Witam, czy da radę jakoś z pliku z programu geomap wyeksportować i zaimportować kontury + działki ? Z działkami w zasadzie mi się udało, wyeksportowałem z geomap do pliku edz (ewmapa) i zaimportowałem na warstwę działek do c geo - jest ok. Natomiast użytków geomapa nie chce mi wgl wyeksportować..
Robiłem w c geo import geomap i cała mapa z pliku map(geomap) się w sumie importuje ale improtuje sie na nowo utworzone warstwy które nie mają określonych parametrów lini.. ktoś może coś działał już między geomap i c geo i coś doradzi
Pliku geomap niestety nie mogę tutaj załączyć.
geomap-cgeo
Re: geomap-cgeo
Witam, czy założył Pan przed importem mapę z wykorzystaniem szablonu dla Geomap: geomap.sz ?
Pozdrawiam Jurek B.
Re: geomap-cgeo
em, no nie
Jutro spróbuję z wykorzystaniem tego szablonu, aczkolwiek mam swój szablon z już opracowanymi warstwami..
Jutro spróbuję z wykorzystaniem tego szablonu, aczkolwiek mam swój szablon z już opracowanymi warstwami..
Re: geomap-cgeo
Szablon geomap.zmp ma ustalone kolory i typy linii dla warstw Geomap.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: geomap-cgeo
Panie Jurku, zrobiłem według zaleceń, wygląda to oczywiście lepiej ale jednak jest sporo niedociągnięć, poniżej niektóre z zauważonych na szybko:
- brak numerów działek
- brak etykiet na budynkach
- brak oznaczeń konturów i chyba lini konturów
- brak rzędnych wysokościowych nat i szt
- brak sporej ilości GESUT np. zasuwy, studnie, szamba i ich wysokości, brak słupów i lini napowietrznych, brak etykiet na przewodach
- brak niektórych obiektów BDOT np. kontur lasu
- budynek w budowie przedstawiony linią ciągłą cienką niepoprawny znak
- brak strzałki i oznaczenia rowu "w"
- kolory budynków czerwone, a nie czarne
Czy da radę poprawić import tak aby było dobrze ?
W załączniku dwie mapy obrazujące różnice, jedna po imporcie do c geo, druga wydruk bezpośrednio z ePODGiK
EDIT: nie mogę załączyć plików PDF z jakiegoś powodu, więc nie ma tych map
- brak numerów działek
- brak etykiet na budynkach
- brak oznaczeń konturów i chyba lini konturów
- brak rzędnych wysokościowych nat i szt
- brak sporej ilości GESUT np. zasuwy, studnie, szamba i ich wysokości, brak słupów i lini napowietrznych, brak etykiet na przewodach
- brak niektórych obiektów BDOT np. kontur lasu
- budynek w budowie przedstawiony linią ciągłą cienką niepoprawny znak
- brak strzałki i oznaczenia rowu "w"
- kolory budynków czerwone, a nie czarne
Czy da radę poprawić import tak aby było dobrze ?
W załączniku dwie mapy obrazujące różnice, jedna po imporcie do c geo, druga wydruk bezpośrednio z ePODGiK
EDIT: nie mogę załączyć plików PDF z jakiegoś powodu, więc nie ma tych map
Re: geomap-cgeo
Niestety lepiej na pewno nie będzie - import tego formatu GeoMAP jest nie do poprawienia w C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.