tablecie - najlepiej na softline@geo.pl
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Zmiany w aplikacji D-GEO

Post autor: pomiar »

Poszło na maila- dziękuję
WueM
___
___
Posty: 68
Rejestracja: 23 maja 2006, 21:12

Re: Zmiany w aplikacji D-GEO

Post autor: WueM »

Ja trochę z innej beczki:
Czy można tak zrobić, żeby dało się importować do D-GEO projekty (rysunki) w układzie lokalnym? Mam sporo rysunków od projektantów właśnie w takim układzie, a dla moich potrzeb nie muszę ich transformować.
Pozdrawiam
Witek M.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zmiany w aplikacji D-GEO

Post autor: grzes »

WueM pisze: 01 lis 2021, 18:28 Ja trochę z innej beczki:
Czy można tak zrobić, żeby dało się importować do D-GEO projekty (rysunki) w układzie lokalnym? Mam sporo rysunków od projektantów właśnie w takim układzie, a dla moich potrzeb nie muszę ich transformować.
Pozdrawiam
Witek M.
Niestety układy lokalne nie są zaimplementowane.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zmiany w aplikacji D-GEO

Post autor: Jurek B. »

WueM pisze: 01 lis 2021, 18:28 Ja trochę z innej beczki:
Czy można tak zrobić, żeby dało się importować do D-GEO projekty (rysunki) w układzie lokalnym? Mam sporo rysunków od projektantów właśnie w takim układzie, a dla moich potrzeb nie muszę ich transformować.
Pozdrawiam
Witek M.
Pytanie jeszcze co to znaczy układ lokalny? Czy np. układ lokalny Gdańska/Poznania itp. Czy może lokalny w sensie danego obiektu - współrzędne bliskie zeru i kierunek północy np. wzdłuż jakiejś osi?
Jeśli to drugie, to najlepszym rozwiązaniem byłby import do C-GEO, transformacja na układ np. 2000 i potem załadowanie do D-GEO. Inaczej się nie da. Gdyby to były mapy rastrowe, wówczas można je załadować także na mapę C-GEO, zrobić przybliżoną kalibrację na wskazane punkty w układzie państwowym i też przenieść do D-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
WueM
___
___
Posty: 68
Rejestracja: 23 maja 2006, 21:12

Re: Zmiany w aplikacji D-GEO

Post autor: WueM »

No właśnie chciałem ominąć te transformacje bo przy większej ilości rysunków staje się to uciążliwe. To są układy "lokalne-lokalne" tworzone przez projektantów na ich potrzeby. Obracają i przesuwają rysunki tak, żeby im pasowało. No cóż, nie można to nie można. :(
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zmiany w aplikacji D-GEO

Post autor: Jurek B. »

Niestety przy takich totalnie lokalnych układach, trudno je gdziekolwiek umieścić w przestrzeni - D-GEO wyświetla pozycję z GPS na tle mapy już zorientowanej względem układu współrzędnych.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