Niwelacja
Re: Niwelacja
Jest tak dlatego, że użytkownik c-geo który zgłosił taką potrzebę podesłał wariant tylko z pojedynczym pomiarem. Proszę podesłać przykładowy wygląd raportu z podwójnym pomiarem to zobaczymy co da się zrobić
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Re: Niwelacja
GK1 nie podaje takiej możliwości chciałbym by C-GEO generowało raport składających się z raportu z odczytów I i odczytów II w jednym raporcie albo z opcją wyboru - generuj raport zgodnie z GK1 z odczytów I lub generuj raport zgodnie z GK1 z odczytów II
Czuwaj
Re: Niwelacja
Wciąż nie przedstawił Pan propozycji jak by miało to wyglądać.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Re: Niwelacja
Teraz raport jest ok tylko brakuje dodatkowego (kolejnego) raportu z pomiaru po wzruszeniu, jeśli wprowadzam niwelację w c-geo w kolumnę I i II to chciałbym by raport generował się jak dotychczas tylko jeden z I pomiaru i drugi raport z II pomiaru.
Czuwaj
Re: Niwelacja
Przepraszam za zamieszanie KODGiK w Lublinie jest ograniczony nie przyjmie niwelacji ze wzruszeniem trzeba iść w jedną stronę i z powrotem. Wiec ten raport co generuje C-GEO jest wystarczający.
Czuwaj
Re: Niwelacja
A byłaby taka możliwość dodać opcję usuń odczyty I lub II albo zamień odczyty I z II?
Albo tylko opcja generuj raport zgodny z GK-1 dla I lub II odczytu
Wprowadziłem odczyt I i II by sprawdzić grube błędy ale c-geo nie ma opcji generowanie raportu z II odczytu dla zapisanego zadania.
Albo tylko opcja generuj raport zgodny z GK-1 dla I lub II odczytu
Wprowadziłem odczyt I i II by sprawdzić grube błędy ale c-geo nie ma opcji generowanie raportu z II odczytu dla zapisanego zadania.
Czuwaj
Re: Niwelacja
Pomyślę nad opcją aby z odczytów II zrobić drugie zadanie - tak chyba będzie najlepiej - najbardziej ogólnie i może jeszcze komuś się przyda.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Re: Niwelacja
Dało by radę wprowadzić tą opcję wygenerowania dziennika zgodnie z GK1 tylko dla odczytu "I" lub "II"
Czuwaj
Re: Niwelacja
W wersji testowej jest dodana opcja (pod prawym klawiszem myszki) aby z pomiaru ze zruszeniem stworzyć nowe zadanie tylko z pomiarami po zruszeniu.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Re: Niwelacja
Przeprowadzając wznowienie punktu szczegółowej osnowy geodezyjnej wysokościowej zauważyłem, że w module obliczenia niwelacji nie ma aktualnie obowiązującej dopuszczalnej odchyłki. Mam w module stałe: 20, 10, 4, 2 i 1. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 6 lipca 2021 r. w sprawie osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych, załącznik nr 1 rozdział 7 punkt 13 "Odchyłka zamknięcia poligonu niwelacyjnego, wyznaczona z wartości pomierzonych, nie powinna być większa niż 6√F mm, gdzie F określa długość obwodu poligonu w km."
Do swoich celów policzę sobie właściwą dopuszczalną odchyłkę ale może da się dodać stałą 6 do opcji wyboru.
Do swoich celów policzę sobie właściwą dopuszczalną odchyłkę ale może da się dodać stałą 6 do opcji wyboru.
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Re: Niwelacja
Ok, jasne, dodamy zarówno dla osnowy szczegółowej jak i podstawowej (1.5 pierwiastka z F).
Pozdrawiam Jurek B.
Strona główna softline

