Zaokrąglanie H do 0,1m

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
mach99
____
____
Posty: 139
Rejestracja: 20 maja 2012, 14:34

Zaokrąglanie H do 0,1m

Post autor: mach99 »

Opcja zaokrąglania H na przewodach elastycznych nie działa u mnie dla kodu SUEP
Asia T.
Team
Team
Posty: 874
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Zaokrąglanie H do 0,1m

Post autor: Asia T. »

mach99 pisze: 13 wrz 2024, 08:59 Opcja zaokrąglania H na przewodach elastycznych nie działa u mnie dla kodu SUEP
Jeśli chodzi o kartowanie, proszę korzystać z opcji wstawiania rzędnej na przewodzie do dm:
obraz_2024-09-13_092358386.png
obraz_2024-09-13_092358386.png (34.49 KiB) Przejrzano 9551 razy
natomiast w eksporcie gml proszę zaznaczyć opcję:
obraz_2024-09-13_092446358.png
obraz_2024-09-13_092446358.png (70.41 KiB) Przejrzano 9551 razy
mach99
____
____
Posty: 139
Rejestracja: 20 maja 2012, 14:34

Re: Zaokrąglanie H do 0,1m

Post autor: mach99 »

chodzi o export txt oraz raport z wykazu współrzednych
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8779
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zaokrąglanie H do 0,1m

Post autor: Jurek B. »

W tym wątku było o tym pisane:
https://softline.geo.pl/forum/viewtopic ... 856#p46856
Do czasu aktualizacji (wrześniowej), wersja testowa eksportuje poprawnie do TXT wysokości rzędnych elastycznych.
W raporcie zapis jest poprawny.
Pozdrawiam Jurek B.
darex
___
___
Posty: 54
Rejestracja: 16 lip 2012, 11:52

Re: Zaokrąglanie H do 0,1m

Post autor: darex »

Używam c-geo i c-gml mam rzędna 100,65 i w c-gml wstawia mi pikietę naturalną dobrze czyli 100,6 a w c-geo wstawia 100,7 mam coś źle ustawione czy to błąd w programie ?
Czuwaj
Damian
Team
Team
Posty: 160
Rejestracja: 12 lis 2019, 09:09

Re: Zaokrąglanie H do 0,1m

Post autor: Damian »

darex pisze: 11 lip 2025, 11:15 Używam c-geo i c-gml mam rzędna 100,65 i w c-gml wstawia mi pikietę naturalną dobrze czyli 100,6 a w c-geo wstawia 100,7 mam coś źle ustawione czy to błąd w programie ?
Witam
w programie c-geo ma Pan zapewne wyłączoną opcję zaokrąglania wsp.
Załączniki
1.png
1.png (152.44 KiB) Przejrzano 9038 razy
pozdrawiam
Damian M.
mach99
____
____
Posty: 139
Rejestracja: 20 maja 2012, 14:34

Re: Zaokrąglanie H do 0,1m

Post autor: mach99 »

kolejny raz dostaję protokół z uwagami, że dla kodu np. SUEP, SUTP (przewody elastyczne) wysokości powinny być do 0,1m ale program daje takie wysokości jedynie dla kodu SUPS.
Asia T.
Team
Team
Posty: 874
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Zaokrąglanie H do 0,1m

Post autor: Asia T. »

mach99 pisze: 01 kwie 2026, 17:22 kolejny raz dostaję protokół z uwagami, że dla kodu np. SUEP, SUTP (przewody elastyczne) wysokości powinny być do 0,1m ale program daje takie wysokości jedynie dla kodu SUPS.
Musi Pan w oknie eksportu zaznaczyć opcję: "Rzędne wysokości przewodów elastycznych do 0.1m":
rzedne.png
rzedne.png (73.63 KiB) Przejrzano 4230 razy
mach99
____
____
Posty: 139
Rejestracja: 20 maja 2012, 14:34

Re: Zaokrąglanie H do 0,1m

Post autor: mach99 »

Ale w raporcie - wykaz współrzędnych jest do 0,01m
Asia T.
Team
Team
Posty: 874
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Zaokrąglanie H do 0,1m

Post autor: Asia T. »

mach99 pisze: 02 kwie 2026, 11:32 Ale w raporcie - wykaz współrzędnych jest do 0,01m
To z kolei ta opcja:
Zrzut ekranu 2026-04-02 125827.png
Zrzut ekranu 2026-04-02 125827.png (53.13 KiB) Przejrzano 4180 razy
mach99
____
____
Posty: 139
Rejestracja: 20 maja 2012, 14:34

Re: Zaokrąglanie H do 0,1m

Post autor: mach99 »

Oczywiście ta opcja jest zaznaczona.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8779
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zaokrąglanie H do 0,1m

Post autor: Jurek B. »

mach99 pisze: 01 kwie 2026, 17:22 kolejny raz dostaję protokół z uwagami, że dla kodu np. SUEP, SUTP (przewody elastyczne) wysokości powinny być do 0,1m ale program daje takie wysokości jedynie dla kodu SUPS.
Przecież kody SUEP i SUTP to kody przewodów elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych, a nie rzędnych tych przewodów, których kody to SUPS01_03 i SUPS01_07.
Pozdrawiam Jurek B.
mach99
____
____
Posty: 139
Rejestracja: 20 maja 2012, 14:34

Re: Zaokrąglanie H do 0,1m

Post autor: mach99 »

a czy do samych przewodów nie można zrobić aby H było do 0,1m?
Podczas kartowania punkty otrzymują kody SUEP, SUTP.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8779
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zaokrąglanie H do 0,1m

Post autor: Jurek B. »

mach99 pisze: 03 kwie 2026, 09:34 a czy do samych przewodów nie można zrobić aby H było do 0,1m?
Podczas kartowania punkty otrzymują kody SUEP, SUTP.
Proszę kontaktować się z naszym serwisem, pokażemy jak prawidłowo kartować przewody i rzędne na nich.
Pozdrawiam Jurek B.
mach99
____
____
Posty: 139
Rejestracja: 20 maja 2012, 14:34

Re: Zaokrąglanie H do 0,1m

Post autor: mach99 »

a nie można dodać opcji przy eksporcie i raporcie (wykazie współrzednych) aby rzędna H SUEP, SUTP wychodził z dokładnością 0,1m?
Asia T.
Team
Team
Posty: 874
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Zaokrąglanie H do 0,1m

Post autor: Asia T. »

mach99 pisze: 27 maja 2026, 13:27 a nie można dodać opcji przy eksporcie i raporcie (wykazie współrzednych) aby rzędna H SUEP, SUTP wychodził z dokładnością 0,1m?
Jest zarówno w eksporcie do txt, jak i w wykazach współrzędnych, ale muszą one zostać zakodowane jako SUPS01... dla odpowiedniej sieci:
Zrzut ekranu 2026-05-27 145744.png
Zrzut ekranu 2026-05-27 145744.png (57.93 KiB) Przejrzano 228 razy
ODPOWIEDZ