wstawianie numerów działek w zakresie
wstawianie numerów działek w zakresie
Dzień dobry. Zastanawiam się czy można byłoby zrobić hurtowe wstawienie numerów działek w obszarze wskazanego obiektu zamkniętego? Chciałbym ułatwić tworzenie mapy do celów projektowych i zamiast za każdym razem przesuwać numery działek, pomyślałem, że może dałoby się wstawić takie numery działek automatycznie, ale żeby były wstawiane w centroidzie działki ograniczonej przez zakres, czyli obiekt zamknięty? Zaznaczyłem ten zamysł na poniższym obrazku
Re: wstawianie numerów działek w zakresie
Było to ostatnio opisywane.. nie ma automatu, ale można stworzyć dodatkową warstwę (pomocniczo) na której powstanie przecięcie warstwy zawierającej działki oraz zakres. Po wejścu do bazy tej pomocniczej warstwy będą kawałki działek (znadujące się w zakresie) wraz z numerami działek w polach - teraz wystarczy zawartość tej kolumny przenieść na mapę dla wszystkich obiektów. 1 minuta klikania, ale przy większych obszarach powinno przyspieszyć robotę.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Re: wstawianie numerów działek w zakresie
Przychylam się do prośby, taka funkcjonalność bardzo by ułatwiła redakcję mapy. Dodatkowo opcja ta powinna umożliwić wstawienie na tej samej zasadzie "użytków" i "konturów klasyfikacyjnych".
Re: wstawianie numerów działek w zakresie
To o czym napisał wyżej Rafał można wykorzystać także dla konturów klas. i użytków
A opis i film jak to robić był w tym wątku
Pozdrawiam Jurek B.
Re: wstawianie numerów działek w zakresie
Potrzebuję trochę pomocy:FaFaL pisze: ↑29 wrz 2022, 10:46 Było to ostatnio opisywane.. nie ma automatu, ale można stworzyć dodatkową warstwę (pomocniczo) na której powstanie przecięcie warstwy zawierającej działki oraz zakres. Po wejścu do bazy tej pomocniczej warstwy będą kawałki działek (znadujące się w zakresie) wraz z numerami działek w polach - teraz wystarczy zawartość tej kolumny przenieść na mapę dla wszystkich obiektów. 1 minuta klikania, ale przy większych obszarach powinno przyspieszyć robotę.
1. zakładam warstwę pomocniczą "nr_dz"
2. zaznaczam zakres i robię przecięcie obiektem otwartym wskazując jako warstwę do przecięcia EGB_DzialkaEwidencyjna (import z gml)
3. przecięte obiekty zapisuję na warstwie "nr_dz"
I tutaj trochę utknąłem, bo po przecięciu działek powstają dwie działki o tym samym numerze (w zakresie i poza zakresem). Jak zaznaczyć w bazie danych tylko te wewnątrz zakresu, żebym potem mógł wstawić nr działek?
Re: wstawianie numerów działek w zakresie
Ad.2. Jeśli zakres jest obiektem zamkniętym to ja bym zrobił przecięcie warstw - Mapa-> Przecięcie warstw (gdzieś na dole) - zostaną tylko działki wewnątrz zakresu
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Re: wstawianie numerów działek w zakresie
Proszę wybrać obiekt zakresu i w funkcji przecięcie warstwy obiektem wskazać do przecięcia warstwę wynikową poprzednio utworzoną po przecięciu i włączyć opcję "oznacz w bazie" - obiekty wewnątrz zakresu zostaną zaznaczone i będzie można wyświetlić ich dane na mapie.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: wstawianie numerów działek w zakresie
Ten sposób byłby fajny, bo generują się tylko działki wewnątrz zakresu (tak jak potrzeba), ale problem jest ponieważ nie są tworzone zbiory danych- pomimo zaznaczonej opcji "kopiowanie zbioru danych: tak".
Re: wstawianie numerów działek w zakresie
Użyłem tej funkcji o której pisałem wyżej i mam atrybuty działek w nowej warstwie - naprawdę zapraszam do kontaktu z serwisem - wszyscy tracą dużo mniej czasu.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: wstawianie numerów działek w zakresie
Też, miałem problem, żeby przenosiły się dane, z tego co pamiętam to problem był jak warstwa na której były działki była typu "działka" po zmianie na "inne" i przecięciu warstw dane były przenoszone.
Pracuję również na Ewmapie i tam wstawienie działek w zakres (marker powierzchniowy) nie stanowi żadnego problemu, w C-geo niby można ale jest to dość skomplikowane.
Pracuję również na Ewmapie i tam wstawienie działek w zakres (marker powierzchniowy) nie stanowi żadnego problemu, w C-geo niby można ale jest to dość skomplikowane.
Re: wstawianie numerów działek w zakresie
Od jakiegoś czasu nie ma już takich ograniczeń dla działek.Też, miałem problem, żeby przenosiły się dane, z tego co pamiętam to problem był jak warstwa na której były działki była typu "działka" po zmianie na "inne" i przecięciu warstw dane były przenoszone.
Pozdrawiam Jurek B.