Witam.
przy modyfikacji pliku GML wczytanego z ośrodka natknąłem się na problem z edycją rzędnej urządzenia sieci (w tym przypadku zasuwa wodociągowa). Modyfikując istniejący obiekt w miejsce pomierzonej pikiety (z włączoną opcją "przesuwanie na mapie symboli myszką") nie ma możliwości przesunięcia rzędnej. Klikając na zasuwę w nowej lokalizacji widać podświetloną relację w pierwotnym miejscu, na końcu odnośnika (przykładowy zrzut ekranu).
Jak modyfikować takie obiekty?
Modyfikacja rzędnej zasuwy
Modyfikacja rzędnej zasuwy
- Załączniki
-
- rzędna
- Zrzut ekranu 2022-12-08 093804.jpg (47.83 KiB) Przejrzano 705 razy
Re: Modyfikacja rzędnej zasuwy
Witam, faktycznie, ponieważ te obiekty nie mają teraz reprezentacji kartograficznej, nie trafiły do listy tych, które można przesuwać w C-GEO. Poprawimy w aktualizacji grudniowej.
Na razie można to obejść przez zmianę współrzędnych rzędnej (np. w edycji), a następnie pod prawym klawiszem myszki:
Opisy/etykiety - aktualizuj etykietę
Na razie można to obejść przez zmianę współrzędnych rzędnej (np. w edycji), a następnie pod prawym klawiszem myszki:
Opisy/etykiety - aktualizuj etykietę
Pozdrawiam Jurek B.