C geo problem z pdf i wydrukiem

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: pomiar »

Witam. Zauważyłem taki problem:
W 1 na 10 przypadków przy wstawianiu tabelek z wykazem zmian gruntowych jako pdf na mapę przy wydruku dzieją się dziwne rzeczy, albo po wydrukowaniu jakość tabelki jest kiepska ,albo wyskakuje błąd przy wydruku i cały czas pisze printing in progres. ( nie pomaga zmiana jakość pdfa i zmiana drukarki wirtualnej )
Można temu jakoś zaradzić ewentualnie rozwiązać jakoś inaczej wstawianie wzde z modułu swd.
Przy wydruku korzystając z wewnętrznej drukarki pdf nie przechodzi legenda oraz niektóre symbole
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: Jurek B. »

Witam, by pomóc potrzebny byłby projekt, w którym taki błąd byłby powtarzalny, lub w którym czegoś brakuje w wygenerowanym PDF, wtedy powinno się udać znaleźć nam przyczynę.
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: pomiar »

Przesyłam na serwis projekt z którym na pewno był problem
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: Wojtek P. »

Proszę spróbować "naszego" pdfa. Przy wydruku nawet dużych formatów nie powinno być problemu
Załączniki
bcgfbbeebeeibmcd.png
bcgfbbeebeeibmcd.png (53.37 KiB) Przejrzano 7444 razy
-To serve and protect-
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: pomiar »

Rzeczywiście nie ma problemu z dużymi formatami z tym ze zgłaszałem ze czasami nie przechodzą symbole i legenda
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: Jurek B. »

pomiar pisze: 09 lut 2021, 11:19 Rzeczywiście nie ma problemu z dużymi formatami z tym ze zgłaszałem ze czasami nie przechodzą symbole i legenda
symbole już przechodzą, a legenda prawdopodobnie też - nie testowaliśmy ale powinno być ok.
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: pomiar »

Przy generowaniu pdf z drukarki programowej jeżeli w rysunku jest wstawiony np pdf z tabelką do podziału to bardzo zimniejsza się jego jakość. Przy generowaniu pdfcreatorem albo normalnym wydruku wszystko jest okej
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: Jurek B. »

Musiałbym dostać materiały źródłowe z takim efektem, bo to co zrobiłem u mnie, nie różni się od siebie niezależnie od metody zapisu do PDF (C-GEO, Microsoft, PDFCreator):
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (330.73 KiB) Przejrzano 7185 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: MarekOtt »

Nie wiem co robię źle, ale u mnie nie za bardzo dobrze działa drukowanie do PDF przez nowo dodaną funkcję.

FILM:



Screen z wygenerowanego pdf, jak widać jest przesunięty.
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (51.97 KiB) Przejrzano 6674 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: Jurek B. »

MarekOtt pisze: 12 maja 2021, 07:25 Nie wiem co robię źle, ale u mnie nie za bardzo dobrze działa drukowanie do PDF przez nowo dodaną funkcję.
Screen z wygenerowanego pdf, jak widać jest przesunięty.
Na filmie w zasadzie nic nie widać, a obrazek też nie wyjaśnia - proszę o kontakt z serwisem i opisanie problemu, tak będzie łatwiej pomóc.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze: 12 maja 2021, 08:02
MarekOtt pisze: 12 maja 2021, 07:25 Nie wiem co robię źle, ale u mnie nie za bardzo dobrze działa drukowanie do PDF przez nowo dodaną funkcję.
Screen z wygenerowanego pdf, jak widać jest przesunięty.
Na filmie w zasadzie nic nie widać, a obrazek też nie wyjaśnia - proszę o kontakt z serwisem i opisanie problemu, tak będzie łatwiej pomóc.
Proszę zobaczyć podgląd wydruku i to co faktycznie zostało wygenerowane, obraz jest przesunięty.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: MarekOtt »

Problem rozwiązany z serwisem
omegazull
_
_
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2020, 12:25

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: omegazull »

Witam
Dorzucę jeszcze karę swoich uwag jakie zauważyłem w między czasie.
Interpretacja wypełnień jest wadliwa.

Na jednym obrazku jest pokazana właściwa interpretacja jak puszczam z opcji drukarka potem pdfcreator

A druga jak przez nową opcje z pdfa.

Drugi problem. Schematy wydruku są scalone z drukarką? Nie można zrobić także wersji dla pdf-a?
Kombinowania by schematy zastosować także dla opcji pdf są nie ciekawe.
Załączniki
Zrzut ekranu 2021-05-28 103713 - 2.png
Zrzut ekranu 2021-05-28 103713 - 2.png (196.14 KiB) Przejrzano 6371 razy
Zrzut ekranu 2021-05-28 103551.png
Zrzut ekranu 2021-05-28 103551.png (172.82 KiB) Przejrzano 6371 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: Jurek B. »

Interpretacja wypełnień jest wadliwa.
Proszę spróbować z wypełnieniami "własnymi" - Opcje - Parametry programu - Mapa - Wypełnienia obiektów - własne.
Druk bezpośredni do PDF działa wtedy lepiej.
Schematy wydruku można stosować przy druku bezpośrednim do PDF, ale bez zapamiętywania formatu wydruku.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: marcinn »

