Formularz- tworzenie gotowych raportów, sprawozdań itp

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Formularz- tworzenie gotowych raportów, sprawozdań itp

Post autor: marcinn »

Czy jest możliwość w jakiś szybki sposób generowania gotowych formularzy tworzonych przez użytkownika? Wytłumaczę w czym rzecz.
Aktualnie mam zrobione w excelu gotowe schematy do operatów- wpisuję tylko kilka rzeczy (np. id zgłoszenia, wybieram obręb, typ roboty, datę pomiaru) i z automatu generuje mi się okładka, spis treści, sprawozdanie, ramka do szkicu i tabelka na mapę.
Czy da się coś takiego uzyskać w Cgeo? Myślałem, żeby to robić za pomocą RTF, bo tam jest sporo możliwości i można wykorzystać zmienne, ale być może ktoś ma lepszy i szybszy pomysł?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Formularz- tworzenie gotowych raportów, sprawozdań itp

Post autor: Jurek B. »

Można w Raportach C-GEO - tam jest możliwość tworzenia szablonów, albo w e-operacie/GeoOrganizerze jeśli się je ma zakupione.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Formularz- tworzenie gotowych raportów, sprawozdań itp

Post autor: marcinn »

a czy w raportach cgeo przy eksporcie do PDF (zarówno pojedynczego raportu jak i w podglądzie wydruku) da się gdzieś ustawić, żeby automatycznie nie otwierał wygenerowanego pdf`a?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Formularz- tworzenie gotowych raportów, sprawozdań itp

Post autor: Jurek B. »

Na razie nie ma, ale przekażę programiście, żeby dodał taką opcję w parametrach raportów.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Formularz- tworzenie gotowych raportów, sprawozdań itp

Post autor: Jurek B. »

a czy w raportach cgeo przy eksporcie do PDF (zarówno pojedynczego raportu jak i w podglądzie wydruku) da się gdzieś ustawić, żeby automatycznie nie otwierał wygenerowanego pdf`a?
Zrobione w wersji testowej.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Formularz- tworzenie gotowych raportów, sprawozdań itp

Post autor: marcinn »

Czy można tak zrobić, żeby przy eksporcie do pdf w oknie "Raporty" pamiętał ostatnią ścieżkę zapisu? Aktualnie tak jest gdy robię np. pdf z wykazu wsp czy wydruk z drukarki pdf (tej cgeo). Natomiast jeżeli utworzę raport z mojego szablonu: Raport> wstaw dokument z szablonu to przy eksporcie do pdf podaje mi ścieżkę do projektu, a nie ostatniego zapisu. Tak samo jest przy generowaniu pdf z Mapa>Formularz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Formularz- tworzenie gotowych raportów, sprawozdań itp

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 26 sie 2021, 21:59 Czy można tak zrobić, żeby przy eksporcie do pdf w oknie "Raporty" pamiętał ostatnią ścieżkę zapisu? Aktualnie tak jest gdy robię np. pdf z wykazu wsp czy wydruk z drukarki pdf (tej cgeo). Natomiast jeżeli utworzę raport z mojego szablonu: Raport> wstaw dokument z szablonu to przy eksporcie do pdf podaje mi ścieżkę do projektu, a nie ostatniego zapisu. Tak samo jest przy generowaniu pdf z Mapa>Formularz
Ok, w wersji testowej jest zrobione.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Formularz- tworzenie gotowych raportów, sprawozdań itp

Post autor: MarekOtt »

Moze byc by ostatnia zapamietal, jednak przy pierwszym uruchomieniu zapisywania rapprtu, jednak startowal z folderu otwartego projektu. Nie kazdy zapisuje raporty do innefo katalogu, ja np zapisuje pdf w podkatalogu danego projektu i wygodniejsze to dla mnie tak jak bylo do tej pory.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Formularz- tworzenie gotowych raportów, sprawozdań itp

Post autor: Jurek B. »

MarekOtt pisze: 30 sie 2021, 12:08 Moze byc by ostatnia zapamietal, jednak przy pierwszym uruchomieniu zapisywania rapprtu, jednak startowal z folderu otwartego projektu. Nie kazdy zapisuje raporty do innefo katalogu, ja np zapisuje pdf w podkatalogu danego projektu i wygodniejsze to dla mnie tak jak bylo do tej pory.
Tak to właśnie działa - pamięta jedynie dla bieżącej jednej sesji programu.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Formularz- tworzenie gotowych raportów, sprawozdań itp

