Plik różnicowy - pytanie.

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
att888
__
__
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2022, 06:57

Plik różnicowy - pytanie.

Post autor: att888 »

Witam.
Wczytałem plik różnicowy, tj. nowy gml z podgik, do gmla tworzonego i w rezultacie mam na mapie obiekty moje nowe, ale i też te, które modyfikowałem, jednym słowem np. stare krawędzie skarp, które pozmieniałem, stare wypełnienia, stare położenia drzew...
Robiłem zgodnie z filmem z youtube, w obu wersjach opcji (Pozostaw istniejące na mapie, Zastąp nowszymi ). Co robię nie tak ?
PawełP
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 15 cze 2019, 09:15

Re: Plik różnicowy - pytanie.

Post autor: PawełP »

jeżeli nie odznaczyłeś opcji przy exporcie do gmla by nie wrzucał elementów usuniętych, to one też będą widoczne. Ale one mają być, bowiem system je rozpoznaje jako usunięte.
Sprawdź sobie kontrolnie ten plik np w qgis i tam jest fajna wtyczka do gmla, w której możesz oznaczać kolorami elementy nowe, zmodyfikowane i usunięte.
att888
__
__
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2022, 06:57

Re: Plik różnicowy - pytanie.

Post autor: att888 »

No ale efekt u mnie jest zupełnie inny niż na filmiku. Tam efektem jest mapa zawierająca połączenie działań autora i wczytanie nowego budynku, który ,przybył' z podgik w nowym gmlu. Także ubyła studnia, której już w danych podgik nie ma. A u mnie kaszana. Nie robiłem eksportu do gmla, ale może czegoś tu nie kumam.
Przepraszam za być może banalne pytania, ale dopiero się uczę tworzenia gmla ...
PawełP
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 15 cze 2019, 09:15

Re: Plik różnicowy - pytanie.

Post autor: PawełP »

proszę zmienić kolejność działań, tzn. 1. stworzyć tabelę w gml-em z podgik, 2. w oddzielnej tabeli zrobić swoje obliczenia lub w tej samej tabeli, co gml z podgik zrobić swoje obliczenia, 3. zrobić walidację pliku z zaznaczonymi datami od kiedy jest modyfikacja. W ten sposób jest zachowana ciągłość czasowa.
att888
__
__
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2022, 06:57

Re: Plik różnicowy - pytanie.

Post autor: att888 »

Przepraszam, ale dalej nie kumam.
W tabeli/mapie mam gmla, z moimi nowymi obiektami, zmianami itp. Do tej mapy wczytuję nowego gmla z podgik opcją Import pliku różnicowego/z blokadą, dokładnie jak na filmie. I efekt jest jak pisałem.
PawełP
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 15 cze 2019, 09:15

Re: Plik różnicowy - pytanie.

Post autor: PawełP »

proszę spróbować na początku stworzyć tabelę w gml z podgik i dopiero wrócić swoje zdanie, zrobić redakcję mapy i wyeksportować gmla, powinno być ok (w moim przypadku działa na 100% w 5 powiatach w dolnośląskim)
att888
__
__
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2022, 06:57

Re: Plik różnicowy - pytanie.

Post autor: att888 »

Dziś się wyjaśniło, dlaczego nie wychodziło mi to wszystko. Otóż żeby zobaczyć jak działa ten import różnicowy, przekopiowałem gmla, na którym pracowałem do nowej tabeli/mapy i do niej wczytywałem tego nowego gmla. I to był błąd ! Ale skąd miałem wiedzieć, że warunkiem niezbędnym jest to, aby gmla różnicowego wczytywać do mapy, do której na początku zaimportowałem gmla pierwotnego i w której robiłem swoje zmiany.
Pozdrawiam.
Damian
Team
Team
Posty: 99
Rejestracja: 12 lis 2019, 09:09

Re: Plik różnicowy - pytanie.

Post autor: Damian »

att888 pisze: 27 maja 2024, 13:50 Dziś się wyjaśniło, dlaczego nie wychodziło mi to wszystko. Otóż żeby zobaczyć jak działa ten import różnicowy, przekopiowałem gmla, na którym pracowałem do nowej tabeli/mapy i do niej wczytywałem tego nowego gmla. I to był błąd ! Ale skąd miałem wiedzieć, że warunkiem niezbędnym jest to, aby gmla różnicowego wczytywać do mapy, do której na początku zaimportowałem gmla pierwotnego i w której robiłem swoje zmiany.
Pozdrawiam.
Witam,
np mógł Pan się o tym dowiedzieć podczas darmowego szkolenia, które odbyło się 15.02 2024 r (lub chociaż osłuchując nagranie z tego szkolenia pobierając je z udostępnionego linku), jest również na naszym kanale na YT film instruktażowy jak również artykuł na Wiki......
pozdrawiam
Damian M.
ODPOWIEDZ