Zauważyłem, że przy zapisie do PDF z okna wydruku znacząco spada jakość obiektów wstawianych jako obrazy (za pomocą ikonki "Wstaw grafikę"). Jeżeli zrobię ten sam wydruk przy użyciu drukarki pdf (np. Microsoft print to PDF) to jakość jest dużo lepsza. Tak jakby domyślnie drukarka pdf z cgeo zmniejszała DPI obrazów. Da się z tym coś zrobić? Co ciekawe pdf z Cgeo waży WIĘCEJ niż z zewnętrznej drukarki, a jakość obrazów gorsza.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 29 maja 2021, 00:09 Zauważyłem, że przy zapisie do PDF z okna wydruku znacząco spada jakość obiektów wstawianych jako obrazy (za pomocą ikonki "Wstaw grafikę"). Jeżeli zrobię ten sam wydruk przy użyciu drukarki pdf (np. Microsoft print to PDF) to jakość jest dużo lepsza. Tak jakby domyślnie drukarka pdf z cgeo zmniejszała DPI obrazów. Da się z tym coś zrobić? Co ciekawe pdf z Cgeo waży WIĘCEJ niż z zewnętrznej drukarki, a jakość obrazów gorsza.
Proszę o kontakt z naszym serwisem - sprawdzaliśmy i raczej jest odwrotnie - to nasze PDF są mniejsze i lepszej jakości.
Pozdrawiam Jurek B.
omegazull
_
_
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2020, 12:25

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: omegazull »

Jurek B. pisze: 28 maja 2021, 18:51
Interpretacja wypełnień jest wadliwa.
Proszę spróbować z wypełnieniami "własnymi" - Opcje - Parametry programu - Mapa - Wypełnienia obiektów - własne.
Druk bezpośredni do PDF działa wtedy lepiej.
Schematy wydruku można stosować przy druku bezpośrednim do PDF, ale bez zapamiętywania formatu wydruku.
Po zmianie na własną nie zmieniło koloru wypełnienia "kratki" ale dla pół przezroczystości wsadza czarne kwadraciki. Nie przypisuje koloru.
Załączniki
Zrzut ekranu 2021-06-01 072857.png
Zrzut ekranu 2021-06-01 072857.png (220.91 KiB) Przejrzano 6178 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: Jurek B. »

omegazull pisze: 01 cze 2021, 07:32
Jurek B. pisze: 28 maja 2021, 18:51
Interpretacja wypełnień jest wadliwa.
Proszę spróbować z wypełnieniami "własnymi" - Opcje - Parametry programu - Mapa - Wypełnienia obiektów - własne.
Druk bezpośredni do PDF działa wtedy lepiej.
Schematy wydruku można stosować przy druku bezpośrednim do PDF, ale bez zapamiętywania formatu wydruku.
Po zmianie na własną nie zmieniło koloru wypełnienia "kratki" ale dla pół przezroczystości wsadza czarne kwadraciki. Nie przypisuje koloru.
Zachęcam do kontaktu z serwisem.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: MarekOtt »

Przy zapisie do pliku pdf, z okna wydruku i zmianie współczynników wydruku na inny, coś dzieje się z wydrukiem do PDF. Obraz jest przycięty.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: Jurek B. »

MarekOtt pisze: 02 lip 2021, 11:02 Przy zapisie do pliku pdf, z okna wydruku i zmianie współczynników wydruku na inny, coś dzieje się z wydrukiem do PDF. Obraz jest przycięty.
O zmianę jakich współczynników chodzi?
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze: 02 lip 2021, 11:06
MarekOtt pisze: 02 lip 2021, 11:02 Przy zapisie do pliku pdf, z okna wydruku i zmianie współczynników wydruku na inny, coś dzieje się z wydrukiem do PDF. Obraz jest przycięty.
O zmianę jakich współczynników chodzi?
Kalibracji drukarki.

Panie Jurku, jeśli trzeba mogę nagrać film, mogę też zdalnie, ale dzwoniłem do kolegi, i ma ten sam, problem, wiec problem raczej "globalny" ;)

Tak w sumie pomyślałem, moza by było też tak ustawić, że nie zależnie od współczynników kalibracji wydruku, przy opcji PDF, drukowane będą w standardzie współczynniki 0x0.
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (101.69 KiB) Przejrzano 4272 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: Jurek B. »

Ależ tak przecież musi być i tak jest niezależnie czy wybrana jest drukarka czy druk do PDF - we współczynniki zmieniają skalę wydruku. Najłatwiej to zobaczyć wpisując np. skalę 2 zamiast 1.000000 - rysunek jest powiększany x2 wzdłuż modyfikowanej osi. W następstwie na kartce zmieści się 2x mniej treści po tej osi.
Przy przełączeniu z drukarki na druk PDF te współczynniki dla drukarki nie są już uwzględniane, ale pozostają wyświetlone w stanie takim jak były wpisane. Dlatego może miał Pan wrażenie że coś się zmienia.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (149.12 KiB) Przejrzano 4262 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: MarekOtt »

nie Panie Jurku, to nie to ..

Proszę zobaczyć ten film, zobaczyć to co zostało wysłane do PDF, a co faktycznie się wysłało.

Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: Jurek B. »

Tak, na wydruku do PDF coś jest nie tak z obszarem drukowanym przy zmienianych parametrach kalibracji - przekażę programiście, ale poprawka nie będzie szybko.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: C geo problem z pdf i wydrukiem

Post autor: marcinn »

zauważyłem, że jeżeli intensywność mapy w tle będzie inna niż 100% to drukarka pdf wbudowana w cgeo jej nie wydrukuje.
Zewnętrzne drukarki bez problemu drukują
ODPOWIEDZ