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 30 sie 2021, 11:56
marcinn pisze: 26 sie 2021, 21:59 Czy można tak zrobić, żeby przy eksporcie do pdf w oknie "Raporty" pamiętał ostatnią ścieżkę zapisu? Aktualnie tak jest gdy robię np. pdf z wykazu wsp czy wydruk z drukarki pdf (tej cgeo). Natomiast jeżeli utworzę raport z mojego szablonu: Raport> wstaw dokument z szablonu to przy eksporcie do pdf podaje mi ścieżkę do projektu, a nie ostatniego zapisu. Tak samo jest przy generowaniu pdf z Mapa>Formularz
Ok, w wersji testowej jest zrobione.
Działa to zapamiętywanie ostatniej ścieżki? Mi dalej otwiera domyślnie folder projektu przy eksporcie do pdf. I tylko w oknie Raporty- reszta jest ok
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Formularz- tworzenie gotowych raportów, sprawozdań itp

Post autor: Jurek B. »

U mnie działa, więc najlepiej kontaktować się z serwisem.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Formularz- tworzenie gotowych raportów, sprawozdań itp

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 02 wrz 2021, 10:17 U mnie działa, więc najlepiej kontaktować się z serwisem.
Udało się znaleźć przyczynę niezapamiętywania ścieżki w oknie Raporty? Jak rozmawialiśmy ostatnio telefonicznie to okazało się jednak, że u Pana też to nie działa.
Podobny jest problem w Mapa> Formularz. Najpierw otwieram formularz przez "wczytaj formularz", a potem przy "eksportuj do PDF" pokazuje mi domyślnie ścieżkę do katalogu FORMULAR
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Formularz- tworzenie gotowych raportów, sprawozdań itp

Post autor: Jurek B. »

W Raportach nie ma możliwości zapamiętywania ostatnio używanej ścieżki zapisu do PDF po zamknięciu modułu, a w Formularzach sprawdzimy, ale raczej też nie będzie to możliwe.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Formularz- tworzenie gotowych raportów, sprawozdań itp

Post autor: Jurek B. »

Udało się znaleźć przyczynę niezapamiętywania ścieżki w oknie Raporty? Jak rozmawialiśmy ostatnio telefonicznie to okazało się jednak, że u Pana też to nie działa.
Programista jednak coś wymyślił i w wersji testowej w Raportach jest zapamiętywana ta lokalizacja zapisu plików PDF.
Także dla formularzy działa zapamiętywanie, ale dotyczy tych w wersji FR3 - nowych formatów.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Formularz- tworzenie gotowych raportów, sprawozdań itp

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 17 wrz 2021, 12:44
Udało się znaleźć przyczynę niezapamiętywania ścieżki w oknie Raporty? Jak rozmawialiśmy ostatnio telefonicznie to okazało się jednak, że u Pana też to nie działa.
Programista jednak coś wymyślił i w wersji testowej w Raportach jest zapamiętywana ta lokalizacja zapisu plików PDF.
Także dla formularzy działa zapamiętywanie, ale dotyczy tych w wersji FR3 - nowych formatów.
Dla raportów działa, a dla Formularzy zauważyłem, że pamięta folder, ale zapisu użytego we wcześniejszym projekcie. Czyli jeżeli pracowałem na projekcie o nazwa np. AAA, potem zaczynam pracę na BBB i w formularzach dam eksport do PDF to wyskakuje mi lokalizacja zapisu której użyłem podczas zapisu w projekcie AAA. Generalnie schemat mam taki: zapis współrzędnych do pliku txt oraz wykazu do pdf, wygenerowanie mapy wywiadu do pdf, wykonanie szkicu z mapa>formularze (korzystam z fr3) i na końcu wykonanie w raportach gotowca pdf (okładki, sprawozdania itp.). Czyli w teorii ścieżka zapisu dla formularzy powinna być dobra, bo wcześniej wskazałem ścieżkę zapisu wykazu wsp w pdf, ale mimo wszystko sugeruję ścieżkę, którą użyłem podczas zapisu we wcześniejszym projekcie
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Formularz- tworzenie gotowych raportów, sprawozdań itp

Post autor: Jurek B. »

Niestety, chyba nie będzie możliwe pamiętanie ścieżek zapisu do PDF przy przechodzeniu ​między różnymi modułami C-GEO.
Jeśli przygotowuje Pan te wszystkie dokumenty w C-GEO, to najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z modułu e-operatu. Wtedy nie trzeba się martwić o lokalizację zapisu plików. Wszystkie trafiają do właściwej pracy geodezyjnej i po ewentualnym dodaniu dokumentów zewnętrznych, w module generuje się ostateczny operat elektroniczny.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